banner614

SALGIN BALIKÇILARI DA FENA VURDU

banner619

Koronavirüs salgını Akçakoca’da balık tezgahlarını kapanma noktasında getirdi. Satışları büyük oranda düşen Akçakocalı balıkçılar, “Virüsten dolayı fiyatlar düştüğü halde satışlarda ciddi anlamda azalma var.” dedi.

banner846
Gündem 09.04.2020, 13:30
2521
SALGIN BALIKÇILARI DA FENA VURDU
banner844

Batı Karadeniz’in en önemli balıkçı limanlarından olan Akçakoca’da koronavirüs balıkçıları da fena vurdu.

Balık avlanma sezonunun 15 Nisan’da sona erecek olmasına rağmen salgın günlerinde balıkçıların avlanmaya çıkmadığı Akçakoca’da balık fiyatları düşerken, balık tezgahları da kapanma noktasına geldi.

Balıkçılar, tezgahlarda satışların ciddi anlamda dibi görmüş durumda olduğunu söylerken, “Virüsten dolayı fiyatlar düştüğü halde satışlarda ciddi anlamda azalma var. Belki birkaç gün sonra tezgahlar kapatma noktasına gelebilir. Zaten sezonun sonuna gelmiş durumdayız.“ dedi.

Tezgahlarda balık fiyatlarına bakıldığında ise mezgitin kilosu 20, hamsinin kilosu 10,  çupranın adedi 15 ve levreğin kilosu da 15 liradan satılıyor.

Yorumlar (3)
ibrahim kaymaz 1 yıl önce
bu sene dogru duzgun balik yenmedi zaten balik fiyatlari etten pahali oldu
noname 1 yıl önce
ben neden haftasonu hamsiyi 35 TL'ye aldım 10 lira dediğin hamsi 1990'dan kalma hamsi insanlara yanlış bilgilendirme Öncü Haber Tezgahlarda adam gibi balık adam gibi fiyata millet 10 liraya çöpmü yesin
hamsi 1 yıl önce
tonlarca hamsiyi tutup şokladığınızda sonra kilosu 30 liradan millete yedirdiğiniz günler aklınıza gelsin.
16°
kapalı