banner851

banner614

REKTÖR: HER ZAMAN YANINIZDAYIM

banner619

Afrika ülkesi Ruanda’dan Düzce’ye üniversite eğitimi için gelen öğrenciler, Düzce Üniversitesi yönetimi ile tanışma amacıyla düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Kahvaltı öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, her zaman yanlarında olduğunu vurguladı.

banner846
Gündem 26.10.2019, 10:37
537
REKTÖR: HER ZAMAN YANINIZDAYIM
banner844

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sabah kahvaltısında bir araya geldiği üniversiteye yeni kayıt yaptıran Ruandalı öğrencilerle tanıştı.
Düzce Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programa Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş ve Daire Başkanları katıldı.


Düzce Üniversitesi’ne binlerce kilometre uzaklıktan gelen Ruandalı öğrencilerle her fırsatta bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hem yeni gelen öğrencilerle tanıştı, hem de eski öğrencilerle sohbet ederek, eğitimleri ve sosyal yaşamları hakkında bilgiler aldı.


Kahvaltı öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Değerli çocuklar hepiniz hoş geldiniz. Ben aynı zamanda bir şeye canınız sıkıldığında, bir şeye moraliniz bozulduğunda, bir işin içerisinden çıkamadığınızda ya da bir şeyden çok mutlu olduğunuzda duyumlarınızı paylaşacağınız ilk kişilerden biriyim. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Türkiye ve Ruanda arasında yükseköğretim alanında yapılan anlaşmalı ilk öğrencileri sizlersiniz ve bizim üniversitemizde olmanızdan büyük mutluluk duyuyoruz. İlk gelen arkadaşlarınız ve geçen yıl başlayan arkadaşlarınız, alanlarına bölümlerine devam ediyor. Ümit ediyorum ki mezun olduğunuzda buradan huzurla, sağlıkla evlerinize dönersiniz.” şeklinde konuştu.


Yeni gelen öğrencilere tekrardan “Hoş geldiniz” diyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, eğitim hayatında başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.
Kahvaltı sonrası Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Ruandalı öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirerek programı sonlandırdı.
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
Redkit 2 yıl önce
Türklere çok yardımcı oluyosunuz ya bırakın artık şu işleri
Asabi 2 yıl önce
Hadi bakalım iş başına. Şu kızları da en kısa zamanda kendiniz gibi batı fikir ve iş anlayışına kavusturmaniz ne kadar sürecek?
çok güzel 2 yıl önce
bu tür işler o ülkenin insanlarını bize yaklaştırır.bizim de etki gücümüz artar.çok daha fazla olmalılar.umarım bizim de onlara davranma şeklimiz lakayit olmaz.yapıyoruz maalesef bazen.rengi ile dalga geçme zavallılığı yapanlara diyorum.
Cidden Yeter 2 yıl önce
Yahu ikide bir tv lere çıkıyorsunuz üniversite olarak bıkmadınız mı hala bu sıradan şeyler için basını çağırıp kadraja konuk olmaya? Ben olsam faydalı şeylerle uğraşırım.
Yeter Yani 2 yıl önce
Nedir bu ikide bir haberlere çıkma sevdası düzce üniversitesi personellerinde. Yeter yani her gün iki üç defa haberdesiniz. Böyle ufak tefek şeyler yerine ayda bir önemli bir faaliyet yapın da biz de alkışlayalım. Hani icatlar, hani ödül plaket? Yok!