banner851

banner614

ÖZLÜ’NÜN EMEĞİNİ HEBA EDEMEZSİNİZ, HADDİNİZİ BİLİN!

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, gündeme yön veren ‘Yorumlu-yorum’ programında uzun süredir birçok kesimden yükselen ‘Düzce için çalışıp didinen Başkan Özlü’yü çevresindeki bazı idareciler aşağıya çekiyor’ tepkisinin ne kadar doğru olduğunu yaptığı tespitlerle ortaya koydu. Daha önce adlarını kimsenin bilmediği, Özlü sayesinde belli makama gelen iki müdürün hizmet değil gösteriş aşkıyla yanıp tutuştuğuna somut örneklerle parmak basan Ünsal, sözde idareci özde kendi çıkarlarını ön planda tutup Başkan’a zarar veren bu iki müdüre söylenmesi gerekeni ‘Haddinizi bilin!’ diyerek söyledi. Düzceliler’in her zaman bu memleket için taş üstüne taş koyanlara kıymet verdiğini ve bu yüzden Özlü’nün de çok kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Başkan Özlü’nün samimi çabasına gölge düşürenlere müsaade edemeyiz, bu gayreti küçük hesaplara kurban edemeyiz.” diyerek Başkan Özlü’nün müdürlerini gözden geçirmesi gerektiğini belirtti.

banner619
Gündem 03.06.2021, 13:18
3401

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal her pazartesi, çarşamba ve cuma günü Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ‘Yorumlu-yorum’ programında Düzce ve Türkiye gündemiyle ilgili çarpıcı tespitlerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

NE DÜZCE’YE NE DE ÖZLÜ’YE FAYDALARI VAR

Programın çarşamba günü yayımlanan bölümünde Ünsal, Düzce Belediyesi’nde kendilerine verilen görevi egoist yaklaşımlarla istismar ederek Başkan Dr. Faruk Özlü’nün ismi arkasına sığınmaya kalkan 2 birim müdürünün, Düzce’yi şaha kaldırmak için projelere liderlik eden Özlü ve tüm bu çabalara gölge düşürdüğünü kaydetti. Özlü’nün başkan adayı olduğu dönemde çevresinden ayrılmayan ve başkan seçilmesi sonrası bir makama gelebilmek için gözünün içine bakan bu iki müdürün şu günlerde yaptıkları icraatlarla değil Başkan Özlü’ye verdikleri zararla adlarından söz ettirdiğini söyledi. Belediyede görev alanları belli olmasına karşılık başkan edasıyla kendilerinde her işe karışma hakkını gören, ukala tavırlarıyla çalışanları canından bezdiren bu iki idarecinin, son dönemde bazı hamlelerinin kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini gözler önüne serdiğini vurguladı. Başkan’ın A Takımı’ndaki başkan yardımcıları ve danışmanların da zaman zaman rahatsız olduğu bu yaklaşımların son bulması için Özlü’nün gerekli adımları atması gerekliliğine dikkat çeken Ünsal, değişim şart olduğuna işaret etti.

“ÖZLÜ’NÜN İSMİNİN ARKASINA GİZLENEN UYUMSUZ İDARECİLER VAR”

“Düzce’de isminin önünde doktor unvanı olan, bakanlık yapmış olan, milletvekilliği yapmış, vizyon ve misyon olarak hakikaten güzel bir isim var.” diyen Ünsal, “Düzce’ye de çok şeyler katacağına inanıyorum. Ancak bu ismin altında gizlenen, bu ismin etrafında olan irade ve idare noktasındaki birtakım uyumsuz ve olmaması gereken idareciler var. Örneğin hiçbir alakası olmadığı halde belediyenin bir biriminde müdür olup, belediyenin bütün şirketlerinin işiyle gücüyle ilgilenen bir vatandaş var. Bu vatandaş aynı zamanda saat meraklısı. Model model, marka marka saatlerini çevresindeki insanlara göstermek gibi bir hezeyana tutulmuş. Belediyenin herhangi bir biriminde müdür olan adamın belediyenin iştirak olan şirketlerinin içinde ne işi olabilir? Sen işini yap!” dedi.

“BİR MÜDÜR KENDİ GÖREVİ HARİCİNDE HER İŞE KARIŞIYOR”

Söz konusu birim müdürünün kendi görev alanı dışında ilgisinin olmadığı her alana müdahil olma çabasında olduğunu kaydeden Ünsal, “Belediyede yine başka bir birimde müdür olup da o işten başka her işi yapan, her işe karışan ve Sayın Dr. Özlü’nün manevi ve içtimaı şartlarını Düzce’de her noktada kullanmaya çalışan gereksiz bir vatandaş daha var. Bunların isimlerini söylemiyorum. Zaten siz tahmin edebiliyorsunuz. Biz belediyeler ve kamu idarelerinde birtakım haberlere ve bilgilere sahip oluruz.  Eğer kurumun içinde müdüründen şefine kadar, çalışanından memuruna kadar bir ahenk, muhabbet ve karşılıklı bir güven içindelerse bize buna benzer bilgiler hiçbir şekilde gelmez. Burada enteresan olan, birisi ucundan bucağından, kenarından köşesinden hiçbir organik bağı olmadığı halde belediyenin çöp tesisinde, şirketinde, betonunda, mermerinde ve şantiyesinde senin ne işin var? Orada senin işin o mu?” ifadelerini kullandı.

“GÖREVLERİNİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN Mİ KULLANIYORLAR?

Bir başka müdürün de Özlü’nün Düzce için gecesini gündüzüne katarak çalıştığı bir ortamda Düzce’ye ve belediyeye katkı sağlamak yerine kendi şahsi çıkarları için hareket ettiğini belirten Ünsal, “Artı olarak yine belediyenin idari mekanizmasında olan birisi o işin haricinde Başkan Özlü’nün basın toplantılarından tutun da her yerde var.  Bunlar buradan ne gibi kazanım içindeler bilmiyorum. Kimseyi de itham edemeyiz.  Ama gördüğümüz ve bildiğimiz şu var. Düzce Belediye Başkanı Sayın Özlü’nün 7/24 esasına göre çalışarak Düzce’ye bir şey katma çabasına hiçbir şekilde katkı sağlamadıkları kesin. Kendilerine bazı katkılar, imtiyazlar, faydalar ve bazı kolaylıklar sağlayabilirler belki. Çünkü sağlamasalar senin ne işin var belediyenin şirketlerinde? Ne işin var belediyenin başka bir biriminde? Kendi işine baksana!” diye sordu.

“BEYLER, BU GÜNLER GEÇER…”

Bu iki müdürün tavrının Düzce’ye kaybettirdiğinin altını çizen Ünsal, “Kendi işine bakmıyor. Kendi başını bağlayamayan gelin başı bağlarmış hesabı her yerdeler. Bir tanesi belediyenin şirketlerinde diğeri ise belediyenin her yerinde. Beyler, bu günler geçer.  Şu anda gece gündüz Düzce için mücadele veren bir belediye başkanı var.  Bunun arkasını boşaltacağınıza arkasını toplasanıza. Bir yerde bilinmek, anılmak, oturmak veya bunlardan kazanım elde etmek adına neler kaybettiğinizin farkında mısınız?” dedi.

BELEDİYENİN İÇİNDEKİ SIRLAR NEDEN SIZIYOR?

Belediyeyle ilgili dışarı sızan bilgilerin de söz konusu müdür ve benzeri kişilerin tavrından kaynaklandığını belirten Ünsal, “Ondan sonra bize bir haber geliyor. Sonra belediyenin yetkilileri bizi arayarak ‘Siz bunu nereden öğrendiniz?’ diye soruyorlar. Biz haber kaynağını izah eder miyiz, öyle bir şey olur mu? Söz konusu bile olmaz. İnsan önce kendi yapısına iyi bakmalı.  Eğer belediyenin içinde bir sır varsa, bilinmemesi gereken veya kamuoyuna duyurulmaması gereken bir şey varsa ve bu bize anlatılıyorsa neden anlatılıyor? Neden söyleniyor? Bu iki tane müdür ve bunlar gibi olanların yüzünden olmasın…” ifadelerini kullandı.

“İRADE VE İDARE VERİLEN İNSANLAR HADDİNİ BİLMELİ!”

İdare ve irade verilen insanların o yetkileri kullanırken kendi egolarını bir kenara bırakarak hadlerini bilmeleri gerektiğini kaydeden Ünsal, “Güzel bir söz var, ‘Yetkili kişinin etkisizliği, vardır orada iş bereketsizliği’. Sayın Özlü bu kadar etkili, mücadeleci bir kişilikle memlekete bir şeyler katmaya çalışan bir insan. Biz öyle görüyoruz, öyle biliyoruz. Zaman zaman eleştirilebiliriz. Her şey, her bilgi, her nokta yavaş yavaş sızmaya başladı. Neden kraldan çok kralcılar, neden kendi başını bağlayamayan gelin başı bağlarmış hesabı kendi işini takip etmeyenin başka işlere girmesi. Sayın Özlü ’nün isminin farklı yerlerde farklı şekillerde anılması ve bilinmesi.  Mesela belediyeden herhangi bir birimde çalışan birine ‘Sayın Bakan böyle uygun gördü’ diyen bu biraz önce anlattığım tiplemelerin bu söz karşılığında vatandaş gidip ‘Sayın Bakanım böyle böyle demişsiniz’ der mi? Hayır demez.  Yani ve bunu benzer konularda üstüne irade ve idare verilen insanlar haddini bilmeli.” diye konuştu.

“HADDİNİZİ BİLMEZSENİZ HER ŞEYİ İSMİNİZLE AÇIKLARIM!”

Bu isimlerin muhalefete ve dedikodu masalarına meze olmaya başladığı anda Özlü ve Düzceliler’e daha fazla zararları dokunmaması için isimleriyle beraber açıklayacağını kaydeden Ünsal, “Mevlana’nın çok güzel bir sözü var, Hz. Mevlana’ya sormuşlar çok yazar, çok okur, çok bilirsiniz ama en iyi neyi bilirsiniz? Diye sormuşlar. Hz. Mevlâna da ‘haddimi bilirim’ demiş. Şimdi ben sözlü olarak bahsettim ama isim olarak bahsetmedim. Ne yaptıklarını ne ettiklerini izah etmedik ama had bilinmezse ve sizin attığınız adımlar ve yaklaşımlar gerek muhalefette veya Düzce’nin dedikodu mecralarında ve masalarda meze oluyorsa biz bunu nokta adresiyle beraber isimle anlatırız.” dedi.

“ÇOK KIYMETLİ DEĞİLSİNİZ, OLMASANIZ DA OLUR”

Ünsal, bu ve benzeri kişilerin Başkan Özlü’nün emeklerine yazık ettiğini belirterek, “Yazık oluyor. Bir samimiyet ve gayret var ama bu samimiyeti bu gayreti küçük işlerde küçük hesaplarda egoların tatminiyle bunları kurban edemeyiz. İki kere iki dört başka hesap yapmaya gerek yok. Yanlış hesaptan doğru sonuç çıkmayacağına göre bunların bu şekilde değerlendirilmesi gerek parti noktasında gerekse Düzce noktasında kabul görmemekle beraber orada çok kıymetli bir adam değilsiniz. Olmazsanız olmaz diye bir kaideniz de yok. Sizin yerinizi dolduracak ve daha iyi yapacak insanlar da var o belediyenin içinde.” diyerek müdürlerin görevlerinin geçici olduğunun bilincinde olması gerektiğini hatırlattı.

“ÖZLÜ EKİBİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ”

Ünsal ayrıca Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de hem kent genelinde devam eden projelere hem de belediyedeki senkronizasyona aykırı davranış ve hesaplar içinde olan isimlerin zararlarının önüne geçebilmek için yeniden değerlendirme yapması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

“Ama siz kendinizi Sayın Özlü’ye bir şekilde anlatıp kabul görmüşsünüz ve sizin yaptığınızın başta Sayın Özlü ve Düzce kamuoyunun çekmesine asla müsaade etmeyiz. Yörük malıyla kurban kesmeye alışmışsınız ve bu alışkanlığınız, yaptığınız işler, kurduğunuz hukuklar ve yaşadığınız özel ilişkiler yavaş yavaş çıkmaya başladı. Buradaki çalışanların ve içeridekilerin başta müdürlerine ve sonrada belediye başkanına olan güvenlerinin yeniden değerlendirilmesi veya gözden geçirilmesi anlamına geliyor. 

“HIRSIZ İÇERİDEYKEN KİLİDİN ANLAMI YOK”

Burada Sayın Özlü başta olmak üzere belediyede irade ve idare sahiplerinin bu konuya özellikle dikkat etmesi lazım. Hırsız evin içindeyken kilidin bir anlamı yok.  Burada çalışan, idareci, müdür, şef ve birimlerdeki insanlar birbiriyle uyum, huzur, mutluluk, hak ve adalet hukuk ölçüsünde yaşamazlarsa işin başındakinin samimiyetinin gayretinin veya gösterdiği çalışma performansının bir anlamı olmaz.”

Yorumlar (21)
Nuri 4 ay önce
Sayin bakana sormak isterim duzcede isi bilen adammi bittide beltura boludan mudur getirildi? Bu kimin cikarina? Olacak is mi? Gonul asuk sazi almis eline,kimseyi takmiyor! Kelesle resim paylasanlari isten cikariyorsunuz kelesin adami gonul asuk
Belediyeci 4 ay önce
Bence butun sirketler ve yonetimleri bi elden gecirmesi lazim sirketler ve yonetimleri duzceyi batirir biraz bakan olarak ekibini elden gecirmesi lazim
vatandaş 4 ay önce
Faruk özlü ninde yolsuzluğunu açıklayın sadullah bey yoksa müdürleri medyaya sizdiracak hangi fabrika sahiblerinden
Ersin 4 ay önce
Tehdit edeceğine açıkla o zaman elinde medya gücü sağa sola caka satma açıkla
Aslı 4 ay önce
B.Y ile B.S mi bunlar açıkla kardeşim kimdir bu ve buna benzer müdürler
Hahhaaaa 4 ay önce
Birde duzce belediyesnin vazgecemdigi adinokadar usulsuzluge karismi sadullah beyin iyi tanidigi santiye uzmani L.C ve ekurusu B.Y harika bir ikili paranin oldugu heryerde onlar var
Duzceli 4 ay önce
B.Y ve yeni gelen mudur E.Y bunlar
Duzceli 4 ay önce
Aynen oyle ak parti yazik.etti gonul asuk.kadin kollari baskanida belturdan neden maas aliyo neden yonetimde ve yeni gelen duzceden adam kalmadida mi boludan yeni mudur geldi.beltura artik biseyelri anlasinlar birazda beltur arastrilsin artik
Duzceli vatandas 4 ay önce
Cok haklisin gonul asuk sirf para alsin diye yonetime sokuldu ve ordan iyi bir maas aliyor suan altinda araba belediye tesislerinde ye ic gez ohh ne hosss
Düzceli 4 ay önce
Ünsal'a bak aboo komando gibi millete had bildiriyor. Gazeteciye bak aboo. Sen kim ola ki la?
Düzce 4 ay önce
İzmirli müdür kim .düzce peşkeş çekilecek daha neresi kaldı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın