banner851

banner614

PARK GÖLET MÜHÜRLENDİ!

banner619

Düzce Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde yer alan Muncurlu Köyündeki Park Gölet, çalışma ruhsat olmadığı gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Muncurlu Köyü eski muhtarı Osman Yaman, mahkeme kararına rağmen ruhsat başvurusuna yanıt alamadıklarını ifade ederek Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney’in ruhsat karşılığında tesisin yarısını istediğini iddia etti.

banner846
Gündem 20.04.2017, 16:01 22.04.2017, 16:07
50264
banner844

İki yıl önce Düzce Belediyesi mücavir alan sınırlarına dahil edilen Muncurlu Köyünde 280 bin metrekare arazi üzerine 2,5 milyon lira maliyetle yapılan Park Gölet işletmesi, çalışma ruhsatı bulunmadığı nedeniyle zabıta ekiplerince tarafından mühürlendi.

Muncurlu Köyü eski muhtarı Osman Yaman, mühürleme işlemi için işletmeye giden Düzce Belediyesi Zabıta ekiplerine uygulamaları nedeniyle tepki gösterdi. Belediyenin kararının hukuksuz olduğunu savunan Yaman, ruhsat başvurularına olumlu yanıt alamadıklarını ifade ederek Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney hakkında önemli iddialarda bulundu.

Yaman’ın zabıta ekiplerine mühürleme işlemi için izin vermemesi üzerine işletmeye çok sayıda Jandarma ekibi sevk edildi. Zabıta ekipleri, Jandarma gözetiminde tesisi mühürlerken müşteriler dışarıya çıkartıldı.Belediye bizimle pazarlık yapıyor
Zabıta ekiplerinin tesisi mühürlediği sırada Öncü Haber’e konuyla ilgili konuşan Yaman, belediyenin yaptırımına şu sözlerle tepkisini gösterdi:

“Düzce’nin gözbebeğini mühürlettirmem. Tüm Düzcelilere sesleniyorum. Düzce Belediyesi mahkeme kararına uymuyor. Belediye bizimle pazarlık yapıyor. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney, belediye şirketi olan YEYPAŞ’a tesisteki düğün salonunun yarısını verirsem ruhsat vereceğini söylüyor. Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in bundan haberi yok. çalışma ruhsat olmadığı gerekçesiyle mühürlüyor. Elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen ruhsatı alamıyoruz. Ben bu durumu Düzce’mize, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a yaşananları çok iyi anlatacağım. Buraya verdiğim emeği Kurugöl’de, Samandere’de olduğu gibi ayak oyunlarına teslim edip heba olmasına izin vermeyeceğim. Burası ucuz bir yer değil. Başkan Keleş’e saygım var ama yardımcısı Güney kafayı takarak tesisin yarısını ruhsat karşılığında istiyor.”Düzce’de büyük hukuksuzluklar var
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Yaman, “Düzce’de büyük hukuksuzluklar var. Lütfen imdadımıza yetişin. Bizi harcıyorlar. Artık yeter. Belediyenin yaptığı bu düzenbazlığa ‘yeter artık’ diyoruz” dedi.

Oyumuzu atıyoruz ama bilmiyorlar ki Düzce kan ağlıyor
Yaman, zabıta ekiplerinin mühürleme çalışması sırasında karara öfkesini şöyle ifade etti:

“Düzce’den AK Parti Genel Merkezine şikayet gitmiyor. Şikayet gitse, belediyenin ne kadar fırıldak çevirdiğini bilse yukarısı buraya el atar. Biz itaat ediyoruz. Oyumuzu atıyoruz ama bilmiyorlar ki Düzce kan ağlıyor.”

Tesis, mühürleme işleminin ardından faaliyete kapatıldı.

 

Yorumlar (208)
Alemdar 4 yıl önce
Tamamen belediye coktu yalanlar duzcede cayocagi acamiyorsun ruhsatsiz sen ruhsat alma vergi odeme parakazan suan calisiyor keles sana sesleniyorum senin adaminmi adalet yok bunlarda
emekci 4 yıl önce
daha düne kadar cemaatin toplantıları oluyordu orada bunlara bizler sahidiz ben bu insana hakkımı helal etmiyorum haram zehir olsun benim çocuğumun rızkını yedi bu emeğimizi vermedi kaç kişiyide böle yaptılar devlet herşeyi çıkaracak ins
emekçi 4 yıl önce
bu insan benim emeğimi ve malımı gasp etti ben bunu ALAH a havale ettim yanlız şu mübarek gecede yemin ederimki bu osman yaman çok kurnaz ve sahtekar bir kişi ama devlet yakında çözer düne kadar hergün zaman gazetesi geliyordu toplantılar..
parkgölet oersoneli 4 yıl önce
osman yaman ı burada savunanların hepsi kesin akrabasi çünkü bu insan in nekadar sahtekar ve dolandırıcı olduğunu biz biliriz kaç kişiyi dolandırdı sözde hacı bunlar devleti dolanırken iyiydi yağmur birikintisi ne kendi fetö örgütlerinden..
GÜN OLA HARMAN OLA 4 yıl önce
SAYIN KELEŞ... ŞİMDİ İMAR CEZASI KESMİŞSİNİZ... YA ARKADAŞ KAMUYA AÇIK PARK... HEM DE GÜZEL YAPILMIŞ BİR PARK... 20 NİSANA KADAR NEREDEYDİNİZ... SAYIN BAKANIMIZA SESLENİYORUM... HUKUKSUZLUK VARSA LÜTFEN EL ATIN...
poyraz 4 yıl önce
başkan ali güney yaptı sıyrılacak Belediye az yapıyor halka az.Helal Başkan Sana
Simyacı 4 yıl önce
Yakında Cihat Aydın'a peşkeş çekilirse şaşırmam.
duzceli 4 yıl önce
Her ne olursa olsun yapilan yanlistir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın