banner851

banner614

SAHTE SEÇMEN ALARMI

Her seçimde gündeme gelen nüfus hareketliliği, yerel seçimlere 6 ay kala tekrar gündeme geldi. Seçimlerin yaklaşmasıyla Son dönemde özellikle ‘adres taşıma' ve ‘sahte beyan' olaylarında artış tespit edildi. Tüm bu tartışmalara bir de ülkelerinde savaş old

banner619
Gündem 06.10.2013, 12:17
203
SAHTE SEÇMEN ALARMI

Her seçimde gündeme gelen nüfus hareketliliği, yerel seçimlere 6 ay kala tekrar gündeme geldi. Seçimlerin yaklaşmasıyla Son dönemde özellikle ‘adres taşıma' ve ‘sahte beyan' olaylarında artış tespit edildi. Tüm bu tartışmalara bir de ülkelerinde savaş olduğu gerekçesiyle Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılan Suriyeliler ise farklı bir boyut kazandırdı.
Adres Kayıt Sistemi’nin sağlıklı çalışabilmesi için, bilgilerin güncel olması gerekliliğine vurgu yapılan genelgede, valiliklerin bu konularda gerekli önlemleri almaları da gerektiği vurgulandı. Olağan dışı bir nüfus hareketliliği gerçekleştiğinde ise yerinde tespit için gereğini yapılmasını isteyen Muammer Güler, İl özel idareleri ve belediyeler, ‘mahalle, cadde, sokak adı gibi konulardaki değişiklikleri, en kısa sürede kamuoyuna duyurmaları' konusunda uyardı.

Haber: G. KARDUZ

banner844
Yorumlar (0)