banner851

banner955

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA MİNNETTARIZ”

Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, pandemi sürecinin kahramanları doktorlar ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Mesajlarda, insan hayatını her şeyin üstünde tutan sağlık çalışanlarına duyulan minnet üzerinde duruldu.

Gündem 14.03.2021, 11:00 14.03.2021, 17:38
304

Düzce protokolü, 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarını unutmadı. Düzce Valisi Cevdet Atay, kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Her meslek kutsaldır ve saygıyı sonuna kadar hak eder. Hekimliğin özünde insana karşılıksız hizmet, şifaya aracılık etme, fedakârlık vardır. Bu nedenle hekimlik mesleğine özel bir anlam yüklenmiştir. Ülkelerin, milletlerin gelişmişliklerinin en önemli göstergelerinden birisi elbette ki sağlıktır. Son yıllarda ülkemiz sağlık alanında elde ettiği başarılarla takdir toplamakta, ayrıca birçok ülkeye de örnek gösterilmektedir. İlimizde, üniversite, kamu, aile hekimlerimiz ve 112 acil serviste çalışan dev bir sağlık ailemiz var.  Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeden sonsuz sabır ve üstün bir gayretle çalışan insanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdadına yetişen, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, yaşamlarını hayat kurtarmaya vakfetmiş, gayeleri insanı yaşatmak olan hekimlerimiz her türlü övgüye layıktır. Bu düşüncelerle mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete irtihal etmiş sağlık çalışanlarını şükranla yad ediyor, Allah'tan rahmet diliyorum. Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilinciyle zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin   özveri ile mesleğini icra eden tüm sağlık çalışanlarına huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum.”

"Sağlık çalışanlarının yanındayız"

Sağlık çalışanları için "Pandemi Sürecinin Kahramanları" olarak nitelendiren Başkan Özlü açıklamasında; "İnsan sağlığının korunması için zorlu koşullarda fedakârca çalışan, insan hayatını her şeyin üstünde tutan, günlerce ailelerinden ayrı kalan sağlık çalışanlarına minnettarız. Özellikle pandemi sürecinde sağlık personelinin değerini bir kez daha anladık." ifadelerini kullandı.

Belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Özlü; şunları kaydetti: "Ülkemizde ve şehrimizde sağlık alanında önemli yatırımlar ve çalışmalar yapılmış, yapılmaya da devam etmektedir. Biz de Düzce Belediyesi olarak elimizden geldiğince sağlık çalışanlarının hayatlarını kolaylaştırmak adına çeşitli projeler üretiyoruz. Toplu taşıma araçlarından sağlık çalışanlarımızın ücretsiz yararlanmalarını sağladık. Yakın zamanda sağlık çalışanlarımız ile ilgili üzerinde çalıştığımız yeni projelerimizi açıklayacağız."  

"Şiddet son bulsun"

Sağlıkta şiddetin son bulmasını dileyen Başkan Özlü; mesajını şöyle noktaladı: "Zaman zaman üzüntü ile takip ettiğimiz sağlıkta şiddet haberlerinin bir an önce son bulmasını da diliyorum. Değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarken, tarih boyunca insanımızın sağlığına hizmet eden, şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarına Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum."

İl Emniyet Müdürü Akkaplan sağlık çalışanlarını ziyaret etti

14 Mart Tıp Bayramı pandemi kuralları gölgesinde geçen Tıp Bayramında Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve eşi Sevim Akkaplan ile polis ekipleri Atatürk Devlet Hastanesi’nde Sağlık İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Sağlık çalışanlarına çiçekler veren Akkaplan çifti ve polisler, ayrıca hastaneye tedavi olmaya gelen vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, "Emniyet Müdürümüz Mehmet Ali Akkaplan ve eşi Sevim Akkaplan ile polislerimiz hastanemize gelerek çalışan sağlıkçılarımızın ve doktorlarımızın Tıp Bayramını kutladılar. Ben kendilerine bu nazik düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün 14 Mart tıp bayramı bütün sağlık çalışanlarımızın günü. Bende bütün sağlık çalışanlarımızın fedakarca yapmış oldukları görevden dolayı teşekkür ediyor, bayramlarını kutluyorum. Buradan sağlık çalışanlarımızın fedakarlık yapmaya devam edeceklerini de vatandaşlarımızın bilmesini istiyorum” dedi.

Yorumlar (0)
13
açık