banner851

banner614

PEKŞEN: BURASI SAHİPSİZ

banner619

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, Öncü ekranlarında fındık politikaları üzerine konuştu. Akçakoca’ya panel için gelen Pekşen; Düzce izlemini ise “gelince kahroldum. Düzce sahipsiz kalmış” cümlesiyle özetledi.

banner846
Gündem 01.09.2015, 12:04
4872
PEKŞEN: BURASI SAHİPSİZ
banner844
Akçakoca’da düzenlenen fındık paneline katılan CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, dün akşam Öncü TV’de Erol Tayhan’ın sorularını cevaplandırdı. Pekşen, öncelikle tarım politikası üzerinde konuştu. Türkiye’de sektörel planlama olmadığını belirten Pekşen, özellikle fındığı tüketim zincirine ulaşacak noktaya getirilmesi gerektiğini savundu.

FINDIK TEŞVİK ALTINA ALINMALI

Pekşen,  “Türkiye Dünyanın en çok fındık üreteni ancak çikolata üreteni değil,  bu yüzden dünyada fındık büyük ülkelerin tekelinde. Düzce’de fındık, süt, şeker, yağ var bir tek kakao yok.  Düzce dünyada en çok fındık üreten ili ancak ne yazık ki Düzce’nin yarısı kadar fındık üreten İtalya ile yarışamıyor.  Burada yapılması gereken sektörel planlama. Tüketim zinciri içinde olunması gerekiyor. marka üretmek kolay değil ama fındık sanayini tam teşvik kapsamına almalıyız.  Bu teşviki Karadeniz’in hepsine yaymalıyız.  Turizmde tekstilde ne yapıldıysa fındıkta da yapılmalı.” dedi.

ÜRETİCİ 1 KASIM’I BEKLESİN

Düzce’ye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla geldiğini söyleyen CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, fındığa dayalı sanayi araştırmaları yaptıklarını dile getirdi.  CHP milletvekili üreticilere de fındığı pazara erken indirmemeleri hususunda tavsiyelerde bulundu.Pekşen, “ ürünleri yavaş yavaş pazara indirsinler. 1 Kasım’dan sonra bugünkü fiyatın çok üstünde fiyat oluşacak. Gücü olanlar bekletsinler.” diye konuştu.

BÖYLE BAKANLIK MI OLUR?

Devletin iş planı olmadığını öne süren Pekşen, Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığına ilişkin eleştirilerini de sıraladı: “Böle gıda bakanlığı mı olur?  Dünyada şeker üretimi 171 bin ton. Tüketim 176 bin ton. 5 bin ton ihtiyaç var.  Ancak bizim pancar üreticimize ekmeyin deniliyor.  Bir yandan da 250 bin ton früktoz ithal ediliyor.  Üstelik früktoz kanserojen madde yayıyor.”

1 KASIM’DA DÜZCE’DEN MİLLETVEKİLİ ÇIKACAK

1 Kasım seçimleri ile ilgili iddialı konuşan CHP milletvekili Pekşen, sözlerini şöyle sürdürdü:
“1 Kasım sabahı kimin iktidar çıkacağını göreceğiz.  Çok iddialı söylüyorum. Düzce’deki adaylarımız da rahat olsunlar.  1 Kasımda buradan milletvekili çıkartacağız.”

DÜZCE’YE GELDİM KAHROLDUM

Pekşen, Düzce ile ilgili izlenimlerini aktardı ve Düzce’nin sahipsiz kaldığını söyledi: “ Düzce’ye geldim kahroldum. Burası sahipsiz. İki metropolün arasında, dünyaya fındık üreten 4. İl, İstanbul’un su kaynağı… Ama Düzce bu kadar ağır travma içerindeyken AKP oy alıyor.  Başbakan buraya geliyor. Sohbet etmeye geldim diyor. Düzce için proje ile gelmemiş. Düzce’yi göçe mahkum edeceksin. İcra dairlerini 5’e çıkaracaksın, yağmur suyuna fatura keseceksin sonra muhabbete geldim diyeceksin. Ne yüzle geleceksin. Bir hastaneleri okulları gösterselerdi.
Yorumlar (12)
düzceli 6 yıl önce
arkadaşlar ister chpye atın ister akpye.Ama Allah için bir kere düşünün be kardeşim..adam sonuna kadar haklı.neden görmek istemiyorsunuz?icra daireleri arttı,düzcede kaç tane yedi emin deposu var be kardeşim bi görün artık ya.iyi yönetilmiyoruz.
x man 6 yıl önce
sol zihniyeti sağ zihniyeti yok dogruya dogru egrıye egrı artık yeter turk mılletı uyan dogru adam kımse hakkı gozeten kımse onu gor a partısı b partısı deıl dogru ınsan hızmet edecek kımse o uyannn duzcelı uaynnnn
düzceli 6 yıl önce
hırsızları durdurun yeter ammmaaaaa önce kendi içinizdekini ............ özellikle düzcedeki
zfr 6 yıl önce
[(Sol zihniyet x 80 yıl) + Samimiyet+ İnandırıcılık+Halkı düşünme = fısssşşşt]
pp 6 yıl önce
düzce sahipsiz haklısınız.derdimiz görsellik sadece kaldırım yap saat dik yada sağa sola saçma sapan şeyler yap.dizim halkımızda bu zihniyet varken bir adım ileriye gidemez.çarşı sıkışmış bir sokakta mecburiyet caddesi gibi
kamil 6 yıl önce
Düzce li den bişey olmaz herkez icralik 10 yil önce borclu yuzde10du şimdi ise yüzde90 keleş bile duzce çantada keklik dedi yani hala biz bu duzceliyi
fatih 6 yıl önce
Konuşunca zannediyorsunki ağzından bal akıyor, nerde görülmüş CHPnin halkı için çalışmış, kimse inanmıyor artık, kafaları hala 1970lerin kafası,boş kafa,
gurbetçi 6 yıl önce
yav he he, Trabzonu falan adam ettiniz de gözü bize diktiniz... Allah bu millete bir daha sizin elinizle zulüm yaşatmasın diye dualar yapıyoruz biz, hala anlamadınız bunu... işinize bakın siz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık