banner851

banner614

PROJE VAR, KAYNAK YOK!

banner619

Düzce'de son aylarda baş gösteren yatırım durgunluğu, “Proje var, kaynak yok!” yorumunu beraberinde getirdi. İl ve ilçelerde belediye eliyle yürütülen ve tamamlanmayı bekleyen bir çok projenin bulunması ödenek sancısını gözler önüne seriyor. Sıkıntılı günleri vatandaşa yansıtmamanın yolu ise festival ve şenlikler...

banner846
Gündem 25.05.2018, 15:29 25.05.2018, 17:21
1816
banner844

Başkanlar kendileri göstermenin telaşına düştü
24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönemi Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gidecek Türkiye’yi 9 ay gibi kısa bir süre sonra yeni bir seçim bekliyor. Milletvekilliği seçiminin yorgunluğunu atan partiler, bu kez yerel seçim heyecanı ile çalışmalara koyulacak. Ancak tekrar başkanlık koltuğuna oturmak isteyen mevcut belediye başkanları şimdiden kendilerini göstermenin telaşına düştü.

Düzce’de projeler kaplumbağa hızında ilerliyor
Genel seçim hareketliliğinin devam ettiği şu günlerde, partilerine destek olmak isteyen yerel yönetimler çalışmalarına hız verirken, belediye başkanları bir yandan da gelecek seçimlerin hesaplarını yapıyor. Bir çok ilin aksine Düzce’de projelerin son dönemde kaplumbağa hızında ilerlemesi belediyelerdeki ‘kaynak’ sıkıntısını ortaya koyarken, bu sıkıntı şenlik ve festival gibi etkinliklerle kapatılmaya çalışılıyor.

Rutin çalışma var, yeni proje yok!
Çoğu projenin sürekli ertelemeye takıldığı Düzce ve ilçelerinde hayata geçirilmesi planlanan bir çok yatırım bulunuyor. Vatandaşlara vaat ettikleri çalışmaları yerine getirmek için 1 yıldan az süreleri kalan belediye başkanları, tekrar aday gösterilme umuduyla genel seçim sürecini 'icraat'larla taçlandırmak istiyor. Bu doğrultuda il genelinde projelerden çok rutin asfalt ve çevre düzenleme çalışmalarının öne çıkması ise 'Yatırım' durgunluğunu gözler önüne seriyor.

Yatırım ilerlemiyor, festivaller peşi sıra...
Her ay Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan il yatırım koordinasyon toplantısında il ve ilçelerdeki projeleri masaya yatırılan belediyelerin bazılarının yüklü borçlar nedeniyle bütçe kıskacında olduğu konuşulurken, bu sancılı süreçte halk odaklı sosyal programlara ağırlık veriliyor.

Başkanların zor sınavı
Öte yandan tüm belediye başkanlarının AK Parti'den seçildiği Düzce'de iktidarın, 2019 yılı mart ayındaki seçimler öncesinde başkanları mercek altına alacağı biliniyor. Tüm belediyelerin performansını yıllık olarak zaten ölçen AK Parti, yerel seçimlere yönelik farklı bir çalışma yürütecek.
Belli kriterler çerçevesindeki sıkıntı ve sorun tespit edilen belediye başkanları uyarılacak, beklenen düzelme olmazsa belediye ile ilgili son karar verilecek.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (13)
trafik 3 yıl önce
hiçbirşey bilmesem, duzceyi tanimasam ve sadece çarşıda bir tur atsam, sonrasinda yetkim olsa yemin ederim belediye başkanini kovarım. duzce öyle biryer şu anda.
düzzcceeliii 3 yıl önce
düzce etkinliklerle gelişiyor seçimde yuzde 70 alıyor yollar kötü bazı yerlerin alt yapı sorunu var çoban kavsakta ısık sorunları da var
Aslm 3 yıl önce
Düzce kalkınamaz hikayee
Aykut uygun 3 yıl önce
3 donem 3 milletvekili hani duzcede hizmet duuzce bunu hakediyormu
Düzceli.. 3 yıl önce
Yollarımız ise tam garabet.. RTE 2011 de söz verdiği Yığılca yolunda, geleceği karşılıyacak bölünmüş yol projesini çizdirip uygulatmak yerine, il özel idare olarak yolda iyileştirme çalışmaları başlattılar, tam 7 yıldır onu bile yapamadılar..
Düzceli.. 3 yıl önce
Artık kurumların bilgilerine ulaşmak kolay..Açın bakın Köydes ve beldes ödeneklerinde, iki metropölün ortasında ve iki büyük yıkımı yaşamış bir il olmamıza rağmen hep en az alan 10 il içindeyiz.. Köydeste hiç ek ödenek almadığımız gibi bazı iiler bizim 10 yılda aldığımız rakamı bir yılda alıyor...
Düzceli.. 3 yıl önce
İSKİ nin yatırımları, oda İstanbulua daha temiz kaliteli su ulaşsın diye yapılan yatırımlar var.. Sayın vekil Arslan en çok yatırımı biz aldık dediği yatırımlarda o..Yoksa en önemli yatırım eğitim ve ulaşıma yollatrra olmalı Düzce de, ama her ikisindede sınıfta kaldık..
Kemal kaya 3 yıl önce
Tebrikler ilk defa bukadar gercekci bir yazı okudum burdan işine son vermesinler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık