banner851

banner614

PLAN İŞE YARAYACAK MI?

Düzce D-100 kenarı adeta mezbelelik gibi. Çarpık yapılaşmanın alıp başını gittiği karayolunun sağlı sollu iki tarafı için yeni imar planı hazırlandı ve İl Genel Meclisi’nden geçti. Ancak yeni plan, kaçak olarak yapılan binalara ruhsat verilmesini , bundan sonra çarpık yapılaşma olmamasını sağlayacak. Yani gelişi güzel yapılmış binalar yıkılmayacak. Bu da, iyi bir görüntü çizmeyen D-100 kenarının aynı tas aynı hamam virane görüntüsünün devam edeceği anlamına geliyor.

banner619
Gündem 19.10.2012, 12:48
131
PLAN İŞE YARAYACAK MI?

Ankara-İstanbul gibi iki metropol arasında yer alan ve her gün binlerce aracın geçiş yaptığı Düzce’de, D-100 karayolunun iki kenarı nasıl toparlanacak? Çarpık yapılaşmanın alıp başını yürüdüğü karayolu kenarı için yeni hazırlanan ve çirkin görüntünün ortadan kalkmasını sağlayacak olan yeni imar planı bekleniyor. Ancak yeni imar planında rastgele yapılmış olan bu binaların yıkılması değil ruhsatlandırılması düşünülüyor. Mevcut binalar kalacak, eski ve çirkin görüntü yine Düzce’den geçenlerin göz zevkini bozacak.
Zamanında belediyelerin göz yumması nedeniyle çarpık yapılaşmanın alıp başını yürüdüğü D-100 kenarında görüntü kirliliği göz yoruyor. Plan ve estetik olmayışı, Düzce D-100 kenarının adeta mezbelelik şeklinde görünmesine neden oluyor. İnşaat halinde, sıvasız, boyasız, derme çatma binaların yarattığı çirkin görüntü D-100 kenarında adeta görüntü kirliliğine yol açıyor.

 

Haber; H.İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)