banner851

banner614

SALGINLA MÜCADELEYE BÜYÜK KATKI

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle maskelere talep giderek artıyor. Özellikle sağlık çalışanlarının, gözleri de koruyan siper maskelere ihtiyacı var. Bu nedenle Düzce Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladığı protokolle, Düzce’de 4 lisede görevli öğretmenler tarafından 3D yazıcılar ile günde 250 siper maske üretimi yapılıyor.

banner846
Gündem 01.04.2020, 16:38 03.04.2020, 10:42
2616
banner844

Tüm dünyada küresel bir krize neden olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak kabul edilen koronavirüs salgınında vaka sayısı ve ölümler Türkiye’de gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Salgın nedeniyle, maskelere olan talep artarken,  en çok risk altında olan sağlık çalışanları için Düzce’de 3D yazıcılar ile günlük 250 siper maske üretimi gerçekleştiriliyor.

Düzce Valiliği ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladığı protokolle, Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Cumayeri Çok Programlı Lisesi öğretmenleri, 3D yazıcılar ile siper maske imalatına başlamıştı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri başta olmak üzere il genelinde ki sağlık kuruluşlarına ücretsiz olarak dağıtılan siper maskelerin maliyetleri, Düzce Ticaret Odası Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler aracılıkları ile hayırsever işadamları tarafından karşılanıyor. Maske üretiminin lojistiğini ise Teira 3D firması üstleniyor.

İstanbul’daki firmalar günde 100 maske üretebilirken, Düzce’de günlük 250 maskenin üretilmesi, Düzce’deki 4  lisenin öğretmenlerinin başarısını ortaya koyuyor. Siper maskelerin üretimi vardiyalı bir şekilde gece gündüz devam ediyor.

Yorumlar (4)
merkez sağlık 1 yıl önce
bizde bekliyoruz özel güneş tıp merkezi olarak
Sa-Ka Semih 1 yıl önce
Adamsın Serhat Baba Arkandayız
hemşire 1 yıl önce
biz dün itibariyle kullanmaya başladık. emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz
Vatandaş 1 yıl önce
Allah razı olsun mesleki eğitimin önemi
16°
parçalı bulutlu