banner851

banner614

SAADET’TEN BELEDİYEYE TEPKİ

banner619

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Düzce Belediyesi’nin İstanbul Caddesi’nin trafiğe açılıp açılmamasıyla ilgili yaptığı anket çalışmasıyla ilgili olarak, “Burada ilginç olan şey yol trafiğe kapatılırken halka soruldu mu? Biliyoruz ki sorulmadı. O zaman şimdi niye halka soruyorsunuz? Şayet uygulama anket sonucuna göre yapılacaksa sonuç çıkmadan işaretleme çalışmaları niçin yapılıyor?” dedi.Mertol hükümeti ise “Son beş yıldır Türkiye ‘kandırıldık, aldatıldık’ siyaseti ile yönetiliyor. Şimdi buna ‘ihanet ettik’ siyaseti de eklendi.” Eleştirisinde bulundu.

banner846
Gündem 27.10.2017, 14:08 28.10.2017, 00:11
1195
banner844

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, ülke ve Düzce gündemine dair basın toplantısı düzenledi. Hükümeti eleştirerek açıklamalarına başlayan Mertol ekonominin dibe vurduğunu söyledi. İktidar ve ana muhalefet ayrımı yapmadan eleştirilerini sıralayan Mertol, son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin ‘Şehirlerin canına okumuşuz’ itirafı üzerinden hükümete yüklendi.

Son beş yıldır Türkiye’nin ‘kandırıldık, aldatıldık’ siyaseti ile yönetildiğini şimdi ise bu duruma ‘ihanet ettik’ siyasetinin eklendiğini dile getiren Mertol,“Bugün İstanbul’da AVM sayısı 120, Londra’da ise 42’dir. Endişemiz odur ki bugün İstanbul’da yapılan ihaneti yeni fark edenler yarın Türkiye’ye yaptıkları yanlışları fark ettiklerinde çok geç olabilir.” dedi.

‘Açıklama yapılırsa bizde öğrenelim’
Mertol, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlübaşkanlığında Ankara’da yapılan toplantının ardından Düzce için 182 projenin görüşüldüğünü açıklanmasına dair “Basından öğrendiğimiz kadarıyla 182 projenin ilerlediğinden bahsediliyor. Bu projelerin içinde neler var? Açıklama yapılırsa bizde öğrenelim.” Şeklinde konuştu.
O zaman şimdi niye halka soruyorsunuz?

Yeniden trafiğe açılması gündemde olan ve Düzce Belediyesi tarafından anket çalışması devam eden İstanbul Caddesi için değerlendirmede bulunan Mertol, şunları kaydetti:

“Birkaç gündür İstanbul caddesinde Düzce Belediyesi tarafından hummalı bir çalışma yapılıyor. Çizgiler çiziliyor, yaya geçitleri boyanıyor. Soruyoruz, bunlar niye yapılıyor? Bir yandan da tekrar ‘trafiğe açılsın mı, açılmasın mı?’ anketi yapılıyor. Burada ilginç olan şey yol trafiğe kapatılırken halka soruldu mu? Biliyoruz ki sorulmadı. O zaman şimdi niye halka soruyorsunuz? Şayet uygulama anket sonucuna göre yapılacaksa sonuç çıkmadan işaretleme çalışmaları niçin yapılıyor? Saadet Partisi olarak diyoruz ki yayalar, bisikletliler, tramvay ve araç trafiği ciddi kazlara yol açabilir. Keşke demenin faydası olmaz.”


Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (19)
necdet yılmaz 4 yıl önce
sayın saadet partisi ve birkan mertol ekibi fatih erbakan olmadan sizler aynı bu vatandaş artık genç istiyor ve ERBAKAN olacak
HAYATİ 4 yıl önce
BIRAK ARTIK BAŞKAN FATİH ERBAKAN GELSİN ARTIK
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Tebrikler Birkan mertol
Düzcelil 4 yıl önce
Abi mantıklı konuşun biraz Boluya bakın başka şehirlere bakın düzce güzel bir cadde kazandı spor sokaktan başka ne vardı düzce de karda yürüsünde kışın yürüsünde görelim diyenler komiksiniz.
Tebrikler Birkan Bey 4 yıl önce
Daha o caddenin bozulmamış asfaltını ki o da eski falan değildi kazıyıp yeniden asfaltladığınız 1 yıl ya oldu ya olmadı. Düzce sizin yapboz tahtanız mı ? madem bir iş yapmak istiyorsunuz neden geri adım atmak için halkı kullanıyorsunuz ?
Bir dost 4 yıl önce
Adli sicili temiz belediye otobüsü kullanabilicek dogru düzgün insanlar varsa basvuru yapsın baskana belediye sofor bulamıyor.
Halk... 4 yıl önce
Mertol gündeme gelmek için öylesine konuşuyor.
Vatandaş 4 yıl önce
Ne yani doğruyu söylemek ayıp mı artık. Partiler iktidara talip olmak için varlar ve iktidarın hatalarını eleştirmekle ve doğruyu göstermekle yükümlüdür. Parti temsilcileri konuşacak ve gündeme gelecek; bunu değersizleştirme çabanız niye
EDEP 4 yıl önce
Hadi ordan senden izinmi alacak sallanda kendine gel
Laf olsun diye 4 yıl önce
Kendi beceriksizlilerini halka mal edecekler. İşin içinden siyriliverecekler. Halk napsin yapilan harcamalari çöpe atmamak uğruna, Mecburen acilmasin diycek bu saatten sonra..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın