banner851

banner614

PARMAK ISIRTAN GELİŞME!

banner619

Düzce'de hem bisiklet yolları hem de modern stadyum için bekleyiş devam ederken, komşu il Sakarya, siyasilerin Ankara'daki girişimlerinin karşılığını görüyor. Milletvekillerinin desteğiyle yaşanan iki önemli gelişmeyi duyuran Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Mera vasfında bulunan Sakaryaspor Rüstemler Tesisleri spor alanına dönüşmesi ve bisiklet adasını inşa edeceğimiz nehir kenarındaki alanın ise Büyükşehir’e tahsisi Tarım Bakanımızın onayıyla kabul edildi. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

banner846
Gündem 20.11.2017, 11:15 21.11.2017, 13:57
5159
banner844

Sakarya'da son dönemde art arda açıklanan yatırımların arkasında milletvekillerinin Ankara nezdinde yaptığı görüşmeler yatıyor. Şehrin gelişmesi için bakanlıklarla sık sık temas halinde olan vekiller, taleplerini bir bir geçiriyor. Bisiklet kullanımında Konya'dan sonra başı çeken illerden olan Düzce daha yollara kavuşamamışken, komşu bisiklet adası projesi ile coşacak! Üstelik spor yatırımının önündeki önemli bir engel de aşıldı!

Bisiklet Adası için güzel gelişme
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Daha önce şehirle nehri bütünleştirmek istediğimizi belirtmiş, Sakarya Nehri’nin hemen kıyısında bir Bisiklet Adası projesi yapacağımızı ifade etmiştik. Projemizin hayat bulacağı alanın mera vasfından çıkarılarak Büyükşehir Belediyemize tahsis edilmesi gerekiyordu. Bu konuda bakanlığa başvuruda bulunmuştuk. Rüstemler Tesisleri de yıllardır mera alanıydı. İnşaat yapılaşması olmuyordu. Bu mera alanının da spor alanına dönüştürebilmesi için bakanlığımıza başvuru yapmıştık.” diye konuştu.

Bakanlık onay verdi
“Milletvekillerimiz adına Prof. Dr. Mustafa İsen ve Ayhan Sefer Üstün, konuyla ilgili Sayın Bakanımızla bir araya geldiler. Toplantı yaptılar. Bakanımıza Sakarya’nın bu alanlara ihtiyacı olduğunu ifade ettiler. Sayın Bakanımız da AK Parti hükümetlerinde Sakarya’nın ayrı bir önemi olduğunu dile getirerek onayladılar. Sakarya’da 2020 yılında Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleşecek olan Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası öncesinde Sakarya Nehri kıyısında kuracağımız spor tesisi ile bisiklet branşına uluslararası alanda katkı sunacağız. Bisiklet Adası ile her yıl uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. İnşallah yeni bisikletçilerin yetiştiği bir merkezi şehrimize kazandırmış olacağız.” dedi.

"Milletvekillerimizle ele ele vererek sorunları bir bir çözüme kavuşturuyoruz"
Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun milletvekillerimizle uyum içerisinde çalışıyoruz. Milletvekillerimizle ele ele vererek sorunları bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Bu gelişmeyle Sakarya’nın sportif ihtiyaçlarına karşılık üreteceğiz. Şehrimiz için iki güzel haber oldu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Bakan Yardımcımız Mehmet Daniş’e ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (14)
Öğretmen 4 yıl önce
Bir Düzceli olarak artık Düzce' den umudumu kesmeye başladım. Komşu illerde böyle güzel gelişmeler olurken, biz de süs tramvayı yapılıyor.
Vatandaş 4 yıl önce
Millet boş işlerle uğraşmayın asıl olan konuları konuşun sayın bakan açıklama yapmıştı hiçbir vatandaşımız asgari ücret 1404 liranın altında olmayacak denmişti ne oldu neden insanları kandırıyorsunuz ama seçim vakti gelince herkesle görecek
düzcelii 4 yıl önce
aynı partiden 3 milletvekili olunca böyle oluyor işte
hüseyin 4 yıl önce
ceket koy içinde adam olmasın rozeti akp olsun TBMM gönder düzce oy verir hizmete gerek yok akp olsun gerisi yalan.
düzceli 4 yıl önce
bizimkiler ne yapıyor acaba ankarada sadece parmak indir kaldır vekili bizimkiler
Vatandaş 4 yıl önce
Sakaryayla bir tutmayın kendinizi bence komik oluyorsunuz
YIĞILCALI 4 yıl önce
SAKARYANIN ALDIĞI HİZMETLERLE GURUR DUYUYORUZ,
kazım 4 yıl önce
bende düzce haberi diye okudum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın