banner851

banner614

SAĞLIK YATIRIMLARINI AÇIKLADI

banner619

Düzce’ye sağlık yatırımları kapsamında bakanlıktan 4 milyon 500 bin TL ödenek çıktığını açıklayan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 28 hekimin daha Düzce’ye geleceğini belirterek yapılacak sağlık yatırımlarını sıraladı.

banner846
Gündem 19.10.2017, 17:41 21.10.2017, 10:22
1797
banner844

AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, yazılı basın açıklamasıyla Düzce’ye sağlık alanında yapılacak çalışmalar için ödeneğin çıktığını açıkladı. Keşir, Sağlık Bakanlığı nezdinde 3 yıldır yürütülen çalışmalar ve beraberinde getireceği hizmetleri açıkladı.

Hem Muncurlu hem Akçakoca’da Fizik Tedavi Merkezi
Muncurlu Hastanesi’nin 15 Kasım’dan sonra Fizik Tedavi Merkezinin Yataklı Hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Keşir şu ifadelerde bulundu:
“Muncurlu Hastanesi’nde hizmet alım süreci tamamlandı. Kasım ayı ortalarından itibaren 70 yatakla, yataklı hizmet verilmeye de başlanacak. Aynı şekilde Akçakoca’da da 10 yatakla Fizik Tedavi hizmeti verilecek.”

“Sağlık hizmetlerine erişim kolaylaşacak”
Düzce’nin sağlık yatırımları için başlatılan girişimlerin devam ettiğini belirten Keşir, verilecek hizmetleri şöyle sıraladı:
“Yeni yatırımlar için Sağlık Bakanlığı’ndan 4 Milyon 500 Bin TL ödenek çıkarıldı. Bu ödenekle, Merkez Kalıcı Konutlara Aile Sağlığı Merkezi, Akçakoca ile Cumayeri ilçelerimize Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi yapılacak. Merkezde bulunan Arapçiftliği köyümüze Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kurulacak. Ayrıca Gümüşova Selamlar Köyümüze de 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kurulacak. Böylece hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerine erişimi daha da kolaylaşacak ve hızlanacak.”

28 hekim geliyor
Son olarak Düzce’ye 28 hekimin daha geleceğini kaydeden Keşir, “Ayrıca Sağlık bakanlığında münhal kadro düzenlemesi kapsamında, talebimiz üzerine, Atatürk Devlet Hastanesinde 20, Akçakoca Devlet Hastanesinde de 8 pratisyen hekimin daha hemşehrilerimize hizmet verecektir. Sağlık hizmetleri olmazsa olmazımız, tüm Düzcelilere hayırlı olsun.” İfadelerinde bulundu.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (18)
tırcı 4 yıl önce
önce yol yapın kardesım yol yol daha onemlı yol olmasa hasta nasıl gıdıcek ;)
Zafef 4 yıl önce
Gelen doktorlara bakar mısınız.pratisyen doktorlar.Boluya seferler artacak sanırım
Sekretere. 4 yıl önce
Sekreter seni kim nasıl montelediyse ağzınıda iyi montelemiş..Sekreter dediğin senin gibi olacak.
Sekreter 4 yıl önce
Sana da iş lazım galiba sana da buluruz uygun bir yer.
torpil 4 yıl önce
Diş Hastanesi var millet Boluya gidiyor.Neden bi ordodontist yok.Nasıl bir il burasıda hiç kimse sağlıkla ilgilenmiyor.İlgilendiğiniz torpille adam sokmak hst.neye bi hstanız olduğunda Başhekimi telefonla aramak benim hastamla ilgilenin.
ııııııııııııııııııııııııı 4 yıl önce
hastaneye torpille adam sokun onuda belirtseydınız mesela.Başheki müdür dr sekreterlerleri çokmu bilgililer.işletme fak.nimi bitirdiler.Git akp halletsin.Keskini gönderin gitsin.
Sekreter 4 yıl önce
Zoruna gittiyse gel senide bi kadroya monte ederiz.
SAĞLIKÇI 4 yıl önce
BAKARMISINIZ PRATİSYEN HEKİM GELİYORMUŞ ZATEN OKULDAN MEZUN OLANLAR GELİYOR.DÜZCENİN EKSİYİ SİYASETTE OLDUĞU GİBİ SAĞLIKTADA UZMANLARIN OLMAMASIDIR.
Vatandaş 4 yıl önce
Talebimiz üzerine demiş insanların aklıyla dalga geçmeyin lütfen.Bunların zaten atamaları yapılmıştı tüm Türkiye de olduğu gibi.Bahsi geçen ödeneklerle bu denilen yatırımlara yetmez.Referansı olduğunuz kişiler başınızı yiyecek.Eksik bilgi..
ithal hemşire 4 yıl önce
irandan ithal hemşire geleceğine kendi gençlerini işe almayan zihniyet.Sağlık ocağı ne işe yarıyor sadece ilaç yazmaya oda belirli ilaçları dr.lar 8 yada 9 bin maaş alıyor.Sağlıkda çok ilerledik çok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın