banner851

banner955

PAKDEMİRLİ: YAPTIRIM GELİYOR!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Hayvanlara yönelik şiddetin suç kapsamına alınmasını, sahipli hayvanlarını sokağa terk edenlere yaptırım getirilmesini hedefliyoruz" dedi.

Gündem 24.01.2019, 11:25 25.01.2019, 12:09
892
banner1032

İstanbul Şişli Piyalepaşa Bulvarı’nda trafik tabelasına bağlanarak terk edilen bir köpeğin görüntülerinin yürek burkmasının ardından benzer olayların yaşanmasının önüne geçmek amacıyla cezai yaptırımlar geliyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, evcil hayvanlarını sokağa atanlarla ilgili harekete geçileceğini bildirdi. Ayrıca hayvanlara yönelik şiddetin suç kapsamına alınması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını duyurdu.

“Yaptırım getirilmesini hedefliyoruz”
Pakdemirli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Hayvanlara yönelik şiddetin suç kapsamına alınmasını, sahipli hayvanlarını sokağa terk edenlere yaptırım getirilmesini hedefliyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (7)
Can . D 4 yıl önce
DÜZCEDE HERYER BASI BOS KÖPEKLERLE DOLU BEN AVRUPANIN HIC BIR SEHRINDE GÖRMEDIM BÖYLE SEYLER YAHU HAYVAN BARINAKLARINA GÖTÜRSÜN BELEDIYE NEDEN YAPMIYO HE BU KÖPEKLER GECE OLUR GURUP HALINDE SALDIRIR KIM VERECEK BUNUN HESABINI KIMSE BELEDIYE VURDUM DUYMAZ SENELERDEN BERI BU BÖYLE VE DEVAM EDIYO DÜZCE OLMUS DINGONUN AHIRI KUSURA BAKMAYIN AMA BU BÖYLE BELEDIYE BASKANLARI DEGISIR MANZARA DEGISMEZ
VATANDAŞ 4 yıl önce
ÇOK BASİT BİR UYGULAMA İLE KONTROL ALTINA ALINABİLİR. UYGULAMA ŞÖYLE VETERİNERE GİDEN HAYVANA ÇİP TAKMAK ZORUNLU OLUCAK. ÇİPTE SAHİBİNİN BİLGİLERİ YER ALICAK. ATARSA SOKAĞA ÇİPTEN SAHİBİ TESLİM EDİLİP CEZAİ YAPTIRIM UYGULANICAK TABİ EĞER KAYIP İHBARI YOKSA.
Düzce li 4 yıl önce
Her yer köpek kaynıyor saldırıyorlar sabah okula giden çocuklar var ise giden kadınlar erkekler var saldırıyorlar tamam bizde hayvan severiz ama toplu halde saldırıyorlar buna acil bı çözüm lazım illa birileri nin çtli sklde sakt kamsimi la
Tavakli 4 yıl önce
Köpek sahiplenmeyi düşünüyordum vazgeçtim.ölse bide ceza yicez niye bakayım o zaman belediye baksın almiyorum
Duzceli 4 yıl önce
Duzcede hayvanseverler dernegi varmi..varsa etkinlik yapalim belirli gunler sokak hayvanlarini besliyelim..ozellikle kalicikonutlar yiyecek bulamiyorlar acliktan insanlarin pesine takiliyorlar bisey verirler umuduyla...
hırsız ve caniyede olmalı 4 yıl önce
onlarda canlı varlıklar, insan canı kadar onlarda kıymetli, onlar için çıkarılan ciddi kanunların insanlar içinde çıkarılması gerek, var olan kanunlarda uygulanmalı, hırsıza, dolandırıcıya, canilere verilen cezalar çok az, yatıp çıkıyor devam ediyorlar.
Sokak köpekleri 4 yıl önce
Önce sokak köpeklerini bir yere toplayıp orada güvenli bir şekilde bakacaksınız bu göreviniz tabi hangi görevinizi yapıyorsanız?sonra herkez sahipli köpeğini kayıt altına aldırıp küpeletecek.gencecik lise öğrencisi köpekler tarafından öldürüldü yazıl
14
kapalı