banner851

banner614

PEŞ PEŞE İSTİFALAR!

banner619

Düzce Belediyesi’nden bugün peş peşe istifa haberleri geldi. İlk olarak Başkan Yardımcısı Ali Güney istifa etti. Güney, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Düzce Belediyesi’nde görev aldığım 3,5 sene içinde, yasalar ve yönetmeliklere uygun bir yönetim anlayışı ile çalıştım.” ifadesini kullandı. Ardından Başkan Yardımcısı Kadir Badur, sosyal medya hesabından görevi bıraktığını duyurdu. Her iki ismin belediye meclis üyeliği görevi ise devam ediyor.

banner846
Gündem 27.10.2017, 16:22 27.10.2017, 19:03
8838
banner844

 Art arda istifalarını açıkladılar
Dursun Ay’ın Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından en merak edilen konuların başında gelen başkan yardımcılarının görevde kalıp kalmayacağı konusu netleşmeye başladı. Eski Başkan Mehmet Keleş’in sağ kolu olarak bilinen ve belediyenin tüm mali işlerinden sorumlu olan Başkan Yardımcısı Ali Güney görevinden istifa etti. Güney’in istifasını açıklamasından dakikalar sonra ise bir başkan yardımcısı daha görevi bıraktığını duyurdu.

Badur, sosyal medyadan duyurdu
Eski Başkan Mehmet Keleş’in Murat Caymaz’ı görevden alarak başkan yardımcılığına getirdiği Kadir Badur da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Belediye başkan yardımcılığı görevimden istifa ettim. Allah’a emanet olun. Hakkınızı helal edin.” ifadelerini kullandı.Uzun süredir hakkında ‘İstifa edecek’ yorumları yapılan Güney, bırakma kararını dilekçeyle yönetime sunarak, 3,5 yıllık başkan yardımcılığı görevine son noktayı koydu.

“Yasalar ve yönetmeliklere uygun bir yönetim anlayışı ile çalıştım”
Güney istifasına ilişkin kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı: “Başkan yardımcılığı görevimden 27 Ekim 2017 tarihi itibari ile ayrıldığımı bilgilerinize sunarım. Düzce Belediyesi’nde görev aldığım 3,5 sene içinde, yasalar ve yönetmeliklere uygun bir yönetim anlayışı ile çalıştım. Severek ve her zaman gurur duyarak yaptığım işimden ayrılırken görevim süresince çalıştığım iş arkadaşlarıma teşekkür eder, bundan sonraki hayatımda Düzce’nin güzel hatıralarını her zaman anacağımı belirtmek isterim.”

Belediye meclis üyeliğinden ayrılmadılar
Güney ve Badur’un belediye meclis üyeliği görevi ise devam ediyor.

“Yılbaşına kadar gözlemleyeceğim” demişti
Öte yandan Öncü Medya Grubu’nun ziyareti sırasında başkan yardımcıları konusunda dikkat çeken sözler sarf eden Başkan Dursun Ay, yılbaşına kadar mevcut yönetim kadrosunu gözlemleyeceğini ve bu süre zarfında edindiği izlenimler doğrultusunda kararını vereceğinin mesajını vermişti. Güney’in istifası sonrası Ay’ın yeni bir durum değerlendirmesine giderek değişim düğmesine basabileceği düşünülüyor.

Şimdi gözler, diğer başkan yardımcıları Mesude Özcan ve Şemsettin Yenersoy’a çevrildi.

Haber:C.ÜSTÜNER-Y.SEVER

Yorumlar (74)
Veysel Bağcı 4 yıl önce
Sn Kadir Badur, kendiside bir bisiklet binicisi olarak, bisikletin ve sporunun yayginlasmasi icin elinden gelen destegi vermekteydi. Sagolsun. Hakkinda hayirlisi olsun.
Serdar Köse 4 yıl önce
Beyhude geçti lale devri lakin bu ksrls kalmaması gerekir mali durumları gözden geçirilip belediyenin imkanlarını şahsi imkanları amacıyla kullanıp kullanmadıkları savcılık tarafından araştırılmalı ve cazai işlem uygulanmalıdır.
SERVET 4 yıl önce
KELEŞ VE BUNLARIN MAL VARLIKLARINA EL KONULMADIKCA BU İSTİFALARIN BİR ÖNEMİ YOK ACİL ÖNLEM ALINMALI REİS KESİNLİKLE EL ATACAKTIR BU DURUMA BEKLİYORUZ ...
Eski calisan 4 yıl önce
Kan emdiniz resmen kan.. Bu insanların hesabını öbür tarafta veremeyeceksin Ali GÜNEY...Sen benim çoluk çocuğumun rızkını yedin sana hakkımı zerre kadar helal etmiyorum..Okan TURAMAN beyefendi senide bekliyoruz istifaya
cumayerili 4 yıl önce
sayın ali güney.bu lüzumsuz konuşmaları hakediyormusun evet..türkiyenin TRT genel müdürlüğü yapan en üst düzey bürokratısın sana demedikmi düzceye gelerek kendini harcama diye.dedik.mehmet keleş ve ekibi gitti.gelen başka bir partilimi???
ÖLE KAÇMAK YOOOK 4 yıl önce
ALİ GĞNEY VE KANKALARI DANMAYIN BU DEFTER KAPANACAK BİRGÜN VERECEKSİNİZ O MAKAMI NASIL KİRLETTİĞİNİİN HESABINI
DÜZCELİ 13 4 yıl önce
Ali guney'in gitmesi düzce icin çook büyük bir kazanç ve otobüsçünün taksici esnafının yüzünü güldürmeyen e hakkımız haram olsun
DÜZCEMİZE HAYIRLISI İNŞ 4 yıl önce
Beğenmediğimiz, kendisinden uzak olmak istediğimiz, işten ayrılmasını dilediğimiz kişiler vardır. Böyle kişilerin ayrılmasından sonra yerine öyleleri gelir ki "Giden çok daha iyiydi." deriz. Eskisini kişileri, tanıdıkları ararız. ? ? ? ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın