banner851

banner614

PARKLARIN BİLE ELEKTRİĞİNİ KESTİLER

banner619

Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (SEPAŞ) yaklaşık 4 yıldır ödenmeyen 4 milyon TL'lik borç gerekçesiyle Akçakoca Belediyesi’nin bazı işletmelerinin elektriklerini kesti. Konu hakkında görüştüğümüz Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, sel afetinin yaralarının sarılmaya çalışıldığı bir dönemde yapılan bu işleme sitem ederek, "3-4 yıldır borç ödenmemiş, şimdi kesme gereği duydular ancak bugün elektriği açtırıyoruz." dedi.

banner846
Gündem 23.10.2019, 12:01 24.10.2019, 22:14
2292
banner844
Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinde görevli perakende elektrik satış şirketi olan SEPAŞ, Akçakoca Belediyesi’nin son 4 yıldır ödenmeyen elektrik borçlarına karşılık Belediye’nin işlettiği Akçakoca Kahvecisi isimli işyeri ile Merkez Camii karşısındaki Fedai Karabıyık Parkı’nın ve bunların yanı sıra farklı bölgelerdeki 4 adet çocuk oyun parkının elektriklerini kesti.

Toplam borç 4 milyon TL
Toplamda 4 milyon lira elektrik borcu biriken Akçakoca Belediyesi’nin kalbi konumunda olan Değirmenağzı’ndaki hizmet garajı ile belediye iştiraki olan Abidaş'ın da elektriklerinin kesildiği öğrenildi.

Olan yine vatandaşa oldu
Borç gerekçesiyle belediyeye ait kurumların elektriklerinin kesilmesi yüzünden olan yine vatandaşa oldu. Sepaş’ın, yıllardır ödenmemiş elektrik borcu nedeniyle yakın tarihte bir afet yaşamış ve yaralarını sarmaya çalışan ilçede böyle bir işlemi başlatması her kesimin tepkisini çekti. Özellikle ilçe halkının ve çocukların sıklıkla kullandığı mekanların elektriğini kesmesi vatandaşları çileden çıkardı.

"Sepaş, toplum zararına olan uygulamadan vazgeçmeli"
Yıllarca kesemediği elektriği belediyenin MHP'ye geçmesinin üzerinden henüz birkaç ay geçtikten sonra kesen Sepaş'ı sert dille eleştiren Akçakocalılar, "Sepaş, toplum zararına olan uygulamadan vazgeçmeli. Belediyeye ceza kesmek yerine halkı cezalandırdığının farkına varmalı ve belediye ile yeni bir borç yapılanmasına gitmeli." dedi.

AK Partili belediye ödemedi, MHP'nin başına patladı
Öte yandan Sepaş’ın elektrik kesme işlemine neden olarak seçimlerden sonraki ay olan nisan 2019’dan gelen borcu gerekçe göstermesi, uygulamada çifte standart olarak değerlendirildi.
AK Parti'li olan önceki dönem yönetiminin 4 yıl boyunca elektrik faturalarını ödemediği ve kesme girişimlerine de siyasi iktidarın gücünü kullanılarak engel olduğu iddia edildi.

"3-4 yıl beklemişler, biz gelince kestiler"
31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye, iktidardan farklı bir siyasi partinin yönetimine geçince hızla harekete geçen Sepaş'ın bu tepki çeken işlemi hakkında Öncü Haber'e özel değerlendirmelerde bulunan MHP'li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, "3-4 yıl beklemişler, biz gelince kestiler." diyerek imalı bir açıklamada bulundu.

Sel afetinden yeni çıkmış ilçenin elektriğini kestiler
17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel ve heyelan afetleri nedeniyle zor günler geçiren ilçede halkın kullanım alanlarında elektriğin kesilmesinin doğru bir yaklaşım olmadığına işaret eden Yanmaz, elektrikleri bugün açtıracaklarını belirtti.

 
Yorumlar (11)
vatandasa cevap 2 yıl önce
vatandas nickli arkadas elektriği sedas keser ama sepas kes diye is emri gönderir. Bu sepasla ilgili degil elektrik satan parekende sirketleri bircok sirket var bu konu ile alakali kesme is emri gönderdiği sürece sedas kesmek zorundadir.
Yusuf 2 yıl önce
Öde borcu başkan
Gurbet 2 yıl önce
Akp belediyelerine hesap soran yok yemez çünkü
sepaş 2 yıl önce
düzce erguvanın elektrigini kes hem abonesi bile yok
Vatandaş 2 yıl önce
Elektriği sepsş kesmez, sedaş keser. Bilip bilmeden yorum yapmayın
AKÇKOC 2 yıl önce
SEPAŞÇI MÜD.KAÇ YILDIR AKLINI KULLANMADINDA ŞİMDİMİ KULLANASIN GELDİ.KULLANMADIN ÇÜNKÜ SENIN YERİNE KULLANANLAR VARDI DİMİ.
SEPAŞ MÜ.NE 2 yıl önce
SEPAŞ MÜD.AKPLİSİN KESİN.ONLARDA SESİNİMİ KESTİLERDE ÇIKARMADIN.O ELEKTRİĞİ KESERKEN AHİRETTE VERECEĞİN HESABI DÜŞÜNDÜN KESİN..NASIL HAKSIZLIK YAPTIM DİYE..
AKÇA 2 yıl önce
SEPAŞ MÜDÜRÜ 4 YILDIR AKLIN SEYAHATTEMİYDİ..YOKSA AĞABABALARINDANMI TIRSDIN..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın