banner851

banner614

RAMAZAN AYI’NIN FAZİLETİNİ ANLATTI

banner619

Düzce İl Müftüsü Selami Emen, 27 Mayıs tarihinde başlayacak mübarek Ramazan Ayı’nı Müslümanların en güzel şekilde nasıl değerlendirebilecekleri hususunda bilgilendirmelerde bulundu. Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi’nde yapımı devam eden cami biran önce bitirilebilmesi için de hayırseverlerden yardım beklediklerini kaydetti.

banner846
Gündem 03.05.2017, 18:06 05.05.2017, 10:58
881
banner844

Düzce İl Müftüsü Selami Emen Öncü TV’de“Günün Konuğu”programına konuk oldu.

Ramazan Ayı’nın fazileti
Emen Ramazan Ayı’nın bereketi ve fazileti hususunda bilgilendirmelerde ve bu mübarek ayı Müslümanların en güzel şekilde nasıl değerlendirebileceklerini anlattı.

Emen, “Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Recep Ayı geldiği zaman ‘Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazan Ayına ulaştır.’ diye dua ederdi. Dolayısıyla Recep ve Şaban Ayı Ramazan Ayının müjdecisi konumunda. Müminler daha çok Recep ve Şaban Aylarını oruçlu olarak geçiriyor. Ramazan zaten farz diğer iki ayda oruç tutmak sünnet. Herkes yapamaz belki ama bu ayları gece gündüz ibadetle, oruçla süsleyerek Ramazan ayına bir anlamda hazırlanarak girilmiş oluyor. Bu ayları değerlendirirsek çok güzel olur, çok faziletli olur” dedi.

“Cemaatimiz mutlaka teravih namazlarına gelsinler”
Ramazan Ayı’nda Düzce’de yapılan hazırlıkları anlatan Emen şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Ramazan,27 Mayıs itibariyle başlayıp 25 Hazirandada bitecek inşallah. Ramazan içerisinde biz Düzce İl Müftülüğü ve bağlı bulunan ilçe müftülüklerimiz de dahil olmak üzere bir kere bütün camilerde teravih namazları usulüne uygun olarak kılınacak. Yatsı namazının peşinden hemen. Mukabele okunacak camileri de tespit ettik. Aşağı yukarı cemaati olan bütün camilerimizde mukabele okunuyor. Özellikle bayanların devam ettiği Kuran Kurslarımızda mukabelelerimiz okunacak Ramazan Ayı boyunca. Hatimle teravih namazı kılınan camilerimiz var. Bir tanesi Kültür Camisi, birisi Hacı Davut Camisi, bir de Sayın Valimizin desteği ve emri ile Kalıcı Konutlarda Hz. Ali Camisi’nde de hatimle teravih namazı kılınacak. Bu ay münasebetiyle her akşam yatsı namazından yarım saat evvel vaaz-u nasihatler olacak camilerimizde Cedidiye başta olmak üzere merkez camilerimizde. Bu ayda en çok yapacağımız faaliyetlerimiz bunlar. Cemaatimiz mutlaka teravih namazlarına gelsinler.”

“Hayırseverlerden yardım bekliyoruz”
Düzce Üniversitesi’ne yapılacak olan cami inşaatının hızla devam ettiğini ancak maddi imkansızlıklardan dolayı sürenin uzayabileceğini kaydeden Emen hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini ifade etti.

Emen, “İnşaatımız hızla devam ediyor. Minareleri yapılıyor şuanda yılsonuna kadar kubbeyi dikmeyi planlıyoruz. Yardım toplamaya devam ediyoruz. Bu bir külliye olacak aslında kütüphanesi ve toplantı salonuyla birlikte. Bu cami prestij bir cami, buranın sembolü olacak bir cami. Cami kapalı inşaat alanı 2075 metre kare, avlu 667 metrekare, cami-avlu inşaat alanı 2742 metre kare 3500 kişilik toplam. Düzce’nin neresinden giderseniz gidin göreceksiniz onu. Kubbeler ve minareler çıktığı zaman her taraftan görülebilecek. Yardımcı olursa hayırseverler biran önce bitireceğiz.”diye konuştu.

Yorumlar (17)
Bilemedim... 4 yıl önce
Yorumların bir kısmına bakınca bence Düzcemize birer tanede kilise, havra ve sinagog lazım. Çünkü bu yorumların bazıları cami cemaatine ait olamaz. Diye geçiyor aklımdan...
Bilemiyorsan öğren 4 yıl önce
Gerçek dini örenmediysen, araştırmadıysan yaşadığını, duyduğunu din zannedebilirsin. Hırsızlık, yolsuzluk, tecavüz, cinayet, hak yemek de dinin konusudur.
Ahmet 4 yıl önce
Muftum sen hic para verdin mi o camiye?
Şahin 4 yıl önce
Devlet faiz alır faiz öder, zina yasalara göre suç değil, 50 bin TL ile yapılacak iş 100 bin TL ye ihale edilir aradaki ihaleciler milletin parasını yer,koltuklarda oturanlar hesap vermekten kaçar. Sonra camii yaptır. Allah ıslah etsin bizi
kazım 4 yıl önce
üniversitenin 1 km aşağısında alkol satıyorlar büfede önce bunu engelleyin.
Düzcesever 4 yıl önce
Sayın Müftüm,Düzce İl oldu ,nüfus arttı,bütün Donatıları ile ve sanat eseri olarak geçmişi ve geleceği kucaklayacak ,Düzcenin sembolü olabilecek bir Camiye İhtiyaç var.Düzce de her şey yapıldı camii yapılmadı.Yan saha biçilmiş kaftan.....
Ndm 4 yıl önce
Ülkede en büyük bütçe diyanete ayrılır. Ancak ne hikmetse bütün camiiler vatandaşın hayır, hasenatına, namaz çıkışı toplanan paraya bakar..Peki başkan neden trilyonluk arabaya biner?
Ndm ye cevap 4 yıl önce
Bak bakalım değerli arkadaşım Türk'ün,Müslümanın mı çok düşmanı var Avrupalının mı bir sorgula bakalım cevabı bulabilecek misin. Yanıbaşımızdaki Suriye ve Irak'tan bile bunu çıkaramadıysan bütün dünya Müslümanlara Türklere hayran dmektir
Yeni Düzce'ye 4 yıl önce
Avrupa'da bakanlar, başbakanlar, belediye başkanları işyerine zaman, zaman bisikletle, hiç korumasız giderler. Cuma'ya 4 bin araç 4 bin koruma ile gitmeyi anca bizde görürsün.
Yeni Düzce 4 yıl önce
Ndm yani diyorsun ki Müslüman Ülkenin Diyanet İşleri başkanın Papanın tırnağı kadar olamasın sümsük ezik bir görüntüsü olsun var bile olmasın gözükmesin biyerde. Ayrıca hangi kuruma ne kadar bütçe ayrıldığını önce bir araştır sonra konuş
omer 4 yıl önce
Yanlış bilgiler ile başladığın cümleni tamamen yanlış varsayımlarla devam edip konuyu Audici başkana bağlayıp bitirmişsin. Tebrikler!
Düzceli 4 yıl önce
Sayın müftüm. Üniversitenin diğer binalarına harcanan paranın yanında, cami inşaatının maliyeti çok küçük kalır. Hepsine para yetti de, buna mı kalmadı? Ama bu necip millet gereken desteği verecektir. Merak buyurmayınız.
A.Rıza ÖZÇELİK 4 yıl önce
Sayın müftüm, cami derneği kurmaklazım önce. Böyle konularda profesyonel çalışan müteşebbis abilerimiz var onlar cami yatırma konusunda uzman bu kadar anlatacağınıza o abilerimizden yardım isteseniz şimdiye kadar yarısı bitmişti caminin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın