banner851

banner955

Sağlık Çalışanları Tıp Bayramı Balosu'nda

7-14 Mart günleri arasında kutlanan Tıp Bayramı nedeniyle Düzce Valisi Bülent Kılınç'ta sağlık çalışanları için Tıp Balosu düzenledi.

Gündem 14.03.2009, 09:54
231
Sağlık Çalışanları Tıp Bayramı Balosu'nda
banner1032

Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramının 182. yıl dönümü kutlanıyor. Tıp Bayramı nedeniyle Düzce Valiliği tarafından Düzce'deki sağlık çalışanlarını biraraya getirmek için Tıp Balosu düzenledi. Dün akşam Konsapa Otel'de düzenlenen baloya Düzce Valisi Bülent Kılınç, Vali yardımcıları, Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman, İl Sağlık Müdürü Ersin Şimşek, Tarım İl Müdürü Ayhan Ünal, İl Çevre ve Orman Müdürü Oğuz Bayazıt, Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile çok sayıda doktor ve sağlık çalışanı katıldı. Düzenlenen baloda Tıp Bayramı nedeniyle pasta da kesildi.

Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanıyor.

banner844
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu