banner851

banner614

RESEPSİYONDA SERT ÇIKIŞ

CHP Düzce İl Başkanlığı, Cumhuriyet’in 93. yılını düzenlediği resepsiyonla kutladı. Resepsiyondaki konuşmalarda Başkanlık Sistemi üzerinden hükümet sert dille eleştirildi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Cumhuriyet düşmanları çalışmalarını hızlandırdı. Şimdi sistem değişikliği adı altında başkanlığı getirmeye çalışıyorlar.” iddiasına bulundu.

banner619
Gündem 30.10.2016, 14:23 31.10.2016, 15:41
2114
RESEPSİYONDA SERT ÇIKIŞ

CHP Düzce İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet’in 93. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir otelde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenlendi. Cumhuriyet Resepsiyonu'na, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Düzce İl Başkanlığı yönetimi ve partililer katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın, Aydın'da silahlı saldırıya uğraması dolayısıyla kutlama, buruk geçti.

Cumhuriyete açık saldıranlar uzun süredir iktidarda”

Partililere seslenen Bolu Milletvekili Tanju Özcan, 93 yıl önce cumhuriyetin zor şartlar altında kurulduğunu ifade ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “93 yıl boyunca bu cumhuriyete saldırılar da ortada. Cumhuriyet düşmanları her daim olacaktır. Cumhuriyetten rövanşı almak için mücadele veriyorlar ama artık bilhassa yaklaştık. 7 yıl sonra 100. yılımızı kutlayacağız. Her türlü saldırıya rağmen hatta bu cumhuriyete açık saldıranların uzun süredir iktidarda olmasına rağmen, Türk milleti cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkmaya devam ediyor.”

Sistem değişikliği adı altında başkanlığı getirmeye çalışıyorlar”

Özcan, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına az kaldığını ve bunun psikolojik bir eşik olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti: “Bu cumhuriyet düşmanları da çalışmalarını hızlandırdı. Şimdi sistem değişikliği adı altında başkanlığı getirmeye çalışıyorlar, sonra da cumhuriyet rejiminden intikam almak istiyorlar. Ama bugün ben Türkiye’nin her yerinde gördüm Bolu’da da gördüm. Milletin kararlılığı ortada. Millet cumhuriyetten, parlamenter demokrasiden ve bu ülkenin kurucu ruhu olan Kuvay-i Milliye ruhundan, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinden ayrılmayacağına dair verdiği sözün arkasında. Millete rağmen de Türkiye’de bir şey olmaz.

Benim en büyük eserim; 1’, Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan da Başkanlık Sistemi üzerinden hükümeti eleştirdi ve şöyle konuştu: “Biz daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük derken hükümetin gündeminde maalesef başkanlık sistemi var. Nasıl bir başkanlık istiyorlar? Şu anda 99 maddelik bir sistemden bahsediliyor. Açıkladıkları herhangi bir şey yok ama geçmişte basına sızan bir modelleri vardı. Ne demiş Atatürk; ‘Benim en büyük eserim; 1’, Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’”

Yorumlar (8)
2 Adam Gibi Adam 5 yıl önce
Sayın Basri Karslıoğlu ve Sayın Zafer Teber. 2'side partinin itibarını arttıran kaliteli ve değerli şahsiyetler.Fakat Maalesef bugünkü İl teşkilatına baktığımızda 2 değerli insanın bütün emeklerini çöpe attıkları ortaya çıkıyor. Salondaki resme baktığınızda bile bu gerçeği görüyorsunuz. Arka masalar boş, Partiye yıllarını vermiş eskileri küstürülmüş salonda yok. Yazık bu İl yönetiminin sadece yaptığı mirasyedilikten başka bir şey değildir. Eskiden olsa o salonda oturacak yer kalmazdı insanlar ayakta kalırdı ama şimdi durum ortada maalesef. Bu 2 değerli insanın gayretiyle alınmış 38.000 oyun üzerine konan bu mirasyedi il yönetimi korkarım ki bu gidişle önümüzeki seçimlerde CHP'yi daha da geriye götürecekler.
KUVAYI MILLIYE 5 yıl önce
MISAKI MILLIYE SESINIZI ÇIKARMIYORSUNUZ KORKUYOR MUSUNUZ
Ekrem altın 5 yıl önce
Cehape lilerin kaşıntı sezonu geldi herhalde.yine dilleri uzamış
Selami 5 yıl önce
Cumhuriyet düşmanı olmaları başkanlıgı getirmeye calısmalarından dolayı denmemiş. Daha önceki faaliyetlerine yönelik söylenmiş Tanju bey tarafından ayrıca Başkanlık sistemi Türkiyeye hiç uygun olmayan bir sistemdir.
Fındıkçı 5 yıl önce
Bu seçimde oyum chp ye.İstikrar vaadi boş çıktı
Aliveli kırklareli 5 yıl önce
Yahu seçim olur Kemal başkan olur ne bu telaş rte fani değilmi
adamın teki 5 yıl önce
Sizin istediğiniz içinde cumhur yani halk olmayan cumhuriyet. Başkanlık sisteminden niye korkuyorsunuz? Anayasa değişikliği 367 ve üstüyle kabul edilse bile referanduma gidilmeli son kararı halk vermelidir ki cumhuriyet dediğiniz yönetim şeklinin hakkını verelim.
yavuz 5 yıl önce
Allah sizin gibi insanları islah etsin güneş bal mumuyla sıvanmaz siz neyden bahsediyorsunuz asıl cumhuriyet düşmanları ta kendinizsiniz