banner851

banner614

“PROJENİN ENGELLENDİĞİNİ GÖRÜYORUM”

banner619

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği (BEKAB) başkanlığından istifa etti. Özcan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Projenin engellendiğini görüyorum” dedi.

banner846
Gündem 12.08.2020, 13:00 12.08.2020, 17:52
7362
“PROJENİN ENGELLENDİĞİNİ GÖRÜYORUM”
banner844

Bolu Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda BEKAB Başkanı Tanju Özcan, bir yıldır sürdürdüğü bu görevinden istifa edeceğini duyurdu.  BEKAB Başkanlığı’ndan istifa etme kararına ilişkin birlik üyelerini bilgilendiren Özcan, “Sırf ben başkanım diye birlik girişimlerini engelleyenlerin önünü açmak adına bu kararı alıyorum. Artık bundan sonra top beni engelleme üzerine siyaset geliştirenlerde. Tekrar altını çizerek söylüyorum: Biz Bolu Belediyesi olarak yine elimizden geleni yapacağız, onlarda gereğini… Artık bahaneleri kalmadı, BEKAB’ın sorunlarını çözsünler.” diye konuştu.

“Projenin engellendiğini görüyorum”

 Konuyu Vali Amet Ümit ile görüştüklerini ifade eden Özcan konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi:  “Valimize bu konuyu istişare ettim, ‘Sayın Valim Bolu’nun genelde ilgilendiren bir konu. Benim siyasal görüşümden, dünya görüşümden dolayı bu projenin gecikmesinden endişe duyuyor, engellendiğini görüyorum. Bu sebeple bu görevi bırakmak istiyorum, işler daha hızlı yürüyebilirsin diye’ dedim. ” ifadelerini kullandı.

“Desteğimiz devam edecek”

Bolu Belediyesi olarak BEKAB’ın yüzde 70 paydaşı olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini kaydeden Özcan, son olarak şunları söyledi:

“Biz Bolu Belediyesi olarak neredeyse biz BEKAB’ın yüzde 70 paydaşıyız. Üzerimize düşen yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Hatta buranın ihalesi gerçekleştirilebilirse, lot alanlarının yapımı konusunda kendi iş makinelerimizle lojistik destek vermeye hazırız. Ancak benim bu görevde kalmam işleri yavaşlatabilir endişesi ben de oluştu.  Bu tür projelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe falan da alınabilmesi söz konusu.. Mesela Zonguldak sorunu nasıl çözdü. Birliğin başkanı Zonguldak Valisi’ydi ve orada bütün ilçeleri kapsayacak şekilde Zonguldak’ta bu depolama alanı ve tesis kuruldu. Burada eğer acele etmezsek, adım atmazsak tahsis süremiz ile ilgili sorun yaşayacağız. O yüzden bir an önce işlerin hızlanması lazım. Bu yüzden benim bu birliğin başkanlığını bırakmam birliği hayrına olabilir, bazı işleri kolaylaştırabilir düşüncesiyle ben böyle bir karar aldım. Toplantının gündemini kapattıktan sonra, yarın tarihli istifa dilekçemi sayın valimize ulaştıracağım. Bundan sonra olması gereken; Sayın Valimizin başkanlığında BEKAB toplanır ve yeni başkanını seçer. ”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Sade vatandaş 13 ay önce
Tanju ozcani eleştirenler hırsızların sahtekarin yandaslaridir
Tanju dan önce Bolu'nun her türlü durumunu Tanju geldikten sonraki sürümünü kiyaslayin yanlış yapmıştı olabilir
Fakat 18 yıldır bilerek kasten göz göre göre halkı soyanlara laf etmezler
Düzceli 13 ay önce
Bize ne Bolu'nun haberinden...
düzceli 13 ay önce
kapasite yetmiyor olabilir. kasmayın
Faruk öz 13 ay önce
Ben tanıyorum adam doğru soylüyor kapasitesi var ama başka işlere çalışıyor. Sonra devresi yanıyor işte
Oflu Özkan 13 ay önce
onun kapasitesi senin gibi yüz kişiye fazla gelir tanımadığın insan hakkında yorum yapma
Düzceli Vatandaş 13 ay önce
Öyle bir haber yapıyorsunuz ki sayın öncü sanki adam belediye başkanlığından istifa etti
Cem Aday 13 ay önce
Vay be neler oluyor Siyaset ne kötü bir şeymiş kimse memleket için düşünmüyor. Yazık çok yazık.