banner851

banner614

Samandere'de Hasar 8 Milyon 500 Bin TL

banner619

Samandere'de yaşanan sel felaketinin ardından meydana gelen hasar tespiti raporu, İl Genel Meclisi'nin gündemine sunuldu. Hasarın 8 Milyon 500 Bin olduğu açıklandı.

banner846
Gündem 06.10.2009, 20:13
212
Samandere'de Hasar 8 Milyon 500 Bin TL
banner844

Düzce İl Genel Meclisi üyelerinin, sel felaketinde hasar alan Samandere Köyü’nde incelemelerde bulunmasının ardından yapılan tespitler rapor haline getirilerek, İl Genel Meclisi’ne sunuldu.

Komisyon Başkanı Muharrem Şen tarafından sunulan raporda, Samandere Köyü’ne ait 14,5 kilometre uzunluğundaki sathi kaplama yolun Uğur Köyü’nden itibaren 10 kilometrelik kısmının yüzde 70’inin tahrip olduğu ve Samandere- Sinekli- Özyanık yol ayrımında bulunan köprünün tamamen yıkıldığı kaydedildi. Düzce İl Özel İdaresi tarafından tahribatın giderilmesine yönelik olarak çalışmalar yapıldığının vurgulandığı raporda, “Uğur suyu kenarında 3,5 kilometre uzunluğunda bulunan taş duvarın yıkılması sonucu mevcut yolda yer yer heyelan oluştuğu görülmüş ve tamamen Düzce İl Özel İdaresi’nin kendi imkanları ile genel sekreterimiz ve personelinin özverili çalışmaları neticesinde 22 gün ekskavatör, 21 gün dozer, 28 gün kepçe, 18 gün greyder, 53 gün kamyon ve 5 gün de silindir olmak üzere çalışma yapılmış ve yol geçici olarak hizmete açılmıştır. Yolun taban dolgusu çevreden alınan malzemelerle yapılmıştır. Heyelan olan kısımlarda ise geçici çalışmalar yapılmış olup, heyelanların yeniden boşaltılıp yapılması gerekmektedir. Taş duvarların ise henüz imalatına başlanılmamıştır” şeklinde açıklama yapıldı.

Ayrıca raporda, Samandere yolunda meydana gelen hasarın maddi boyutunun ise 8 milyon 500 bin TL olduğu belirtildi.


Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu