banner851

banner614

RAMAZAN TARİFESİ ÇILDIRTTI!

banner619

Karaca Mahallesinde fırın işleten Süleyman Günaydın, üyelerinden her ay 200 lira aidat alan Düzce Fırıncılar Odası’nın, Ramazan ayı dolayısıyla aidat haricinde 500 lira tarife ücreti istediğini savunarak usulsüz para talep edildiğini ileri sürdü. Günaydın, odanın üyelerinden istediği fiyatların diğer illere göre çok yüksek olduğunu belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

banner846
Gündem 25.05.2017, 13:55 26.05.2017, 15:02
12708
banner844

Ramazan ayına sayılı günler kala fırıncı ile oda karşı karşıya geldi. Karaca Mahallesi’nde fırın işleten Süleyman Günaydın, Ramazan ayı nedeniyle üyesi olduğu Düzce Fırıncılar Odası’nın kendilerinden her ay ödedikleri 200 lira tutarındaki aidat dışında 500 lira bedelinde tarife ücreti talep ettiğini iddia etti.

Düzce’de 10 yıldır sektörde faaliyet gösterdiğini belirten Günaydın, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti. Odanın üyelerinden talep ettiği aidat miktarını çevre illerle kıyasladığını ve yaptığı araştırma sonucunda Düzce’de talep edilen fiyatın yüksek olduğunu ifade eden esnaf Günaydın, huzursuzluk çıkmaması adına bunu bile bile ödeme yaptıklarını ancak son istenen ücrete sessiz kalamadığını söyledi.

Oda Başkanı İbrahim Korkmaz’ın oda giderleri doğrultusunda fiyat belirlendiğini kendisine aktardığını söyleyen Günaydın, Korkmaz’ın şikayetini geri çekmesini talep ettiğini öne sürdü. Günaydın, Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği’ne seslenerek sorunun çözülmesi için yardım istedi.

Yorumlar (26)
yavuz 4 yıl önce
az kaldı sabredin hava vergiside daha fında yakında pişince önümüze gelecek durmak yola tam gaz
isci 4 yıl önce
Herşey pahalı işçilik ucuz
vatandaş 4 yıl önce
Güzel bir hareket ama Ramazan'ı fırsat bilip pide fiyatlarında da indirim yapsaniz ne güzel olurdu
nsm 4 yıl önce
nesi anormal bunun? bu ülkede yönetici olup mali götürmeyen kadi mi ki bu yönetici de o parayi isteyemeyecek? kepazelikleri görmek istemeyen bu millete hersey haktir, hak.
bora 4 yıl önce
oda başkanı İ.Korkmaz ında Audi si var. Masraflar fazla
DÜZCELİ 4 yıl önce
ZATEN SEÇİMLER YAKLAŞIYOR KARAR SİZİN
Emrah 4 yıl önce
Sayın VALİM ve belediye başkanımız Mehmet bey lütfen pide fiyatları inşAllah uygun olur.
Teşekkürler
Alperen 4 yıl önce
Sen 500 Lira İçin Mahkemeye gittin Bu Millet Nereye Gitsin Kafanıza Göre fiyatı yükseltip İstanbul Ve Ankaradan Daha Pahalı Ekmek Alan Askeri Ücretlı çalışan ne yapsın Bide Aynaya bu tarafdan bak Dünya Sizin etrafınızda dönmüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın