banner614

PİKOLO PROJESİ TUTTU

banner619

Çilimli'de devam eden "Çocuk Çalıştırma Suça Ortak olma" PİKOLO projesi kapsamında Çilimli Anaokulu'nda yapılan yılsonu etkinliği kapsamında projeye katılan çocuklar yılsonunda hem eğlendiler hem eğlendirdiler..Pikolo projesi tuttu..

banner846
Gündem 28.08.2015, 12:32
1646
PİKOLO PROJESİ TUTTU
banner844
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO)  Türkiye Ofisi ve Düzce Valiliği'nin ortaklaşa düzenlediği  "Çocuk Çalıştırma, Suça Ortak olma" PİKOLO  adlı projede eğitim gören çocuklar Çilimli Anaokulu'nda düzenlenen yılsonu etkinliğinde "hem eglendiler hem eğlendirdiler"..

Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) Türkiye Ofisi Program Yöneticisi Nejat Kocabay, çocukların kazanımları ve elde edilen başarının sevindirici olduğunu belirterek projenin getirdiği etkiler hakkındaki görüşlerine başvurduk:

Düzce Milletvekili Faruk Özlü ve Çilimli Kaymakamı Emin Şimşek'in yanında İLO Türkiye Ofisi Program Yöneticileri başta olmak üzere projede eğitim alan çocuklar ile ailelerinin de hazır bulunduğu gecede çocuklar sergiledikleri eserleri başarıyla sergilediler..
 
“Pikolo, Daha iyi bir geleceğe büyümek” prdjesi, Türkiye’deki fındık üretiminin ulusal ve uluslararası ölçekte değerine ve önemine dair bilgiler paylaşan ve mevsimlik tarımda çocuk işçiliği konusuna odaklanan bir proje olarak biliniyor... Projede fındık tarımında çocuk işçiliğinin nedenleri uzmanların ve işçi ailelerin yorumlarıyla derinlemesine tartışılırken, çalışmakta olan çocuk işçilerin eğitimleri de yapılıyor.
            
2013 Ağustos ayında başlayan ve Türkiye'de fındığın bol olduğu iller arasında başı çeken  Düzce, Ordu ve Sakarya illerinde devam eden projede mevsimlik iççi ailelerinin çocukları eğitimden geçiriliyor.
Düzce ili'ne bağlı  Çilimli ve Akçakoca ilçeleri ile Sakarya ilinin Hendek İlçelerinde devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ILO Türkiye Temsilciliği işbirliğinde yürütülen  projede “ Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi”  kapsamında mevsimlik tarımda çocuk işçiliği ile mücadele konusunda etkin bir model olabilir mi sorusunun cevabı aranıyor. Çalışma Çilimli İlçesinde projenin yürütücüsü Nuray Eran ve Ayşegül Öztürk , Öğretmenler Huri Soylu, Nursel Yıldır, Fatmanur Öztürk, Cansu Filizkıran , Hannan Zeynep Bektaşoğlu, Ömer Bektaşoğlu tarafından ÇİLİMLİ ANAOKULU'nda devam ediyor.

Haber:E.TAYHAN
Yorumlar (3)
Luzumsuz işler 6 yıl önce
Bu çocuklara din, millet, vatan aşkı aşılamak gerek, böyle çalışmalar bilinç kazandırmıyor aksine çocukların yabancılaşması ve ileride kolaylıkla kullanılmalarını sağlıyor.Çocuklara inan bilinci aşılanmalı gerisi boş işler, gereksiz ve lüzumsuz.
sennur 6 yıl önce
Tebrik ediyorum butun ogretmenleri basarilarinin devamini diliyorum
Kaynak nerden? 6 yıl önce
Neden mevsimlik işçi çocukları, dış destekli stklarla milletin içine nifak ekme projeleri bunlar.Din adına iman adına bir şey var mı? Dinsiz popüler kültür eğlenceyle büyücek maneviyattan yoksun bir nesil amaçları.Camiye gitselerdi daha faydalı olrdu
13°
kapalı