banner851

banner614

SALDIRI VAKALARI ARTIYOR

banner619

Düzce'de sokak hayvanları saldırıları bitmiyor. Geçtiğimiz ay 72 vatandaş kedi ya da köpek tarafından ısırıldığı için sağlık kuruluşlarına başvurdu. 10 gün müşahede altına alınan hayvalarda kuduz hastalığı görülmemesi tek teselli oldu.

banner846
Gündem 16.09.2019, 11:28 18.09.2019, 18:40
5814
banner844
Düzce'de sürüler halinde gezerek vatandaşı tedirgin eden sahipsiz hayvanlar, sayıları giderek arttığı için sık sık şikayet konusu olmaya devam ediyor.
Şehrin her yanını saran başıboş köpeklerin kimi zaman saldırgan tavırlar sergilediği bilinirken, son olarak İl Tarım'ın açıkladığı faaliyet raporu sorununun ciddiyetini gözler önüne serdi. Sadece 1 ayda 72 vatandaşın kedi ya da köpek saldırısı sonucu hastanelik olduğu açıklandı.
Raporun "Hayvancılık Faaliyetleri" bölümünde, ilk olarak hayvan hastalıkları ile mücadelede yürütülen çalışmalar aktarıldı.Buna göre; 2019 yılı ağustos ayı içerisinde 19 köyde bin 656 adet küçükbaş hayvana PPR (Veba),1 köyde 51 küçükbaşa Brucella aşısı yapıldı. Koruyucu olarak 2 köy 1 mahallede 11 köpeğe kuduz aşısı uygulandı.Hayvan pazarının açık olduğu perşembe günlerinde hayvan pazarı içerisinde rutin denetimler yapılırken, herhangi bir bulaşıcı hastalığa rastlanmadı. Ayrıca hayvan pazarındaki il dışı hayvan nakil işlemleri de yapıldı.Başıboş hayvan saldırıları konusunda ise şu bilgilere yer verildi: "İlimizde meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 72 adet ısırık vakası için köpek ve kediler 10 gün müşahede altına alınmış ve müşahede sonucunda kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durum gözlenmemiştir."

HABER:C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (23)
biraz sevgi ne olur.. 2 yıl önce
keşke havanları vahşi yaratık gibi gösterip bu insanları gaza getirmeseniz. kaçı bir hayvanın başını okşadı ya da karnını doyurdu acaba??? onların da yaşam hakkı var, siz onları beğenmiyorsunuz diye nasıl pis koşullarda barınakta can çekişiyorlar biliyor musunuz? keşke daha sevgidolu olabilseniz.. petshoptan marka köpek yerine bu canlara sahip çıkbilseniz, onlar huzurlu ve tokken ve seviliyorken kimseye bir şey yapmaz, hep sizin tekme ve taş atan halleriniz onları böyle öfkelendiriyor!!!
köpekci 2 yıl önce
şehrin göbeği uzunmustafa mahallesinde insandan çok köpek var sabaha kadar uyutmuyorlar sürü halinde geziyorlar. ne yapalım boluya mı gidelim bu düzcenin hali nedir kasaba yapın bari şikayeti bırakalım böyle il olmaz.
Emir 2 yıl önce
Kusura bakmayın Elhamdülillah cc bizde hayvan severiz ama can güvenliğimiz ondan önce gelir.
Misafir 2 yıl önce
Barinaklara buyuk is dusuyor kisirlastirip asilarini yaparak sokaga BIRAKMAMA konusunda
Afrikalı 2 yıl önce
Şehirdemi yaşıyoruz amazonda balta girmemiş ormanlardamı belli değil. Sabaha kadar metek tokide köpeklerin birbirleriyle dalaşmasından çoluk çocuk uykuya
YENİ TAŞKÖPRÜLÜ 2 yıl önce
BARINAKTAKİ KÖPEKLER HEP YENİ TAŞKÖPRÜ KÖYÜNE DOLUYOR Bİ ÇÖZÜM BULUNSUN LÜTFEN YOLLAR KÖPEKTEN GEÇİLMİYOR HAYVANLARA DA YAZIK BASIBOŞ AÇLAR İNSANLARA DA YAZIK COCUKLARA SALDIRIYORLAR ÇÖZÜMMM LÜTFEN
BSY 2 yıl önce
Hayvan pazarında hastalık yok, yiyebilirsiniz ama sokaklar veba, kuduz kaynıyor sevemezsiniz. Bu nasıl bir zihniyettir? Bunca insanın bu canları kurtarmak için, doğayı ve ekolojik sistemi korumak için verdiği çabalar boşa mı? Yazıklar olsun
Titiz 2 yıl önce
Şehir merkezi köpek alanı hayvanat bahçesi değil! İnsanların iş gezi ve alışveriş alanı. Düzcedeki kadar başı boş merkezde sürüler halinde sokak hayvanını hiç bir ilde görmedim! Belediye göreve...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın