banner851

banner955

PAZARYERİNDE YIKIM BAŞLADI

Aziziye Mahallesi’nde bulunan Düzce Belediyesi’ne ait pazaryerinin metruk halde bulunan A Bloğunun yıkım işlemleri başladı. Mahalle sakinlerinin memnuniyetle karşıladığı durum, esnafı ise kara kara düşündürüyor. Belediyenin ‘Esnaf mağdur edilmeyecek’ sözüne karşılık yer göstermeden yıkım tebligatı gönderdiğini öne süren bir esnaf, hala dükkan aradığını belirterek, kendileriyle muhatap olacak bir yetkili bulamamaktan yakındı.

Gündem 13.11.2017, 12:14 14.11.2017, 16:59
6539
banner1032

Aziziye Mahallesi’nin yıllardır kanayan yarası olan Düzce Belediyesi’ne ait pazaryerinin metruk halde bulunan ve madde bağımlılarının yuvası haline gelen A Bloğu nihayet yıkılıyor. Vatandaşın derin bir nefes aldığı durum karşısında yıkım işleminin başladığı blokta hali hazırda dükkanı bulunan esnafsa kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde yeni yer gösterilmediği için sokakta kalma endişesi yaşıyor.

“4 esnafa da yer gösterilmedi; dükkan kiraları yüksek”
Yıkım işlemi başlayan blokta av ürünleri satan bir esnaf kendilerine yer gösterilmediğini ve dükkan aradığını belirterek şöyle konuştu:

“Burasının yıkılacağını duyan dükkan sahipleri 500 TL’lik dükkanına bin, bin 500 TL diyor. Herkes rant peşinde. Şu an dükkan da yok, gidebileceğim bir yer de yok. Yarın son gün ve ben hala dükkan arıyorum. Eğer hiçbir şey yapamazsam alacağım evimin deposuna götüreceğim. Biz burada 4 esnafız. Benden başka bisikletçi, berber ve ayakkabıcı var. Dördümüze de bir tane dükkan göstermeden bize yıkım için tebligat gönderdiler. ‘Ayın 15’ine kadar boşaltın’ dediler.”

“Yer gösterselerdi dükkanımı bir günde boşaltırdım”
Belediyeyle daha önce yaptıkları görüşmelerde balık pazarından itibaren yıkılacak olan bloklardaki esnafların mağdur olmayacağının söylendiğini belirten esnaf şöyle devam etti:

“Bundan bir hafta önce zabıtalar ellerinde tebligatlarla geldiler ve burayı yıkacaklarını söylediler. Siz bunları imzalayın dediler. Tamam imzalayalım da benim bunu imzalamam demek benim kendi rızamla gitmem demek. Bana yer gösterselerdi ben burayı bir günde boşaltırdım. Benim iki dükkanım var burada hangi birini boşaltayım. Sene başında böyle konuşmamıştık.”

“Otopark yapacaklarmış”
Düzce Belediyesi’nde kendilerine muhatap bulamadıklarını kaydeden esnaf şu ifadelerde bulundu:

“Bir de bize söyledikleri şey burayı açık otoparka çevireceklermiş. Tebligatta öyle yazıyor. İnsanlar arabalarını buraya bırakacakmış alışverişini yapıp gidecekmiş. Kimse böyle bir şey yapmaz, kimse o kadar yolu yürümez. Böyle bir bahane yok. Allah herkesin gönlüne göre versin. Bizi çok güzel mağdur ettiler. Ne haliniz varsa görün dediler.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (12)
Can . D 5 yıl önce
DERDINIZ SECIM 75 SENEDE YAPILMAYAN HIZMETI AK PARTI 15 SENEDE YAPDI E SIZLER ESKI SSK LI HASTANE BENZIN KUYRUKLARINI ÖZLEMISINIZ BELI BELI YOL AYIP YAHU O ESKI DÖKÜK BINA YIKILDI YIKILACAK ILLA DEPREM MI OLSUN HE ÖNCE SAGLIK AKILIOLUN
aziziyeli 5 yıl önce
bu esnaflara defalarca tebligat gittiğini gayet iyi biliyoruz,3 esnaf yüzünden tinercilerin yuvası pislik yuvası bir alanı yeterince çektik,yeter ya kalksın bu çagdışı görünüm.
Bankacı 5 yıl önce
İşini yapan insanları haksız yere şikayet etmemek gerekiyormuş demek ki değil mi sayın esnaf. Çok iyi oldu yıkılması gerekiyor. Düzceye öyle virane yakışmıyor çok yerinde karar olmuş.Yeni Başkanımız çalışıyor maşAllah !!!!!!
Seyhan 5 yıl önce
Seçim sen ne güzel demokrasi parçasısın.
BAŞKA ESNAF 5 yıl önce
SEÇİMDE GÖRÜŞMEK ÜZERE AKP HÜKÜMETİ GEÇMİŞTE VERDİĞİMİZ OYLAR HARAM OLSUN İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNADINIZ YAZIKLAR OLSUN TÜĞÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYORSUNUZ ALLAH ALLAH DEYİP YOLA ÇIKTINIZ MİLLETİ KANDIRDINIZ
Can . D 5 yıl önce
O ATIL DURUMDAKI BINALAR ICINDE INSAN VAR DEPREMDE YERLE BIR OLUYO SEN ISE SECIMDE GÖRÜSÜRÜZ HANGI ZIHNIYET HE GERI KALMISLIK ESKI KÖLÜSDÜR SAGLAM DEYIL MADUR DURUMDA TASINSIN SAGLAM BINAYA ENGEL OLAN YOK INSAN SAGLIGI ÖNDE GELIR
Can . D 5 yıl önce
NE ÖYLE ORASI ATIL SANKI AFRIKA ORASI DEPREMDE BÖYLE BINALAR YERLE BIR OLUYO ILLA BELEDIYEMI YIKACAK HE
mahalleli 5 yıl önce
Bir tane tütüncü mağdur olacak diye koskoca bir mahalle bu pisliği çekmeye mecbur değil diğer esnafların hepsi gitti sadece bu tütüncü kaldı onun özelliğine oda gitsin bu pislik mahalle ve Düzce yakışmıyor
aziziye 5 yıl önce
bu ülkeye secim elbet gelecek ozaman gorusuruz ozamana kadar yapın bıktırın bu insanları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık