banner851

banner614

ŞAHİN’DEN MHP’YE “ENGİNYURT” GÖNDERMESİ

banner619

Bir süre önce Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle MHP’den ihraç edilen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağır küfürler eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partiden ihraç edilecek mi?” diye sordu.

banner846
Gündem 18.04.2020, 13:46 20.04.2020, 10:41
4564
ŞAHİN’DEN MHP’YE “ENGİNYURT” GÖNDERMESİ
banner844

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda İYİ Partili İbrahim Halil Oral'la yaşadığı tartışma sırasında, “Allah’ın…” diyerek başlayan, sinkaflı, küfürlü, kafirli sözler sarf etmişti.

Başkan Şahin’den tepki geldi

Bir süre önce Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı üzerinden küfür ya da hakaret etmeden sadece Müslümanların yerine getirmesi gereken dini vecibeleri bir ayetle hatırlatan ancak bu paylaşımı yüzünden partisi MHP’den ihraç edilen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, bu duruma sessiz kalmadı. MHP’li Cemal Enginyurt’un meclisteki küfür ve hakaretlerine tepki gösteren Başkan Şahin, MHP Genel Merkezi’nin bu çirkin durum karşısında takınacağı tavrı sorguladı.

Başkan Şahin Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, “MHP’li bir milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağır küfürler ve hakaretler ediyor. Bu milletvekili partiden ihraç edilecek mi?”  diye sordu.

“Densiz bir milletvekili Allah’a küfür etme edepsizliğinde bulunuyor, MHP neden ihraç etmiyor?”

Kendisinin MHP’den Allah’ın ayetini paylaştığı için ihraç edildiğini hatırlatan Şahin, “Ben Allah’ın ayetini paylaştığım için, partiden ihraç edildim. Bu vesile ile ihraç edilmem benim için büyük bir onurdur. Ama densiz bir milletvekili Allah’a küfür etme edepsizliğinde bulunuyor. MHP bu adamı neden ihraç etmiyor? Merak ediyorum ve soruyorum; bir belediye başkanı, bir ayet paylaştı diye partiden ihraç eden MHP Genel Merkezi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağır küfürler ve hakaretler eden Milletvekili neden hala ihraç etmiyor?” diye konuştu.

Sosyal medyadan destek yağdı

Sosyal medya üzerinden Başkan Şahin’e destek verenler ise “Allah’ın ayetini zikreden Birol Şahin partiden ihraç edildi. Allah’a küfreden milletvekili Cemal Enginyurt’a ne yapılacak? Bu MHP’nin samimiyet ve maneviyat imtihanıdır.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Yorumlar (31)
mhp li 1 yıl önce
sende git..
Vatandaş 1 yıl önce
Hizmet etmesi gereken insanların bu şekilde gündeme gelmesi güzel degil insanın aklına şu soru geliyor bunlarin kendine faydası yok millete nasıl olsun.
Erdem oğuz 1 yıl önce
Magandalık yaparak kendine pay çıkartıyor düne kadar akp ye de söven bu karaktersiz şahsiyet şimdi Allaha küfür ediyor ulan soysuz sen Allaha nasıl küfür edersin,cumhurbaşkanına yalakalıķ yapan ukala şimdi Allaha küfür ediyor ikisinin arasindaki farkı kavramış deil edepsiz
KA 1 yıl önce
Birol başkanım Allah senden razı olsun tebliğin makamı olmaz her Müslümana farzdır hak var batıl var cennet var cehennem var
Vekilmiş 1 yıl önce
Bir Ülkenin Seviyesini,Kalitesini,Güvenilirliğini Ölçmek İçin İlk Bakmanız Gereken Yer;Basını ve Yargısıdır. e Bugün ki Duruma Göre Değerlendirme Yaparsak Cemal Enginyurt Gibi Kabadayılara "Emrin Olur Beyim" Demekten Başka Seçenek Yok.
Gökhan 1 yıl önce
ALLAH CC küfür eden bir insanı müslüman bir ülkede söz hakkı veren meclis ahirette hesabını sorar RABBİM budünyada da yazıklar olsun utanıyorum bir müslüman olarak böyle zavallılar dan bu şahsi savunanlarada yazıklar olsun görev verenlerede RABBİM versin cezasını
mhp.... 1 yıl önce
akp den kovuldn..ilhabı caboglunun gunahısın sen.ılhamı gor bukadar baskasınkı bunları aday yaptın..yazıklar olsun sana..hıç yakışmıyorsun o koltuga hiç
rp 1 yıl önce
Allah'ı küfreden insanları yani yorum yapanları görünce midem bunaldı.Kusacam yazık be kimi savunuyosunuz.Birol başkana saldırıyorsunuz, acaba.Allah a dil uzatanın dilini keseriz diğyeceğinizi partiniziğ savunuyorsunuz yazıklar olsun sizin gbilere
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
az bulutlu