banner851

banner614

“SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN BUGÜNDEN ÖNLEM ALMALIYIZ”

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, son günlerde artan vaka sayıları ve merkezi yönetim ile bilim kurulunun almayı öngördüğü sert önlemler dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

banner846
Gündem 11.09.2020, 09:56
817
“SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN BUGÜNDEN ÖNLEM ALMALIYIZ”
banner844

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid – 19 tehdidi küresel çapta tehdit oluşturmaya devam ediyor. Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere devletin tüm kurumları salgına karşı büyük mücadele verirken, Düzce’de vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, salgına karşı merkezi yönetim ile bilim kurulunun almayı öngördüğü sert önlemler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şahin açıklamasında; “Bilindiği üzere Mart 2020 döneminde başlayan ve halen etkisini sürdüren Covid-19 pandemisi dolayısıyla belirli dönemlerde ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamaları, ulaşım ve lojistik kısıtlamaları ile ihracatta yaşanabilecek aksaklıklar göz önüne alınmalıdır. Önceki dönemde yaşadığımız sıkıntıların ve mecburi kısıtlamaların yinelenmemesi için özellikle işyerlerimizde yayımlanan kararlara uygun önlemleri almaya gayret etmeliyiz” dedi.

“Tüm üyelerimiz alınan tüm tedbir ve kurallara uymalı”

Özellikle oda üyelerinin alınan tüm önlem ve kurallara uymasını isteyen Şahin “Devletimiz tarafından oluşturulan bilim kurulu sosyal ve ekonomik hayatın en az seviyede etkilenmesi için ellerinden geleni yaparken bizler de iş dünyası olarak yayımlanan kural ve yönetmeliklere azami düzeyde uymakla yükümlüyüz. Bu yükümlüğümüz hem kendi sağlığımız, hem çalışan ve hizmet sunduğumuz insanların sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Gerek web sitemizden, gerekse sosyal medya araçlarımızdan yayınlanan tüm bildirimleri sizlere aktarıyoruz. Hemen her gün Sayın Valimiz ve kamu kurum temsilcilerimizle bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Hiçbir üyemizin maddi ceza veya yaptırımlara maruz kalmasını istemiyoruz. Bu nedenle azami özeni hep birlikte göstermemiz, en kısa sürede normal hayatımıza dönebilmemizin yegâne yoludur” ifadelerini kullandı.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (0)