banner851

banner955

SALDIRIYI DESTEKLEYEN İKTİDARA

Amerika, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye saldırmasının yankıları devam ediyor. Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez’de yaptığı açıklamada bu konuya değindi.

Gündem 14.04.2018, 16:23 14.04.2018, 18:02
794
banner1032

Dün gece saatlerinde Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye saldırması üzerinde bir çok ülkeden destekleme ve karşı çıkma açıklamaları gelmişti. Türkiye ise saldırıyı desteklediğini açıklamıştı. Bu saldırının yankıları tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de devam ediyor. Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez’de  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adayı olması için yaptıkları imza kampanyasında Suriye saldırısına değindi.

“Bu saldırıyı desteklemede FETÖ’cüler, PKK-PYD ve iktidar birliktedirler”
Yaptığı açıklamada Suriye’ye yapılan saldırıyı ve hükümetin tepkisini eleştiren Sönmez;

“ABD saldırısı kadar  acı olan ise hükümetin tutumudur. Dışişleri bu saldırıdan memnuniyet duyduklarını açıkladı. Komşumuza, Müslüman bir ülkeye yapılan saldırıyı destekleyen hükümet, ancak haçlıların hükümeti olabilir. Her fırsatta İslamı öne çıkarıyordunuz.Soruyorum siz nasıl Müslümansınız.Bu saldırı teröre karşı verilen mücadeleye de darbedir. PKK ya binlerce tır silah veren ABD Suriye’yi parçaladığında bu ikinci İsrail koridoru tekrar kurulmayacak mı? Verdiğimiz bunca şehidi boşuna mı verdik? Bu saldırıyı desteklemede FETÖ cüler,PKK-PYD ve iktidar birliktedirler” ifadelerini kullandı.

“Milli bir hükümet oluşturmak gerekiyor”
Vatandaşlara da seslenen Sönmez, milli bir hükümet oluşturmak gerektiğini de söyleyerek;

“İktidar komşularıyla, Müslüman ülkelerle birlik olacağına, emperyalist haçlılar ve İsrail’le birlik oluyor. Yarın ABD ve ortakları aynı yalanla, PKK ya kimyasal silah kullandınız diye bize de saldırırsa ne diyeceksiniz. Sizinle hangi devlet birlikte olur. AKP li yurttaşlara sesleniyorum. Gerçeği görmek için daha ne olmalı. Bugün AKP ‘nin haçlı emperyalistleri desteklemesine en erdemli cevap bu partiden istifa etmenizdir. Bugün acil çözüm, bölücüler hariç tüm partilerin birlikte bir milli hükümet oluşturmasıdır” şeklinde konuştu.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (15)
Can . D 4 yıl önce
ESEDIMI DESDEKLIYOSUN HE DAHA NE KADAR INSAN ÖLECEK HE VIJDANLI OLUN ESET ADI KATILDIR DURDURULMASI LAZIMDI COK GEC KALINDI COOK
Amerikan sevdalıları 4 yıl önce
Yorumları okuyunca ne kadr Amerikan sevdalısı varmış hayret. Siyasete geldimi Eyy Amerka, Eyy İsrail Uygulamaya gelince Amerikayı destekle, İsrail'le askeri, ticari anlaşmalar..
Resneli Niyazi/ Alperen&# 4 yıl önce
Yusuf Akçuraları,Ziya Gökalpleri okumazsak emperyalstlerin milliyetçisi olur onlara alet oluruz.Emperyalizme karşı olmayan milliyetçilik olmaz.Başkan kimyasal silah yalan diyor.Tıpkı Irak ta olduğu gibi.Kandil gecesi millet camideyken bomba yağıyor bazıları halen daha ABD nin haçına sarılıyor.Yapmayın bari susun da bu kadar cehalet,yobazlık ve çürümeniz ortaya saçılmasın.Alperen sen olsun bu güruha katılma.
Hasan Tahsin 4 yıl önce
Yobazlık la cehalet bir araya gelince,kudurma vakaları oluyor.Adam Esat Müslüman mı diyor.ABD yı destekliyor,haçı öpüyor.Sönmez in açıklaması nı okuyup anlamadıysanız Allah akıl versin.
Stalin 4 yıl önce
Yaşa dede adamsın.
Devrim ile kurduk biz bu 4 yıl önce
Esat kimyasal silah kullandı diyen arkadaşlar. Bundan önceki kimyasal silah kullandı diye devrilen liderlerin kimyasal silahları nerede emperyalistlerin attığı her yalana inanmayın amaç Suriye'deki petrol ve doğal gaz yatakları
Yalan dünya 4 yıl önce
Burda sorgulanması gereken kimyasalla vurursan kızıyorsun.. normal vurursa ses yok.7 yıldan beri milyon insan öldü..bu açıklamalar boş.erdogan kadar islam alemi hakkını savunanda yok..bu konuda yalnız bence
Hangi İslam alemi? 4 yıl önce
Arap baharı diyerek Amerika islam ülkelerinde kendince yönetimler kurarken, yüzbinlerce müslüman kadının namusuna leke sürülürken kim sahip çıktı? Biz niye görmedik?
Yüzsüzlere 4 yıl önce
Ey fethi sönmez şimdi Esad müslüman mı oldu.bizim haberimiz yok.bu ne biçim açıklama.
Amerika dostmu? 4 yıl önce
Afrinde Pyd'ye silahları Amerika verdi diyoruz. O kanlı silahlar evlatlarımızı şehit ediyor diyoruz. O pis kanlı silahlar Suriye'ye sıkılınca neden destekliyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu