banner851

banner614

“SADECE POLİSİYE TEDBİRLER YETERLİ DEĞİL”

banner619

Düzce Valiliği tarafından aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı düzenlendi.

banner846
Gündem 17.12.2019, 12:12 17.12.2019, 19:32
559
banner844

Kadına yönelik şiddeti engellemek için hayata geçirilen 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı'nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve bu alanda alınacak tedbirleri görüşmek amacıyla 81 ilde valilerin başkanlığında eş zamanlı toplantı yapılması planlandı.Toplantının ildeki tüm kurumların en üst yöneticilerinin katılımıyla Vali Zülkif Dağlı başkanlığında Makam Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda kurum amiri katıldı. 
Valilikten yapılan açıklamada, "Olay sayıları, başvuru sayıları, kanun kapsamında alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için il ve ilçe bazında ve bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirler değerlendirilmiş ve son dönemde yaşanan üzücü olayların analizleri de yapılarak benzer nitelikte olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler üzerinde yoğunlaşılmıştır." denildi.
“Sadece polisiye tedbirler yeterli değil”
Kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı vurgulanan açıklamada, şu değerlendirmede bulunuldu:
"Şiddet önleme merkezine polis irtibat görevlisi görevlendirilmesi, risk düzeyi yüksek olayların muhakkak sosyal, psikolojik, ekonomik yönleri ile incelenmesi, olayların meydana geldiği andan itibaren takip edilmesi için sistem geliştirilmesi, şüphelilerle ilgili önleyici destek hizmetlerinin uygulanması, etkinliğinin arttırılması ve takibinin yapılması, kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı, diğer kurumların sürece dahil olması için yapılması gereken çalışmaların planlanması, bu hususların ilimizde ve ilçelerimizde eylem planı haline getirilmesi gibi bir çok konuda değerlendirme yapılmış ve Bakanlıklarımızın ortaya koyduğu seferberlikte illerimizin de üzerlerine düşen sorumlulukları gecikmeksizin gerçekleştirmeleri için gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırılmıştır."
Açıklamada ayrıca benzer nitelikte bir toplantının 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 10.00'da tüm ilçelerde kaymakamların başkanlığında yapılacağı kaydedildi.

 

Yorumlar (5)
şakacı 2 yıl önce
bu toplantıda istanbul sözleşmesi de konuşuldumu
ikitane 2 yıl önce
iki tane kadın birey serpiştirilmiş :)
Düzceli Vatandaş 2 yıl önce
Öncelikle evlatlarımızı eğitmemiz lazım kadınna nasıl davranacağı konusunda kızları hor görüo erkek evladı üstün tutarsan bu iş çözülmez
şakacı 2 yıl önce
milletin alım gücünü düzeltin sıkıntı çözülsün gerçi bu sizin için çok zor olur
akepe rampa aşağı gidiyor 2 yıl önce
Erkekleri basite düşürüp, Babaların itibarlarıyla oynamalar, kocalaa atılan iftiralar, sorgusuz sualsiz yapılan mahkumiyetler, gözden düşürmeler dahası adamlıktan çıkarınca ne gececek elinize? şiddet uygulayanlara zaten adalet sistemi cezasını kesiyor. derdiniz nedir anlamadım ki?
22°
parçalı az bulutlu