banner851

banner955

ŞAHİN VE ARKADAŞI SERBEST BIRAKILDI

Kamu-Sen’in Avni Akyol Parkı girişinde yaptığı basın açıklaması dolayısıyla okunan İstiklal Marşı sırasında ayağa kalkmayan KHK ile kamudan ihraç edilen ve işini geri istediği gerekçesi ile eylem yapan Alev Şahin ile yanındaki arkadaşı gözaltına alınmalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. İki kadın adliyeye sevk edildiği sırada kameraları karşısında gören Şahin açıklama yapmaya kalkıştı ancak basın mensuplarından gelen sorular karşısında ne diyeceğini bilemeyince, “Size cevap vermek zorunda değilim!” dedi.

Gündem 14.02.2018, 11:08 14.02.2018, 20:13
8720
banner1032

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde mimar çalışırken 6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilen ve yaklaşık 1 yıldır Zabıta Noktası’nda oturma eylemi yapan Alev Şahin hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Kamu-Sen üyelerince dün akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla Avni Akyol Parkı’nda bulunan Zabıta Noktası’nda basın açıklaması yapılmış, açıklama öncesinde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalkmayan Alev Şahin ile yanındaki arkadaşı N.D. hakkında soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 5237 Sayılı TCK’nın 300/2 maddesi gereğince, 'İstiklal Marşı'nı alenen aşağılama' suçlaması ile Şahin dün akşam yanındaki arkadaşı N.D. ise bu sabah gözaltına alındı.

Milli marşımız okunurken ayağa kalkmaması vatandaş tarafından büyük tepki ile karşılanan Şahin ve diğer şüpheli N.D. emniyetteki işlemlerinin ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Polis nezaretinde adliyeye götürülürken, kendisini görüntüleyen kameralara “Biz halkın değerlerine küfretmeyiz, halkın değerlerine saygısızlık yapmayız.” diye seslenen Şahin’e basın mensupları tarafından “Neden İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmadınız?” sorusu yönetildi. Bir süre sessiz kaldıktan sonra “İstiklal Marşı bir eylem biçimi değildir.” diyen Şahin yine bir basın mensubundan gelen “Herkes ayaktayken siz neden oturuyordunuz?” sorusu üzerine ise “Size cevap vermek zorunda değilim!” dedi. 

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Şahin ve arkadaşı çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. 


Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (36)
Adalet 5 yıl önce
İstiklal marşı okunurken gerekli saygıyı göstermemek nekadar yanlışsa okullardaki andımızın okunamamasıda okadar yanlıştır bence..!
pontus rum 5 yıl önce
burda ülkücüyüm diye dolanan erkeklerin hepsi soyacağında pontus rum çıktı. hayırlı olsun.
Esnaf 5 yıl önce
İstiklal marsımıza saygı duymuyorsa bundan birsey olmaz iyi olmus orada çok dikilir daha buna imza werenlerde neyin ne oldugunu görsün sen ve senjn gibilere yer yok ülkemizde
sosyal medya 5 yıl önce
biri sosyal medyada sürekli istiklal marşının adı değisin ne gerek var deyip duruyor.Aynı duyarlılığı onada göstersenize
Tecavüzcülerede idam gels 5 yıl önce
tecavüzcüler katiller hırsızlar sakal bırakıp hakim karşısına geçip iyi halden salıverilen bu ülkede bu hak arayışındaki bayan istiklal marşında ayağa kalkmadı diye linç ettiniz.Çocuklara tecavüzcüleride birkereden birşey olmaz deyin siz.
Elbet 5 yıl önce
Elbet denk gelir o zaman çıktığına pişman olur
Kızgın vatandaş... 5 yıl önce
Bir ulusun milli değerlerine saygı duymayacaksın, sonra o ulustan destek isteyeceksin! Sen kimsin! Büyük hata seni sokakta görmek istemiyouz... sana ve eylemine ssygı duymuyoruz....
Yoldaş-2 5 yıl önce
Bu kızın peşinde olduğu davayı da aynı duyarlılıkla izlemesi gerekiyor savcilarimizin basına malzeme olmuş konulara egilmekle adalet tesis edilmez böyle bir savcılık olmaz buna savicilik denir..Basının bu konuda ki seçiciliği de düşündürücü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık