banner851

banner614

SANAYİ BAKANLIĞI AÇIKLADI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Milat Gazetesi’ne verdiği röportajında, “2 yıllık üniversite mezunlarına kısa dönem askerlik” başlıklı haberin yanlış anlaşıldığı belirtilerek, “Hükümetin gündeminde olan bir konu değildir” denildi.

banner619
Gündem 08.01.2018, 14:18 08.01.2018, 17:53
955

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Milat Gazetesi’ne verdiği röportajının “2 yıllık meslek yüksekokulu mezunlarına askerliğin kısalacağı ve konunun hükümetin gündeminde olduğu” şeklinde değerlendirilmesine ilişkin bir Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yazılı bir açıklama yaptı. 

“Hükümetin gündeminde değildir”
Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “Bugünkü Milat gazetesinde bir röportaja dayanarak meslek yüksekokulu mezunlarına askerliğin kısalacağı şeklinde bir değerlendirme yer almıştır. Röportaj sırasında gazetecinin ‘Meslek yüksekokulunu bitirene de askerlik süresinde bir indirim sağlansa, bu konuda çok yazdık…’ şeklindeki sorusuna sayın bakan;  ‘Bu konuşulan bir konu. Sivas’ta Milli Eğitim Bakanımızın da olduğu sanayicilerle yaptığımız bir toplantıda bu konu konuşuldu. Milli Eğitim Bakanımız da not aldı. Bu konu gündemde, bilmediğimiz bir konu değil’ şeklindeki cevabı, meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun hükümetin gündeminde olduğu şeklinde değerlendirilmiştir.

Konu sanayicilerle yapılan toplantıda gündeme gelmiştir. Hükümetin gündeminde olan bir konu değildir.”


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (9)
Gumushaneli sahin 4 yıl önce
SOZUN OZU OLUSAN KOTU VE UZUCU HABERLERE ELESTIRI YAPMAYI HIC IHMAL ETMIYORSUNUZ,BIR ZAHMET IYI GUZEL VE HOS HABERLERIN DE YORUM BOLUMUNE TEBRIK EDER TURDEN VE HOS KARSILAR CINSTEN YORUM YAZIN BIR ZAHMET.KÖTÜYÜ GÖRÜP IYIYI GORMEMEKTE NEE?
Gumushaneli sahin 4 yıl önce
Dahasi be mubarek insan hadi kotu seyleri elestiriyorsun kendi kaninca tamamda.simdiye kadar ONCU HABER YORUM BOLUMLERININ HANGISINDE iyi olan guzel olan sevindirici bir habere guzel bir aciklamada bulundunuz?supheli tabiki.
Esin 4 yıl önce
Sanki ülkede iyi bir şeyler oluyor ...
nsm 4 yıl önce
kötü ve olumsuz haberlere sebep olanlari tenkit emeyecegim de ne yapacagim arkadas? methiyyeler mi düzeyim? sence anormal olmaz mi bu?
Gumushaneli sahin 4 yıl önce
nsm BEN YILLARDIR ONCU RTV HABERLERINI HERGUN OKURUM.LAKIN SIZLERINDE YORUMLARINIZA GOZUM ILISIR.KOTU VE OLUMSUz HABERLERDE YORUM OLARAK HEMEN INSANLARI OLUMSUZ TAHRIK EDER NITELIKTE,YORUMLAR YAPIYORSUNUZ.
KİMSİNİZ???
AMACINIZ
NE???
nsm 4 yıl önce
son olarak kim oldugumu söylüyorum: ülkesinin sürüklendigi felaketten dolayi, düsünen bir varlik olarak keder duyan bir vatandasim. bu da mi tahrik ediyor yoksa?
nsm 4 yıl önce
bence erkek imam-hatip mezunlari askerlikten muaf yapilmali. bize camilerimizde ak islami anlatacak gencler lazim. yoksa, Allah'in sifatlarini tasiyan sahsin secilmesi zorlasir. onun secilememesi facia olur. hülloooog.
filinta 4 yıl önce
bir kez konuşulduysa olacak demektir.
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Zaten inanmamıştım açıklamaya gerek yoktu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın