banner851

banner614

ÖZLÜ’YÜ ELEŞTİRENLER BAŞA GEÇSE BELEDİYENİN YOLUNU BULAMAZ!

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’nin gündemini belirleyen ‘Yorumlu-yorum’ programında şahsına ve Öncü Haber Medya Grubu’na yönelik farklı medya kuruluşları ve sosyal medya üzerinden “Dr. Faruk Özlü’yü eleştirmiyorsunuz, Düzce Belediyesine methiyeler düzüyorsunuz” şeklindeki eleştirilere cevap verdi. Öncü Medya Yayın İlkeleri’nde kuru ve içi boş eleştirilere yer olmadığını kaydeden Ünsal, çözüm ve vatandaş odaklı bir etik anlayışla vatandaşın haber merkezine ilettiği tüm problemlerin bizzat Başkan Özlü ve yakın çalışma arkadaşlarına iletildiğini söyledi. Ünsal ayrıca, Özlü’yü eleştiren birinin başkan olmasının durumunda belediyenin yolunu dahi bulamayacağını kaydederek, Özlü liderliğinde il genelindeki projelerin Düzce’nin kaderini değiştiren bir çizgide hızla ilerlediğini belirtti.

banner619
Gündem 13.05.2021, 17:43 13.05.2021, 17:50
1377

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, her pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ‘Yorumlu-yorum’ programında Düzce ve Türkiye gündemiyle ilgili çarpıcı tespitlerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

Programın çarşamba günü yayımlanan bölümünde son dönemlerde şahsına ve Öncü Haber Medya Grubu’na yapılan iddia ve eleştirilere cevap verdi. “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü neden eleştirmiyorsunuz?” değerlendirmelerine cevap veren Ünsal, Öncü Grubu’nun vatandaş ve çözüm odaklı bir yayın çizgisi takip ettiğini belirterek vatandaşların haber merkezine ulaştırdığı ve ya gazetecilerin tespit ettiği sorun ve eksikliklerin bizzat Başkan özlü ve yakın çalışma arkadaşlarına ilettiklerini belirtti. Gazetecilikte çözüm amaçlı bir eleştiri tarzının benimsenmesi gerektiğinin altını çizen Ünsal, Başkan Özlü’nün yaptığı ve yapacağı projelerle Düzce için bir nimet olduğunu belirtti.

“KRONİK VAKAYA MÜDAHALE EDİLDİ”

‘Bu cenazeyi Özlü kaldırır’ yorumunda bulunduğu Eftenia Otel ile ilgili Başkan Özlü’nün neşter vurmasını değerlendiren Ünsal, “Düzce Belediyesi ve Gölyaka Belediyesi’nin ortak girişimiyle Sayın Bakan’ın tabiriyle Düzce’de kronikleşmiş Efteni Gölü’nün kenarında bulunan Eftenia Otelle ilgili bir gelişme yaşandı. Yıllardır âtıl vaziyette duran kronik vakaya müdahale edildi. Teşhis ve tedavi derken buranın hayata geçirilebilmesi için Düzce Belediyesi’yle Gölyaka Belediyesi ortak bir çalışmayla güzel bir adım attılar. Bu bölgemizin sağlık turizmi açısından, tanıtımı açısından ve hepsinden önemlisi âtıl duran bir yapının bir yatırımın milli servete ve insanların hizmetine sunulması açısından fevkaladenin fevkinde bir adım oldu.” dedi.

“ELEŞTİRMEMİZ GEREKEN YERLERDE DE ELEŞTİRİYORUZ”

Öncü Haber Medya Grubu’nun sosyal medya ve diğer mecralarda eleştirildiğini ve “Sayın Bakan Faruk Özlü ’ye Belediye Başkanına methiyeler düzüyorsunuz çok destek veriyorsunuz hiç mi eksiği yok, hiç mi yanlışı yok?” şeklinde gelen sorulara cevap veren Ünsal, “Tabii mutlaka bu eleştiri ve değerlendirmeleri alıyoruz, başımıza taç yapıyoruz.  Biz eleştirirken ortak hedef memlekete hizmet memlekete fayda sağlamak. Sayın Özlü ’nün yapmış olduğu hizmetleri destekliyoruz. Eleştirmemiz gereken yerlerde de eleştiriyoruz zaten. Fakat burada, sormuşlar ayıya bu sene armut nasıl olacak? O da bol olacak, ballı olacak, sulu olacak demiş. ‘Nerden biliyorsun?’ demişler. ‘Canım öyle istiyor’ demiş. Siyaseten ve muhalif noktada, canı isteyenlerin canı istediği gibi eleştirmiyoruz.” diyerek çözüm odaklı sorumlu yayıncılık ilkesini işaret etti.

Ünsal, “Allah’ın bile insanları günahı ve sevabı noktasında değerlendiğini ancak insanların insanları neden eksiği ve fazlasıyla değerlendirsin? Burada ki ölçümüz şu. İnananlar için geçerli olan bir ahiret günü var, bir kıyamet günü var. Allah insanlara “La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah diyen her kulumu cennetime koyacağım” diyor. Ama burada cennete ve cehenneme girecek olanlar arasında bir ölçü var. Bir teraziye insanların sevaplarını diğer teraziye de insanların günahlarını ne kadar sevabın varsa ne kadar hayırlı bir insansan o bir tarafa, ne kadar faydasız ve hayırsızsan o bir tarafa koyulacak. Şimdi buradaki ölçü günah ve sevapsa ki iyi kötü demiyor herhangi bir farklı ölçü koymuyor, günahı fazlaysa cehenneme günahı azsa sevabı fazlaysa cennete. Allah bile insanları günahı ve sevapları noktasında değerlendirirken insanlar insanları neden eksiğiyle değerlendirsin veya neden fazlasıyla değerlendirsin. Biz Allah’tan daha mı iyi biliyoruz?” diye konuştu.

“ÖZLÜ, DÜZCE İÇİN BİR NİMET”

Devletin farklı kademelerinde görev yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak başta yerli otomobil olmak üzere birçok gelişmeye önderlik etmiş olan Özlü’nünü  Düzce için bir nimet olduğunun altını çizen Ünsal, “Düzce tarihinde olamayacak meselelere vakıf olmasından dolayı gerçekten yaptığı ve yapacağı işlerle fevkaladenin fevkinde bir hizmet anlayışıyla insanlara hizmet ediyor.” dedi.

Başkan Özlü’nün yoğun çalışma temposuna dikkat çeken Ünsal, “Biz saat 17.00-18.00’dan sonra laklak eden, sağda solda gezen belediye başkanlarını biliyoruz. Faruk Özlü ‘nün bizimle oturması sohbet etmesi, çay içmesi mutlaka güzel bir şey ama sabahın saat 10.00’undan gecenin saat 23.00-24.00’üne kadar gece gündüz, 24 saatin 16-17 saati çalışan ve Düzce’ye katkı sağlamaya çalışan bir belediye başkanı var.” diye konuştu.

“ÖZLÜ’YÜ ELEŞTİREN BİRİ BAŞA GEÇSE BELEDİYENİN YOLUNU BİLE BULAMAZ”

Özlü’ye yöneltilen temelsiz eleştirileri değerlendiren Ünsal, “Faruk Özlü’yü bu senaryonun içinden çıkarıp bir kenara bırakalım. Eleştirdiğiniz Faruk Özlü’yü, eleştirirken eksik eleştirdiğimizi düşündüğünüz Öncü Medya Grubu’nu veya bizim şahsımızı çıkaralım. Özlü ‘nün yerine birini koyalım. Bu şahıslar bugünkü şartlarda belediyenin yolunu dahi bulamaz. Personelin maaşını dahi ödeyemez.” ifadelerini kullandı

“EGO TATMİNİ İÇİN YAPILAN ELEŞTİRİLEN DÜZCE İÇİN VERİLEN EMEĞE YAZIK EDER”

Ünsal, Başkan Özlü’nün girişimleri ile Düzce Merkez’de üç okul yaptırdığını belirterek, “Özlü, Kurduğu temaslar ve iletişimlerle bir okul meydana getiriyor, yaptırıyor. Bu belediye başkanın işi mi? Ama devlet adamlığı ve bakanlıktan edindiği tecrübelerle ve etkiyle bu oluşuyor.  Peki, o medyada veya sosyal medyada klavye delikanlılığı yapan arkadaşlar, eleştirenler ve eksik görenler okullar yapılıyor ya siz bir tane derslik yaptırsanıza. Birine rica edin çok bilenler. Veya bir güvenlik kulübesi yaptırın okulun etrafına. Ama bardağın dolu tarafını görmeyip, hep boş tarafından hep eksik tarafından bakıyorlar. Bunun arkasında siyaset var. Herkes bir taraf olmuş. Sosyalisti, milliyetçisi, muhafazakârı herkes bir taraf olmuş.  Bunu sırf ideoloji ve ego adına sadece egolarımızı tatmin adına eleştirirsek yazık ederiz. O emeğe, o mücadeleye, o iradeye, o memlekete hizmet etme derdine yazık ederiz. Her şeyin bir ölçüsü var.” sözleriyle sığ eleştirilerin Düzce2ye bir şey katmayacağının altını çizdi.

“ÖNCÜ MEDYA ÇÖZÜM VE VATANDAŞ ODAKLI HABERCİLİK YAPIYOR”

Öncü Medya’nın sorumlu bir medya kuruluşu olduğunu ve vatandaşların sorunlarını bizzat Başkan Dr. Faruk Özlü ve ekibine iletildiğini kaydeden Ünsal, “Sayın Özlü’nün eleştirilecek yönleri yok mu? Kimse kusursuz değil ki. Biz de eleştiriyoruz. Bizim medya grubu olarak ve şahsi olarak da bir stratejimiz var. Düzce Belediyesi’nde bir eksik mi var? Bir yanlış mı var? Biz bunu hemen Sayın Özlü veya belediye başkan yardımcılarına bilgi veriyoruz. Çözülen çözülüyor. Çözülmeyen bir sorun olursa bu bilinmiyorsa biz bunu o zaman fark ettiriyoruz. Ama bu eleştiri yapan dostlarımız, arkadaşlarımız istiyor ki bunu hiç bildirmeden anlatmadan yazalım. Peki amaç ne? Amaç memlekete faydalı hizmet. Eksik olduğunda ve biz bunu yetkili kişilere bildirdiğimizde bu mesele çözülüyor mu? Çözülüyor.” sözleriyle Öncü Grubu’nun vatandaş ve çözüm odaklı habercilik anlayışını anlattı.

“BUNLARIN AMACI ÜZÜM YEMEK DEĞİL, AMAÇ BAĞCI DÖVMEK”

Çözüm aramaksızın sadece yanlışı veya eksiği ortaya dökmek üzerine kurulu bir kuru eleştiri anlayışıyla ilgili “Amaç üzüm yemek değil, amaç bağcı dövmek.” diyen Ünsal, “Burada hemen ideoloji devreye giriyor, siyaset devreye giriyor. Mantık şu bu eksiği biz yakaladık öyle bir dallandırıp budaklandıralım ki sayısı birden bine kadar çıkacak kişilere etki sağlayalım. Dr. Faruk Özlü ‘nün siyasetine veya düşüncesine oy verilmesin. Böyle bir anlayış olmaz ki. İnsanlar göremeyebilir. Ben Eftenia Otel başta olmak üzere kronikleşmiş bütün vakalarda hızlı çözüm üretme noktasında mücadele veren Sayın Özlü ‘nün bu kadar iyi niyetinin bu kadar fedakarlığının ufak tefek küçük şeylerle ölçülmemesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

“SAYIN ÖZLÜ, SİZ YOLUNUZDA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİN”

Dr. Faruk Özlü’nün gece gündüz Düzce için emek verdiğini belirten Ünsal, “Yani altın da bir madendir, teneke de bir madendir. Bir tanesi gramla tartılır bir tanesi kiloyla tartılır.  Şimdi altın hizmetler varken tenekeden eksikleri altınla nasıl kıyaslarsınız.  Tabiri caizse burada bir hakikat var oda şu, Düzce’de biz Düzceli olamadık. Hala daha kavmi milliyetçilik var. Bizim toplumumuzdansa bizimse çok kıymetli. Bizim değilse ne yaparsa yapsa yapsın. Maalesef ölçü bu. Çilimli’nin Topçular köyünden çıkmış ve hayatının devlet idare ve iradesinde geçirmiş ve bugünde bugün de bütün bu devlet adamlığını siyaset noktasında Düzce için gece gündüz emek veren Sayın Özlü, siz yolunuzda emin adımlarla devam edin. Size devam edin, şu yapın bunu yapın bizim haddimize değil ama burada çok söylemek çok bağırmak tabiri caizse haklı olmak anlamına gelmiyor.” şeklinde konuşarak Özlü’ye destek verdi.

“DÜZCE’YE TÜRKİYE ÇAPINDA HİZMETLER NASİP OLUYOR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yaptığı çalışmaların ileride Türkiye’de tezlere konu olacağını kaydeden Ünsal, “Bunları zaman içinde görüyoruz ve görmeye de devam edeceğiz ben inanıyorum. Sayın Bakan Özlü ‘nün Düzce’ye tarihi bir dönüşüm yaşatacağına inanıyorum ve akli selim düşününler, ideolojik düşünmeyenler, farklı hesaplar dan bakmayanlar bunu aynı düşünüyor.” diye konuştu.

HABER: M. KİLELİ

Yorumlar (14)
Eski siyaseti 5 ay önce
Senin bu yalakalığın örneği bile yok. Bak boluya, Bak Adapazarı, Zonguldak. Hiç Allah tan korköazsımız. Düzce'de Bakan olmuş başkan. Çaltığı topluma yararlı çivi bile yok. Böyle basıncılık olmaz.
düzceli 5 ay önce
işinize gelen haberiyaz gelmiyeni yazma adınız güyaa basın hadı oradan
Doğan ersoy 5 ay önce
Daha şuraya yapılan yorumlara tahammül edemiyorsunuz yazıklar olsun böyle medya olmaz.Gazeteci olduğunuzdan şüpheliyim.
can 5 ay önce
Bu habere Düzce için neler yaptı onu da yazsaydınız ya.
Düzceli 5 ay önce
Şu yazdıklarını okuyorum da .Baştan aşağı yalakalık kokuyor sadullah
Ahmet hakan 5 ay önce
Amma salladın sadıllah yav başkanı bukadar koruma kollama düzceyi ucurmuş projelermiş iyki bi istanbul caddeleri var zaten yap boz başka ne bu düzceden bişe olmaz köy olarak kalır sizin gibi insanlar oldugu sürece
Muhalif Vatandaş 5 ay önce
SN. Faruk Özlü son 20 yılda gelmiş en başarılı Başkandır. Bahçeşehir'i geri planda tutan eski yönetimlerin yaninda güzel işler ortaya koymuştur. Düzgün, dürüst, güzel insan..
Dzc 5 ay önce
Özlü belediyenin yalunu biliyormu yayınlamayacaksın yazdığımıda en azından haberi yapan okur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın