banner851

banner614

SAĞLIK SEN’DEN BÜYÜK TEPKİ

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşanan korkunç olaya ilişkin Sağlık Sen Düzce Şubesi’nden kınama geldi. Olayın şüphelileri hakkında en ağır cezai uygulanın yapılması gerektiğini belirten Şube Başkanı Ayhan Büyükbingöl, yasal güvence ve tedbirlerin de alınmasını istedi.

banner619
Gündem 19.01.2018, 12:33 19.01.2018, 17:31
1199

Sağlık Sen Düzce Şubesi Başkanı Ayhan Büyükbingöl, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisinde toplam 6 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaya ilişkin kınama mesajı yayımladı.

“En ağır müeyyidenin uygulanmasını bekliyoruz”
Tek görevi insan sağlığı ile ilgili konularda fedakarca çalışmak olan sağlık çalışanlarına fiziki şiddetin her geçen gün arttığını belirten Büyükbingöl, “Dün Düzce üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezin Acil Servisinde çalışan bir hemşire arkadaşımıza hasta yakını tarafından fiziki saldırı yapılmış ve darp edilmiştir. Bugün sabah saatlerinde Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisinin camlarının kurşun yağmuruna tutulması kabul edilecek bir davranış değildir. Her iki saldırıyı ve saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyor, failler hakkında mevcut yasalar çerçevesinde en ağır müeyyidenin uygulanmasını bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Sağlık Bakanlığı bürokratları somut bir adım atmamışlardır”
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin alınacak yasal güvence ve fiziki tedbirlerle önlenebileceğini ifade eden Büyükbingöl, “Daha önce Sağlık Bakanlığımız yaşanan şiddet olaylarından sonra yaptığı açıklamada, 'Sağlık çalışanlarına kalkan el Sağlık Bakanı'na kalkmıştır' ibaresini kullanmış ve sağlık çalışanlarının yalnız olmadığını belirtmiştir. Fakat konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı bürokratları somut bir adım atmamışlardır. Sağlık Bakanlığımızın bir an önce sağlıkta şiddet konusunda caydırıcı tedbirler almasını bekliyoruz. Sağlık çalışanlarımızda bu toplumun bir ferdi olduğunu bilmeli ve toplum olarak sağlıkta şiddete karşı olmalıyız. Şiddet uygulayanları kınamalıyız” dedi.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (9)
T. 4 yıl önce
Sağlık Sen, sen nesin? Yapılan saldırnın her türlüsünü def'ediyorum, kabul etmiyorum lakin bir de Bolu'ya gidin. Sonra Düzce'deki hastane rezaletini iyi görürsünüz. Anlıyorum ki koltuktan kalkmıyorsunuz. Bu hemşireye şiddet olayını da koltuktan yönetemezsiniz. Kalkın, personellerin ve halkın sorunlarını irdeleyin.
Aman sende 4 yıl önce
Geçtiğimiz dönemde yetkili oldunuz. Sizi orada yetkili sendika yapan üniversite hastanesi personeli düşünsün.
sarısendıkalı 4 yıl önce
dun mu olmuş olay. olay olalı 6 gun oldu. daha olay nedır bılmeden ayıptır
yandas sarı 4 yıl önce
eyy ayhan bey şimdiye kadar nerdeydin. o gece kımse yokdu
sağlık senli 4 yıl önce
sayın başkanım, sizin hepiniz yönetiminiz zaten müdürsünüz, kurumunuzda idarecisiniz kimi kime şikayet ediyorsunuz şaşırdım doğrusu.
Hacı 4 yıl önce
Yetkililer kim sayın Başkan direk Akp hükümeti mi yoksa bilmediğimiz yetkililer mi var ha bide akp il başkanlığından izin aldınız mı konuşmak için
Yoldaş 4 yıl önce
Kabul edilebilir yenilir yutulur bir durum değil bu nasıl bir cinnet halidir bu ?
Hastane personeline ve hastalara isabet etmemesi tek tesellim.Savasta bile hastanelere dokunulmaz en ağır şekilde suçluların cezalandırılması lazım.
VATANDAŞ 4 yıl önce
''ALAKAYA MAYDANOZ'' derdik eskiden. Personelle alakalı olayda sesi çıkmayan SENDİKA BAŞKANI, personelle direkt alakası olmayan olaya yorum yapmış. AMACINI ANLAMADIM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın