banner851

banner614

RUHSAT ALMAZLARSA YIKILACAKLAR

banner619

Düzce Belediyesi yapılan denetimler sonucunda kaçak ve ruhsatsız yapılar konusunda 15 günde 26 dosya hazırlarken bu tür yapılara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği ruhsat alınmaması halinde söz konusu yapıların yıkılacağı belirtildi. Ayrıca Çevre Taahhütnamesine uymayan inşaat firmalarına da idari para cezası uygulanmaya başlandığı bildirildi.

banner846
Gündem 01.06.2017, 11:26 02.06.2017, 11:47
8296
banner844

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü şehir merkezinde ve sorumluluk alanı içinde yaptığı denetimler sonucunda kaçak ve ruhsatsız yapılar konusunda 15 günde 26 dosya hazırladı.

Düzce Belediyesi çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve modern şehir anlayışını oluşturmak amacıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde kurulan kaçak ve ruhsatsız yapı denetim ekibi tarafından yapılan tespitler sonucunda, 15 gündür devam eden incelemelerde toplam 26 dosya hazırlandı. İnşaat sahiplerine tebliğ yapılması ile birlikte yapılan açıklamada kaçak ve ruhsatsız yapılara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği ruhsat alınmaması halinde yapıların yıkılacağı belirtildi.

Taahhütnameye uymayanlara yaptırım uygulanıyor
Öte yandan Düzce Belediyesi ile inşaat firmaları arasında düzenlenen “Çevre Taahhütnamesi”ne uymayan inşaat firmalarına idari para cezası uygulanmaya başladı.

Düzce Belediyesi ile Düzce’de faaliyet gösteren inşaat firmaları arasında yaklaşık 4 ay önce imzalanan “Çevre Taahhütnamesi” kapsamında inşaatların taahhütnameye uygun şekilde yapılmasına ilişkin denetimler devam ediyor. Şartlara uymayan inşaatların müteahhitlerine idari para cezası uygulanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ‘En Güzel Temizlik Kirletmemektir’ anlayışı ile başlatılan çalışmada Düzce Belediye Encümeni ile belirlenen cezalar sonucunda çevre koruma ve temizliğinde aşama kaydedildiği ifade edildi.

Yorumlar (11)
Can . D 4 yıl önce
SAYIN KELES HICMI GÜNLÜK PORAMIN YOK HE SORUYORUM YOLLAR KÖSTEPEK YUVASI DELIK DESIK YENI AYNALI KÖYÜ YOLU NE ÖYLE YA BILDIM BILELI ORDA ALT YAPI YOK KALITELI ASVALT YAPILMAZ SU KANALIYLA DÜZCEMIZ COKMU IYI KALDIRIMLAR DÖKÜLÜYO !!!!
Vatandaş 4 yıl önce
O güzelim inönü parkını gecekondu mahallesine çevirenleri denetleyin ve oraları yıkın önce. Adamın teki geldi biz vatandaşların olan parka yerleşti, üstelik halkın olan parkı ticarethaneye çevirdi, kimse de sesini çıkartamıyor. neden?
Zekiayci 4 yıl önce
Boşuna mı imar 3 kat çok bina çok nema
düzceli reis 4 yıl önce
bu belediyeye ALLAH kimseyi düşürmesin. ulan elinize fırsat geçti mi hayatta acımazsınız değil mi vatandaşa. gevurdan farkınız yok. haramzadeler. lafa gelince Müslümansınız. Helal Haram demezsiniz.
Misafir 4 yıl önce
Kaçak plansız program sız uygun beton demir olmayan temel olmayan binaları para verip lrgal halemi getirecekler. Yıkın gitsin
olan garibana 4 yıl önce
olan hep garıbana oluyo
ibrahim akbaş 4 yıl önce
düzce DE spor a yardım makbuzları bitmişti yeni bastırmış belediye herhalde
223,SOKAK 4 yıl önce
OSMAN KUYUMCU İ.H.L TAM KARŞISINDAKİ 3 KATLI BİNAYI DÜDÜK KADAR YERE YAPTIRIP ORAYA RUHSAT VEREN KİMSE İLKÖNCE ONU HESABA ÇEKİN..HATTA ŞUAN TAM KARŞISINA İNŞAAT BAŞLANDI..223.SOKAK.HANİ ŞU KALDIRIMLARI OTOPARK OLAN SOKAK.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın