banner851

banner614

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ‘AMBULANS’ EĞİTİMİ

Düzce’de ambulans kazalarını azaltmak, çalışan ve hastaların güvenliğini artırmak amacıyla 112 Acil Servis çalışanlarına yönelik sürüş teknikleri eğitimi verildi. Ambulans eğitim parkurunu ziyaret eden Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, verilen eğitimi yerinde inceledi.

banner619
Gündem 10.02.2021, 18:00
603
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ‘AMBULANS’ EĞİTİMİ

Acil Tıp Teknisyenlerinin aynı zamanda özel ve donanımlı araç vasfı taşıyan ambulansları sürme yetkisi ve sorumluluğu olması nedeniyle, konuyla ilgili bilgi ve becerilerini artırmak, daha etkin ve güvenli bir sağlık hizmeti sunmak amacıyla Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi düzenlendi.

Highway Outlet Avm otoparkında uygulamalı verilen Eğitimde 112 Acil Sağlık Hizmetlerin de görev yapan, Şoför, Paramedik ve Att’lere; Ambulansların mekanik özellikleri, basit arızaların tanımlanması ve önlenmesi, araç güvenlik sistemlerinin kullanımı, ambulanslarda hız problemleri ve araç kontrolü gibi konular gösterildi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’da verilen eğitimi yerinde inceleyerek, eğitimden geçen sağlık personellerini tebrik etti.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Köy münibüsu 8 ay önce
Sayin müdür... trafik ışıklarının dibine kadar gelip sonra süren çalan ve sonrada 70_80 giden çakalları uyarır mısınız
Tc 8 ay önce
Canlar yanincami eğitiyonuz büyük adamsiniz