banner851

banner955

ÖZLÜ’DEN SANCAKLI KAVŞAĞI AÇIKLAMASI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Olimpiyat Kavşağı’na, peyzaj ve düzenleme çalışmasını hibe olarak yapan Düzce’nin saygın ailelerinden Sancaklı ailesinin isminin verilmesiyle ilgili birtakım basın kuruluşlarınca başlanan karşı propagandaya karşı basın açıklaması yayımladı. Düzce Belediyesi olarak hiçbir değeri silip unutturmak gibi bir gayelerinin olmadığının altını çizen ve söz konusu basının çabasını "basın üzerinden siyasete ayar çekme" alışkanlığının devamı olarak niteleyen Özlü, Düzce’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözünü de yineledi. Özlü, “Aba altından sopa göstermeye çalışan bir kısım basın yayın kuruluşlarımız bilmelidir ki; şahsım ve Düzce Belediyesi her zaman Düzce’nin ve Düzcelinin yanındadır.” ifadelerini kullandı.

Gündem 05.11.2021, 16:28 06.11.2021, 18:28
8033

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Olimpiyat Kavşağı’na, peyzaj ve düzenleme çalışmasını hibe olarak yapan Düzce’nin saygın ailelerinden Sancaklı ailesinin isminin verilmesiyle ilgili birtakım basın kuruluşlarınca başlanan karşı propagandaya karşı basın açıklaması yayımladı.

Düzce’ye ve Düzceliler’e katkı sağlayan ailelerin daha önce de farklı bölgelere isimlerini verildiğini belirten Özlü, “Düzce’deki hiçbir değeri silip unutturmak gibi bir gayemiz olamaz.” cümlesini vurguladı.

Söz konusu yayınları kışkırtıcı ve "basın üzerinden siyasete ayar çekme" alışkanlığının devamı olarak niteleyen Başkan Özlü, “Bazı yerel basın yayın kuruluşları tarafından kavşak isimlendirmesi ile ilgili şahsım hariç herkesin bilgisine başvurularak kutuplaştırıcı kışkırtıcı yayınlar yapılması, basın yayın ahlaki ile bağdaşmamaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Düzce’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözünü de yineleyen Özlü, “Aba altından sopa göstermeye çalışan bir kısım basın yayın kuruluşlarımız bilmelidir ki; şahsım ve Düzce Belediyesi her zaman Düzce’nin ve Düzcelinin yanındadır.” dedi.

DR. FARUK ÖZLÜ’NÜN AÇIKLAMASININ TAMAMI

“Son günlerde bir grup yerel basında bir kavşak isimlendirilmesine ilişkin halkı kutuplaştırıcı, kışkırtıcı haberlerin yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Öncelikle Düzce’mize değer katan D-100 ve D-655 karayolu üzeri kavşak, refüj ve ferforje düzenleme çalışmalarımıza katkı sunma talebimize olumlu cevap veren iş insanları Sayın İbrahim Sancaklı ve Sayın Refik Kuruoğlu'na şehrimiz adına teşekkür ediyorum. İki hayırsever değerli insanın bu davranışının tüm Düzceli iş insanlarınca örnek alınmasını temenni ediyorum.

‘Hamit Şerifoğlu Köprülü Kavşağı’ hatırlatması

Daha önce Kervan kavşağı bölgesindeki yonca kavşağın peyzaj düzenlemesini üstlenen Sayın Hamit Şerifoğlu'nun adı bu kavşağa verilerek "Hamit Şerifoğlu Köprülü Kavşağı" olarak değiştirildiğini hatırlatmak isterim. "Düzce’de taş üstüne taş koyanları baltalamak" yerine onları onurlandırmak, teşvik etmek bizlerin görevi olmalıdır. 

‘Hiçbir değeri silip unutturmak gibi bir gayemiz olamaz!’

Düzce’deki hiçbir değeri silip unutturmak gibi bir gayemiz olamaz. Kaldı ki millet bahçesinin arazisini bağışlayan Mine Hatun'un hayat hikâyesini tüm Düzcelilere duyurduğumuzu hatırlatmak isteriz. Bazı yerel basın yayın kuruluşları tarafından kavşak isimlendirmesi ile ilgili şahsım hariç herkesin bilgisine başvurularak kutuplaştırıcı kışkırtıcı yayınlar yapılması, basın yayın ahlaki ile bağdaşmamaktadır.

"Basın üzerinden siyasete ayar çekme" alışkanlığı

Her konuda bizi arayabilen, bize rahatlıkla ulaşabilen basın yayın mensuplarımızın bizi hiç aramayıp, kendini bilmez bir takım kişilerin sosyal medya paylaşımlarını dahi haberleştirmesi iyi niyetle bağdaşmamaktadır.  Bu tutum, "basın üzerinden siyasete ayar çekme" alışkanlığının bir devamı olarak görülmektedir. Son günlerde hizmete aldığımız ve Düzceli kardeşlerimizden büyük takdir alan  “Millet Bahçesi” ve “Mutfak Sanatları Merkezi” gibi eserlerimizi gölgeleme gayreti olarak değerlendirilmektedir.

‘Düzenlemesini Sancaklı ailesi yaptı’

Söz konusu kavşağın peyzaj düzenlemesi ve bitkilendirilmesi Sancaklı ailesi tarafından hibe olarak yaptırılmıştır. Bu duyarlı ve şehrimize dokunan yardımdan dolayı Sancaklı ailesine teşekkür ediyoruz. Hayırsever birçok iş insanımız Düzce’mizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Diğer iş insanlarımızın da şehrin gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum.

‘Düzce’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’

“Düzce’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek çıktığımız bu yolda tüm Düzceliler hem projelerimizi hem de çalışmalarımızı takdirle karşılamaktadır. Hayırsever iş insanlarımızın yapmış olduğu destekten sonra isimlerinin yaşatılmasını her zaman ahlaki bulmuşumdur. Söz konusu kavşağa konulacak yazı içeriği konusundaki takdir ve tercih peyzaj düzenlemesini ve bitkilendirme çalışmasını yapan hayırsever Sancaklı ailesine aittir.

Aba altından sopa göstermeye çalışan bir kısım basın yayın kuruluşlarımız bilmelidir ki; şahsım ve Düzce Belediyesi her zaman Düzce’nin ve Düzcelinin yanındadır.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (52)
Bila aygün 1 yıl önce
Olimpiyat kavşağında sancaklı adını verip keyfi ve ben yaparım olur biter nmantığı ile hareket edesen eleştirilirsin başkan..pesaj düzenlemesi sancaklı ailesi tarafından yapılmıştır diye bir tabela koysan daha makbul olurdu.
Servet 1 yıl önce
Düzce Kavşak işleri başkanı ( pardon bakanı )
Düzceli.. 1 yıl önce
Sayın özlü Türkçeye yeni terimler kazandırıyor.. Siyasete ayar çekmek gibi, Siyasiler gökten zembille mi iniyor.. Parti veya gurupların kararları na herkes uymak zorundamı.. Hani demokrasi, konuşan Türkiye..
Düzcelii 1 yıl önce
Bende heykelin arkasında bulunan yolun sağlı ve sollu olarak çiçeklendirme yapacağım ismimi verilmesini istiyorum.
Şahin 1 yıl önce
Her gelen kavşak sokak ismi değiştiriyor peyzaj düzenlemesi yaptı diye adamın ismi mi verilir para versen bunun gibi reklam yapamassın bırakın bu işleri olimpiyat kavşağı olarak kalacak kimse sancaklı kaşağı olarak kullanmıyacak
Düzce li 1 yıl önce
Hamit Kaplan ın o kavşağa heykelini dikmeli belediye.çünkü olimpiyat şampiyonu bir güreşçiye bu yakışır
Öz Düzceli 1 yıl önce
Olimpiyat kavşağı adını olimpiyat şampiyonu güreşçi Hamit Kaplan dan aldı.yine olimpiyat şampiyonu Gazanfer Bilge ye ait otobüsler mola verirdi.Tarihi ters yüz etmeyin.isim değiştirmek hoş değil
Bu mudur 1 yıl önce
Bu kavşak her sabah ve akşam kilitleniyor. Kalıcı en azından orta vadede bile olsa çözüm olamayacak bir kavşak durumunda şu an. Biz neyi tartışıyoruz? İsmi şu mu olsun bu mu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız