banner851

banner955

Samandere'de yürüyüş parkurları sular altında

Yoğun ve etkili yağmur ile birlikte tatilcilerin gözde mekanlarından biri olarak bilinen Samandere Şelalesi’nin yürüyüş parkurları da sular altında kaldı

Gündem 10.02.2009, 10:08
212
Samandere'de yürüyüş parkurları sular altında

İki gündür bölgemizi etkisi altına alan yoğun yağmur yağışı Uğur Suyu’nun da yükselmesine neden oldu. Etkili yağmur ile birlikte dağlardan inen sular Uğur Suyu'nda birleşince özellikle tatilcilerin gözde mekanlarından biri olarak bilinen Samandere Şelalesi’nin de yürüyüş parkurlarının sular altında kalmasına neden oldu. Samandere Şelalesi’ni görmek için giden tatilciler sular altında kalan yürüş parkuru nedeniyle şelaleyi göremeden geri dönmek zorunda kaldılar. Özellikle vadi içerisindeki üç şelale ve Cadıkazanı ile anıt ağaçların muhteşem görüntüsünü görmek isteyenler, yürüyüş parkurlarının sular altında kalması nedeniyle hüsrana uğradılar.. Yetkililer Samandere Şelalesi’nin doğal bir yapıya sahip olduğunu belirterek  taşkınların da yağmur nedeniyle oluştuğunu belirterek yağışların dinmesi ile yürüyüş parkurlarının da tekrar kullanılabileceğini belirttiler.

 

Öte yandan Meteoroloji yetkilileri de Düzce ve civarında yağmur yağışının hafta sonuna kadar devam etmesinin beklendiğini belirtirlerken vatandaşları da olası su baskınlarına karşı uyardılar.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu