banner851

banner614

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI!

Garnizon komutanları yeniden protokol listesine alındı.

banner619
Gündem 26.11.2016, 10:38 26.11.2016, 11:11
3532
RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI!
Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle garnizon komutanları, yeniden protokol listesine dahil edildi.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararla, ulusal ve resmi bayramlar ile mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve tarihi günlerde yapılacak törenlerde garnizon komutanlarının protokoldeki yerleri belirlendi.

Yönetmelikte, garnizon komutanlarının, başkent dışında Jandarma ve sahil güvenlik teşkilatının başındaki en üst rütbeli personelden rütbe ve kıdemce daha üst olduğu yerlerdeki törenlerde protokol sırasında mahalli mülki idare amirinden sonra yer alacakları belirtildi. Söz konusu yönetmelikte 27 Ekim'de yapılan değişiklikle "garnizon komutanı" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştı.
 
Yorumlar (5)
Ramazan Özdemir 5 yıl önce
Sizlerin sayesinde, her gün yeni güncel haberleri en yakın şekilde takip ediyoruz. Sizlerden Rabbim binkere razı olsun. Düzenli olarak her gün güncel haberleri sitenizde takip etmekten çok mutluyum. Umarım nice güzel haberler duymak naship olur.
Saygılarımız Ankara Evden Eve Nakliyat ile Ekibi.
Can . D 5 yıl önce
AVRUPADA YOK BÖYLE SEYLER NE BU YA ASKERGIBI SIRAYA DIZILIN SAYGIDURUSU YAPIN AVRUPADA OKULLARDA DAHI YOK BÖYLE SEYLER ÖLENIN ARKASINDAN DUA OKUNUR
mustafa 5 yıl önce
1 ileri 3 geri
kazım 5 yıl önce
belediye başkanımı savaştıda halkı selamlayacak.
Adanalı CELAL 5 yıl önce
Daha dün iptal edildi. Şimdi neden geri geldi. Demek ki neymiş KANDIRILDIK...