banner851

banner614

SAHTE İÇKİYE DİKKAT!

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte kaçak içkiler de ortaya çıkmaya başladı. İstanbul ve Zonguldak’ta çok sayı da sahte içki ele geçirildi. Düzce Bakkalcılar Odası yıl sonunda alkol tüketiminin fazla olacağına dikkat çekerek özellikle alkole gelecek olan yeni zamlarla birlikte piyasaya sürülecek sahte içkiler konusunda uyarılarda bulundu.

banner619
Gündem 03.12.2016, 12:59 04.12.2016, 20:09
786
SAHTE İÇKİYE DİKKAT!
Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte ‘zehir’ ticareti yapanlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Dün İstanbul Eyüp’te önceden şişelere doldurulmuş 600 şişe sahte içki, yaklaşık bin 500 adet de doluma hazır halde boş şişe ele geçirildi. Sahte içki üreticilerinin yılbaşı için hazırlık yaptığı öne sürüldü.
Zonguldak’ta da benzer bir manzara vardı. Kozlu ilçesinde polisin durumundan şüphelendiği otomobilde yapılan arama sonucunda 165 adet sahte içki yakalandı.

Sahtekarlara dikkat…
Yılbaşının yaklaşmasıyla ile birlikte artacak olan alkol kullanımı, sahte içki satıcılarını harekete geçirdi. Polisin işi sıkı tutmasıyla yakalanan ‘zehir’ satıcıları yakalanıyor ancak konuyla ilgili Düzce Bakkalcılar Odası Başkanı Vildan Şamandar’ın uyarıları vardı.
Şamandar, özellikle alkole gelecek olan yeni zamlar ve yılbaşında normalinden daha fazla tüketilecek olan alkolün sahteciler tarafından piyasaya sürülebileceğinin altını çizdi. Alkol satma ruhsatı olan yerlerden ihtiyaçların karşılanması gerektiğini belirten Şamandar, ucuz olan hiçbir ürün insan sağlığından daha önemli değildir dedi.
Sahte içkiyle ilgili Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da mücadelesinin süreceği bildirildi. 
Yorumlar (6)
haydara cevap 5 yıl önce
Alkolü iç iç hatta aksirana kadar hatta tıksirana kadar iç ic alkolü hiç kimseye tavsiye etmiyorum kimse içmenin kötü birşey diye cevap yazacağına migrostan başka yerden alınmaz diyorsun utanmaz adam
Vatandaş 5 yıl önce
Kesinlikle haklısın kardeşim
Haydar 5 yıl önce
Vatandaş içecem sana inat icececem senin serefine... migrostan başka yerden alınmaz alkol bütçeden alan geberir
Vatandaş 5 yıl önce
İç birader herkes kendine hepiniz müslümansınız ya ülkenin içine ettiniz alkol alır araba kullanırsınız kafayı bulur millete salça olursunuz çoluğumuzu çocugumuz dışarı çıkarmaya korkar olduk
Vatandaş 5 yıl önce
İçmeyin içene herşey müstahak
vatandas 5 yıl önce
zıhnıyete bak ya yazık yemınle