banner851

banner955

SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADILAR…

Salgınla mücadelede en ön safta mücadele eden doktorundan hemşiresine, asistanından hasta bakıcısına kadar sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramı’nın kutluyor. Düzce’de de Tıp Bayramı nedeniyle DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz bir mesaj yayımladı. İYİ Parti Teşkilatı da sağlıkçılara moral ziyareti düzenledi.

Gündem 14.03.2022, 13:36 14.03.2022, 13:45
747
SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADILAR…
banner1032

Bugün salgın dönemiyle birlikte hayati önemlerini bir kez daha anladığımız sağlık çalışanlarının günü… Salgınla mücadelede en ön safta mücadele eden doktorundan hemşiresine, asistanından hasta bakıcısına kadar sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramı’nın kutluyor. Son dönemde ülkece kınadığımız sağlıkta şiddet olaylarına çözüm bekleyen sağlıkçılar, çalışma şartları ile özlük haklarında da iyileştirme istiyor. Düzce’de de Tıp Bayramı, yayımlanan mesajlar ve düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

‘Fedakârlık ve özveri takdire şayandır’

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, sağlıklı bir yaşamın her ferdin temel hakkı olduğuna dikkat çekti. Yayımladığı mesajla sağlık çalışanlarının gününü kutlayan Caymaz, “ Sağlık hizmetlerinin en üst seviyede halka sunulması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak belirlenmiştir. Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak, toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakârlık ve özveri takdire şayandır.” ifadelerini kullandı.

Sağlıkçıların pandemi dönemindeki özverili çalışmalarına dikkat çeken Caymaz, “Özellikle son iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının yayılımını engellemek, salgından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak için büyük fedakârlıklarda bulunarak üzerlerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeye çabalayan tüm hekimlerimize, sağlık personelimize, sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan her yüreğe teşekkürlerimizi sunuyoruz.” cümlelerine yer verdi.

İYİ Parti’den motivasyon ziyareti

İYİ Parti Düzce Teşkilatları da sağlık çalışanlarına moral ziyareti düzenledi. Gençlik kollarının organizasyonu ile son dönemde sağlık çalışanlarının motivasyonunu ciddi sıkıntıya sokan gelişmeler nedeniyle, doktorlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına çiçek hediye ederek yanlarında olduklarını gösterdi. Düzce Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli, “Tüm sağlık çalışanlarımızın tıp bayramını kutluyoruz. Ülkemiz için fedakârca çalışan sağlıkçılarımıza teşekkür ediyor, bizim için çok değerli olduklarını tekrardan belirtmek istiyoruz.” dedi.

‘Doktorlarımız başta olmak üzere sağlıkçılarımız “gitmemelidir”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise yaptığı açıklamada, “Son günlerde sağlık çalışanlarımız ve özellikle doktorlarımızı üzen bazı açıklamaları görmekten ciddi rahatsızlık duyduk. Dil sürçmesi olduğunu umduğumuz ve tekrarlanmamasını dilediğimiz bu tarz açıklamalar sağlık çalışanlarımızın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kere daha hatırlatmıştır. Doktorlarımız başta olmak üzere sağlıkçılarımız “gitmemelidir”. Çalışma hayatları boyunca çok büyük fedakârlıklar gösteren bu insanlara en iyi çalışma şartlarını sunmak ve yanlarında olmak bizlerin ve devletimizin en önemli görevlerindendir. Türk milleti her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındadır. Ülke hepimizin…’’dedi.

banner844
Yorumlar (11)
ukalalar 7 ay önce
hepimiz ihtiyacımız düştüğünde kaliteli doktor tecrübeli hekim peşine düşüyoruz.
kim tecrübeli hemşire kaliteli ambulans şoförü arıyor ki
bu adamların hakkını verin artık
ne günlere geldik. 7 ay önce
zorlamayla ittirmeyle lise bitiren adamlar yarım yamalak kasaba eğitimi alan tipler kendini 10 yıl öğrenim gören doktorla kıyaslar oldu
hadi oradan 7 ay önce
hadi canım hadi bir de akıl vermeye çalışıyor yarım bilgisiyle. doktorlar bizim başımızın tacıdır. çocuğumuzu doğurtan sevdiğimizi iyileştiren annemizi tedavi edendir.
şımarıklık 7 ay önce
bu hemşire sürüsü iyi şımardı ha. doktor kalemini oynatmadan hiçbir şey yapamayacak adamlar ses çıkarır oldu.
nankörlük 7 ay önce
yazık yazık ölüm döşeğinde en sevdiklerimizi emanet ettiğimiz adamların gününe bile göz dikmişler
doktor bile diyemiyorlar hekim bile çıkamıyor ağzından sağlık çalışanıymış
ameliyathanede yeri silen adam da sağlık çalışanıyım diyor doçent kalp cerrahı da
hadsiz 7 ay önce
şımartın bakalım bu hemşire takımını doktorsuz kaldığınızda götürürsünüz sevdiklerinizi o hemşirelere tedavi için. asla beyin gücüyle ayak işini kıyaslamaya kalkmayın kaybedersiniz. hadsizler.
yazık 7 ay önce
milleti cahillikle suçlayan hadsiz hemşire takımı türedi iyice bizim değerlilerimiz hekimlerimiz ayağa düştü bunlara gün doğdu. yazık bizim eğitimli gençlerimize. ayaklar baş oldu.
14 mart 7 ay önce
14 mart hikmet boranın anısına tıbbiyelilere ve hekimlere atfedilmiş bir gündür. cahile cevap diye başlık yazıp yalan yanlış bilgileri internette kopyala yapıştır ile yaymayın komik oluyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı