banner851

banner955

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Bir süredir istifa edeceği kulislerde konuşulan ve konu hakkında hiçbir açıklama yapılmayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifası kabul edildi. Yerine bakan yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Gündem 06.08.2021, 07:47 06.08.2021, 10:35
3212
RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI
banner986

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiği iddiaları bir süre önce gündeme bomba gibi düşmüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Selçuk’un istifası kabul edilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Atama kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Prof. Dr. Ziya Selçuk, 10 Temmuz 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürütüyordu.

SELÇUK TEŞEKKÜR ETTİ

İstifasının kabulünün ardından sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk, “Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey'e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yeni Bakan Özer'in özgeçmişi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970'te Tokat'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilde tamamlayan Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda tamamlayan Özer, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında 1992 ile 1994 yılları arasında elektronik mühendisi olarak çalıştı.

Özer, 1994-2002 yıllarında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde öğretim görevlisi, 2002-2010 yıllarında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

28 Kasım 2010 ile 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 döneminde Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

Özer, 4 Ekim 2017'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı görevine atandı.

Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Milli Eğitim bakan yardımcılıklarına da 3 isim atandı. Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı oldu.

banner844
Yorumlar (5)
Kangten 1 yıl önce
Suleyman noldu..Sedat.Peker okadar konustu noldu.Süslu Sülo diye diye adam anlatti..Daha ne desin yüzde 50 ye..
YAVUZ0881 1 yıl önce
Yahu burası osmanlı devletimi yoksa türkiye cumhuriyeti devletimi ne demek affı istemek bu kadarda yobaz ve cahilliğin tavan yaptığı bir dönem görmedim devletin içine kılcal damarlarına kadar işledi cahillik yazık
X 1 yıl önce
Lgs sorularını hazırlayan ekip incelensin
AAAA 1 yıl önce
SÖZKONUSU GİRİŞTE ACİLEN DÜZENLEME YAPILMASI GEREKİR. BELEDİYE YETKİLİLERİMİZ SORUNU EN KISA SÜREDE BAŞKA CANLAR YANMADAN ÇÖZER
DOBRA VATANSEVER 1 yıl önce
istifa değil o, görevden af talebi.
23
açık