banner851

banner614

PROJELER BİTMEDİ, YOLLAR SIKINTILI!

banner619

İstifa ile boşalan makam koltuğuna belediye meclisinde yapılan seçimle oturan yeni Belediye Başkanı Dursun Ay’ın Düzce’de devam eden büyük proje ve çalışmaların seyrini ne şekilde değiştireceği merak ediliyor. Özellikle kış ayları yaklaşırken asfaltlanmayı bekleyen yollarda hala bir çalışma yapılmaması vatandaşları endişeli bir bekleyişe sevk ediyor.

banner846
Gündem 11.10.2017, 16:21 12.10.2017, 18:38
2313
banner844

Düzce Belediyesi’nde yaşanan görev değişikliği ile gözler tamamlanmayı bekleyen proje ve çalışmalara çevrildi.

Melen Su Park Projesi yaz sonuna yetişmedi
Eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’nin vizyon projesi olarak lanse ettiği ve ilk etabının bitiş tarihi olarak 2017 yılının yaz sonuna işaret ettiği Melen Su Tema Park Projesi’nde söz verilen tarih tutmadı.

Cazibe merkezi olması amaçlanan ve yalnızca Düzce’de yaşayan insanlar için değil bölgeye hitap etmesi hedeflenen “vizyon proje” için çalışmalar ağır ilerliyor.

Başkan Ay projenin seyrini ne yönde değiştirecek?
60 milyonluk maliyeti ile belediyenin büyük projeleri arasında başı çeken Melen Su Tema Park’ın Keleş’in istifasının ardından boşalan belediye başkanlığı koltuğuna oturan Dursun Ay’ın başkanlığı döneminde seyrinin ne yönde şekilleneceği merak ediliyor.

İstanbul Caddesi’nde uzayan bekleyiş
Çalışmaları merak edilen projelerden biri de “İstanbul Caddesi’nin Yayalaştırma Projesi”… Yaklaşık 20 yıldır göreve gelen tüm belediye başkanlarının hayali olan projeyi Eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in “jübilem” diyerek hayata geçirme kararı alması ile İstanbul Caddesi 4 Temmuz tarihinde araç trafiğine kapatıldı. Ardından aydınlatmalar, yeni trafik düzenlemesi, cadde boyunca gidip-gelecek nostaljik tramvay derken tam 3 aydır proje bitirilmeyi bekliyor.

Ne zaman tamamlanacak?
Tramvay hattının döşendiği ancak lokomotifin henüz getirilmediği caddeye kilit parke taşı döşenecek olması ağır giden çalışmalarla birlikte projenin bitiş süresini uzatacak gibi duruyor. Dün, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile birlikte caddede incelemeye çıkan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’dan, Keleş’in başlattığı ve vatandaşlar tarafından maliyeti çok eleştirilen projenin akıbetine ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Çavuşlar TOKİ gibi pek çok yol bitirilmeyi bekliyor
Bitirilmeyi bekleyen projelerin yanı sıra belediye eliyle merkezde devam eden asfaltlama çalışmalarının hala birçok mahallede başlamaması da vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Tramvay projesi için henüz 1-2 yıllık asfaltı sökerek, kilit parke taşı döşeyecek olan belediyenin yıllardır asfaltla buluşmayı bekleyen bozuk yollara yönelik ne zaman icraata geçeceği sorgulanıyor.

Bu yollardan biri olan Düzce merkeze yakın mesafedeki Çavuşlar TOKİ yolunda yıllardır süren yol çilesinin yaklaşan kış ayları öncesi sona ermesi bekleniyor. Ayrıca Çavuşlar TOKİ gibi pek çok yol tamamlanmayı bekliyor.

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (15)
hayal 4 yıl önce
DÜZCELİLERE TRAMVAY NE GEREK AT ARABASI YOLU YAPIN YETER..HERKESE ANLADIĞI DİLDEN KONUŞMAK LAZIM....
Can . D 4 yıl önce
BASKAN KASADA PARA VAR ISE ÖNCELIK ISCILERIN EMEGINI ÖDEYIN MUTLU OLSUNLAR SONRADA BÜYÜK POREJELERE EL ATIN DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA TIRANVAY HATDI YAPIN VE ALT YAPIYI YAPIN YAMURDA DERE OLUYO HER YER YA ASVALT YAP ALT YAPI YOK
Can . D 4 yıl önce
BASKAN BIRAK KÜCÜK ISLERLE ZAMANINI HARCAMAYI GERCEK ISLER YAP HALKIMIZA HIZMET ED BASIMISIN TACI OL ALLAH RAZI OLSUN DERIZ DUVA EDERIZ SEHIR ICINDEKI DEPREMDEKI HASARLI BINALARI YIKIN COK GEC OLMADAN BÜYÜK POREJELERLE ILGILENIN
keleşe üzüldük 4 yıl önce
keleşide %70 Düzcede yaşayanlar seçti Marslılar seçmedi.Az bile yaptı.Çok çalıştı Sn Keleş çok.
Tabi tabi 4 yıl önce
Tabi cabım yarın halledilir hepsi. Yola devam:)
Utanç 4 yıl önce
Yanibaşimizda Bolu, Sakarya, Kocaeli gibi iller artik metropol halini almaya başladilar. İnsan Sakarya' yi gorunce utaniyor.
Dursun ay 4 yıl önce
Kelesin yarım bıraktıklarını bile yapamicaklar siz asıl şimdi yeme gorun
Dursun ay 4 yıl önce
Anlaşılan keleş hakliymis abi adama destek cikmadilar baksana daha civi cakamadan ihale olayına girdi hikmet keskin istifa et ilerde yolda yuruyemiyeceksin
m.k.p 4 yıl önce
yorumunu görünce yeşilçamda kapı arkasında gelinini dinleyen kötü kadın karakteri gözümde canlandı. ulan bu ülkede bu fitne oldukça bizden bi cacık olmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın