banner851

banner955

PARKLAR VE MEYDANLAR İNSANLARLA DOLU…

Düzce’de meydana gelen 5.3 şiddetindeki deprem ve ardından art arda yaşanan artçı sarsıntılar nedeniyle halk iyice paniğe kapıldı. Evlerine girmeye korkan genci- yaşlısı, kadını - çocuğu, kendisini Millet Bahçesi ve meydanlara attı. Kimi çocuklarını sıkı sıkı sararak bankların üzerine yatırırken, kimi ise yere serdikleri battaniyeler üzerinde, geceyi geçirmeye çalışıyor.

Gündem 17.11.2021, 23:45 18.11.2021, 00:32
13278
PARKLAR VE MEYDANLAR İNSANLARLA DOLU…

Bugün Düzce, 22 yıl önce yaşadığı deprem felaketi ile yeniden yüzleşti. Merkez üsttü Yayaykbaşı Köyü olan 5.3 şiddetindeki deprem ve arkasından art arda yaşanan artçı sarsıntılar nedeniyle, Düzce halkı büyük bir panik yaşadı.

Özellikle akşam 21:35’te yaşanan artçı sarsıntı ile kendisini dışarıya atan Düzceli vatandaşlar, evlerine girmeye korkuyor.

Bu nedenle kendilerini güvenli buldukları Düzce Belediye Meydanı, Anıtpark Meydanı ve Millet Bahçesine atan vatandaşlar, geceyi burada geçirmeye çalışıyor.

Kimi çocuklarını sıkı sıkı giyindirerek bankların üzerine yatırırken, kimi ise battaniyelere sarılarak, parklarda uyumaya çalışıyor.

Öncü Haber tarafından kaydedilen bu görüntüler, 22 yıl önce yaşanan 12 Kasım 1999 depremi, yani büyük felaketi anımsattı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (8)
sçavuş 1 yıl önce
YOLA SIFIR OLAN ARSALARA 4 KAT İMAR İZNİ VERİLİYOR. YOLA SIFIR OLAN ARSA İLE HEMEN ARKA BİTİŞİĞİNDEKİ ARSANIN DEPREME DAYANIKLIĞI FARKLIMIDIR. DÜZCE BELEDİYESİNDEKİ ADALETSİZLİĞİ DÜNYANIN HİÇBİR BELEDİYESİNDE YOKTUR. UYAN FARUK ÖZLÜ, UYAN SADULLAH UNSAL
Düzceli 1 yıl önce
Düzce merkezdeki binaların yarısı eski binalar 12 Kasım depreminden kalma...Acilen Devletimizin binalara deprem kontrolü yaptırması gerekiyor...
Yalaka medya 1 yıl önce
Halk dediğin suriyeliler
Hastalik 1 yıl önce
Dışarda yatan varsa yarın acil dolar hapairiktwn
ASİ 1 yıl önce
şu çocuklara bari eziyet etmeyin kaçgün yatacaksınız dışarda bu olacak ama bugün ama yarın buna hazırlıklı olmalıyız ona göre binalar inşa etmeli ona göre ev seçmeliyiz Allah daha beterinden korusun herkezi geçmiş olsun düzce
Halk 1 yıl önce
Valla halk yabancı uyruklulardan yer bulabilirse
Dışarda yatar. Bu gece çıktığımda millet bahçesi azğına kadar afganıydı suriyelisiydi.
Herkese geçmiş olsun diyorum
sts 1 yıl önce
tali bir fay bu artık bu şiddetten yukarı deprem olmaz ama tebbirli olmak iyidir
Cevap 1 yıl önce
Sonradan gelen .......... Arkadaşlar
Yeni Sayımız