banner851

banner614

SALDIRMASINLAR DİYE 'ÜNİTELİ' ÖNLEM

banner619

Kış aylarında açlık ve soğukla mücadele ettikleri için daha da saldırganlaşan sokak hayvanlarına yönelik yeni bir çalışmaya imza atan Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, şantiyede üretimi yapılan "Sokak Hayvanları Besleme Üniteleri"ni şehrin belli noktalarına yerleştirilecek. Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan, vatandaşların önerileri doğrultusunda yer belirleme işlemi yapılacağını açıkladı.

banner846
Gündem 28.11.2019, 18:03 28.11.2019, 19:29
3041
banner844
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yaklaşan kış ayları öncesinde sokakta yaşayan kedi, köpek, kuş gibi hayvanlar için beslenme üniteleri üretmeye başladı.Hayvan severler ve vatandaşlarla yapılan görüşmeler sonucunda sokak hayvanlarının hastalıklar ve açlık sebebiyle saldırgan tavırlar sergiledikleri konusunda fikir birliğine varılırken Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde rehabilite edilen küpeli hayvanların beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için girişim yapıldı. Veteriner İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğünün ortak çalışması ile şantiyede üretimi yapılan Sokak Hayvanları Besleme Noktaları şehrin belli noktalarına yerleştirilecek.Vatandaşların talep ve önerileri doğrultusunda yer belirleme işlemi yapılacağını aktaran Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "belediyemiz kendi imkanları ile Destek hizmetler şantiyesinde bizim kontrolümüz altında mama kapları üretiyor. Bunu dışarıdan almıyor, kendi imkanları ile yapıyor. Bunun aylık belli bir limiti var. İlimizde belli olan bazı beslenme odakları var, oraya yerleştirmeyi düşünüyoruz. Özellikle beslenme konusunda hayvan severlerin gösterdiği noktaları daha çok dikkate alıyoruz. Önümüz kış, hayvanlarımızın aç kalmaması için canla başla çalışıyoruz. Bu çalışma sürekli olarak devam edecek inşallah."
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (29)
adamın teki 2 yıl önce
Daha önce de yazdım, evcil hayvanları kayıt altına alın, sokak hayvanlarını kısırlaştırın ve rehabilite edin, bu sokak hayvanlarının çoğu evcil hayvanları çocuğu, evcilleri ve sokak hayvanlarını kayıt altına alıp denetlemeden işin içinden çıkamazsın.
Xo 2 yıl önce
Belediyenin şifalı suya gelmeden sağ tarafta 5 yıldızlı köpek barınağı var neden yeterince faydanılmıyor geçen gün benim 7 yaşındaki çocuğama saldırdı ben yanında olmasam ne olacağını düşünemiyorum bile
Duman 2 yıl önce
İnsanlar tok olduğu halde saldırdırdığı yerde aç sokak hayvanları ne yapsın
X 2 yıl önce
Belediyenin bir ekibi olsa sürekli kısırlaştırma yapsa ne hayvanlar aç kalır ne de vatandaş rahatsiz olur.
Zabıta müd.ne 2 yıl önce
Türkiyenın en geri kalmış ilinde bu köpekler..başka hiçbirşehirde yok.Cedidiye mh.de kulağı küpeli siyah dana kadar bi köpek var gelene salıyo geçene salıyo..bi müdahele edin..
Düzceli 2 yıl önce
Köprüler sabah saatlerinde servis bekliyen öğrencilere saldırıyor barınaklarda kalması daha uygun.
reklam kokan hareketler 2 yıl önce
çoluk çocukkadın yaşlılara saldırmasın diye besleyeceğinize barınak yapıpta orada beslemek aklınıza gelmiyor mu??? bırakın bu reklam işini artık. adam gibi hizmet verin. il sağlık müdürlüğü uyusun dursun. köpekler bir kaç çocuğua saldırınca önlem alırsınız yazık ya
Tahir Hoca 2 yıl önce
Biri Köpekler Öldürülmeli demiş diğeri köpek hayvan değil tehlikeli bir varlık demiş
İnanın şu vicdansız merhametsiz adamları o sokak köpeklerinin bir patisine değişmen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu