banner851

banner614

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI SORUNLARLA BOĞUŞUYOR”

banner619

Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerine dikkat çekerek, “Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek Türkiye’nin sağlığına katkı yapmaktır.” ifadesini kullandı.

banner846
Gündem 14.03.2020, 14:15 14.03.2020, 16:31
1554
“SAĞLIK ÇALIŞANLARI SORUNLARLA BOĞUŞUYOR”
banner844

Sağlık çalışanlarının bir Tıp Bayramı’na daha sıkıntılarla girdiğini belirten Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş, yayımladığı 14 Mart mesajında tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını ile başladı ve şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Bakanlığı süreci çok iyi yönetmektedir”

“14 Mart Tıp Bayramı’nı dünya genelinde bir salgına yol açan ve ülkemizde de 5 vaka olarak koranavirüs ile karşılıyoruz. Sağlık Bakanlığı süreci çok iyi yönetmektedir. Bu virüs ile ilgili söyleyeceğimiz paniğe kapılmadan her vatandaşımız Sağlık Bakanlığının uyarı ve önerilerine tereddütsüz uymasıdır. Kaos çığırtkanlarına asla itibar etmemeleridir. Bu sürecin Bakanlığı’nın tedbirleri, sağlık çalışanlarının özverisi ve vatandaşlarımızın sağduyusu ile ortak bir mücadeleyle atlatılacağına inanıyoruz. Bu kapsamda üzerimize düşen ayrı bir sorumluluk olarak sağlık çalışanları için alınması gereken tedbirler ile ilgili önerilerimizi Bakanlığımıza ilettik.”

“Sorunların giderilmesi, çalışanların temel beklentilerinin karşılanması şarttır”

Dünyanın yaşadığı bu durumun insanoğluna bir kez daha sağlık olmadan hiçbir şeyin olmayacağını hatırlattığına işaret eden Çavuş, mesajına şöyle devam etti: “Sağlık çalışanlarının sunduğu hizmetin önemini de göstermektedir. Sağlık çalışanları depremde, askeri harekatlarda olduğu gibi yine büyük bir özveri ile hizmetini sunacak ve durumun düzelmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışacaktır. Risk grubunun en üstünde olacak iş yükleri daha da artacak, bazı sosyal ve özlük haklarından feragat ederek devletinin emrinde milletine hizmet edeceklerdir. Böylesine bir hizmetin fedakarları olan sağlık çalışanları bir 14 Mart’a daha ne yazık ki yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle sorunlu, sıkıntılı girmektedir. Temel taleplerin karşılanmadığı, döner sermayelerde birilerinin müjde diye yaygara koparırken, çalışanın hiçbir derdine çare olmayan bir yönetmelik değişikliğini görmekteyiz. Yıpranma payı düzenlemesi çalışanın beklentisinin çok uzağında kaldı. Ücretlerde yaşanan kayıpların telafisi için adım atılmıyor. Şiddet ve mobbinge karşı acil ve ağır önlemlerin alınması gerekirken tedbirler alınmıyor. Sözleşmeliler eşlerinden, ailelerinden ayrı kalıyorlar. Ehliyeti ve liyakati es geçen idareciler nedeniyle kurumlarda huzursuzluklar yaşanıyor. Bu sorunların giderilmesi, çalışanların temel beklentilerinin karşılanması şarttır. Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözerek onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak, her şeyden önce Türkiye’nin sağlığına yapılmış en önemli katkı olacaktır. Bu dilekler ile 14 Mart Tıp Bayramı’nın tüm sağlık çalışanlarına kutlu olmasını diliyor, Millet olarak hepimizin daha sağlıklı ve huzurlu 14 Mart’lara ve yarınlara ulaşmamızı temenni ediyoruz.”

Yorumlar (2)
Sendika 1 yıl önce
Sevgili başkan, Savunulması Gerekli , sağlık personeli ilgili bir çalışmayı düşünüyormusunuz. Hastanelerde Koruyucu Önlemler alınmıyor. Para dan geçtik de maske bile yok.
Sağlık çalisanin derdini 1 yıl önce
Büyüksün başkan.
18°
kapalı