banner851

banner614

Prim Borcu için kredi!

banner619

Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağ Kur ve SSK Prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına amacıyla, Halkbank ile kredi protokolü imzaladı.

banner846
Gündem 21.07.2008, 18:04
189
Prim Borcu için kredi!
banner844

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Halkbank arasında, prim borçlarının yeniden yapılandırılmasından faydalanılabilmesi için düşük faizli kredi teminine ilişkin protokol imzalandı.

SGK Başkan Vekili Fatih Acar, kurumda düzenlenen basın toplantısında, 5510 Sayılı Kanunun Geçici 24. maddesi gereğince; Esnaf ve Sanatkarlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu Kanunu ve Tarımda Kendi Adına ve Hesabına Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kanununa göre sigortalı olanların prim borçlarının yeniden yapılandırıldığını anımsattı.

Söz konusu kanunlara tabi olarak yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak prim borçları nedeniyle yaşlılık aylığı bağlanamayan yaklaşık 178 bin vatandaşın bulunduğunu belirten Acar, protokolle bu kanunlara tabi sigortalıların birikmiş prim borçlarını Halkbank'tan kredi kullanarak tasfiye etmesinin ve kredi teminatı olarak kurumun sigortalıya bağlayacağı yaşlılık aylığının gösterilmesinin sağlanacağını bildirdi.

Yorumlar (0)
18°
hafif yağmur