banner615

banner614

banner701

POLİSLER VATANDAŞLARI TEK TEK BİLGİLENDİRDİ

banner619

Tüm yurt gelinde olduğu gibi Düzce’de açık alanlarda getirilen sigara içme yasağına uymayan vatandaşlar ceza yemekten kurtulmadı. Polis, “Vatandaşın yoğun olduğu bir yerde sigara içemezsiniz” dedi ve cezai işlemi uyguladı.

Gündem 21.11.2020, 13:25
3462
POLİSLER VATANDAŞLARI TEK TEK BİLGİLENDİRDİ
banner785

Korona virüs tedbirleri çerçevesinde Tüm yurtta sigara içme yasakları getirildi. Yasakların getirilmesi ile polis ekipleri de denetimlerini sıklaştırdı ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde sigara içilmesine izin vermiyorlar. Düzce’de İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak üzerinde denetim yapan polis ekipleri sigara içenlere tutanak tuttu.

Sigara içen ve karşısında polisi gören vatandaşlar ise bulundukları bölgede çok kişinin sigara içtiğini ve burada sigara içmenin yasak olduğunu bilmediklerini söyleyerek kendilerini savundular.

Vatandaşa sigara yasağının geçtiğimiz günlerde işleme koyulduğunu nazikçe anlatan polis ekiplerinin sabırlı halleri ise dikkat çekti ve “Burası vatandaşın yoğun olarak bulunduğu bir yer mi? Herkes sizi ilgilendirmez. Sizi şahsınız ilgilendirir. Vatandaşın yoğun olduğu bir yerde sigara içemezsiniz” dedi.

Polis ekipleri daha sonra sigara içme yasağına uymayan vatandaşa 3150 lira cezai işlem uyguladı.

(İHA)

Yorumlar (2)
Serhat taner 2 hafta önce
Yazık günah ya açik alanda sigara içme kapalı alanda sigara içme nerde içecek bu millet sigarayı vAllahi çok gülünç duruma düşüyorsunuz ülke yönetimi olarak madem bu bok içilmiyecek fabrikasını kapat yiyorsa vatandaşa zulümden başka bişi degil siniz gelir seviyesi alkol sigara ve cezadan ibaret olan Bi yönetimden çokda bişi beklememek gerek...
oh olsun 2 hafta önce
oh ne güzel oldu. Kalabalığın içinde kara tren gibi sigara içip milleti zehirleyenlere çok iyi olmuş.
10°
parçalı bulutlu
Yeni Sayımız