banner851

banner955

Sandık görevlilerine seçim eğitimi

29 Mart yerel seçimleri öncesinde adaylar gezilerine tüm hızıyla devam ederken sandıklarda görev yapacak görevlilerde sandık kuralları konusunda eğitildi

Gündem 22.03.2009, 15:28
188
Sandık görevlilerine seçim eğitimi
banner1032

Uzun süredir devam eden seçim sürecinin bitmesine bir haftalık zaman kaldı. Bu süreci boş geçirmek istemeyen siyasi parti Düzce Belediye Başkan adayları seçim gezilerine ara vermeden devam ederken sandık görevlileri de seminerlerle seçim hakkında bilgilendiriliyor.

29 Mart pazar günü seçmenlerin oy kullanacağı sandıklarda görev yapacak olan sandık görevlileri ve başkanları, 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen eğitim semineriyle bilgilendirildi.

Seçimlerle ilgili hazırlanan film gösterimi eşliğinde bilgilendirilen sandık görevlileri, oy kullanımının nasıl yapılacağı, Belediye Başkan seçimi için kullanılacak olan oy pusulaları, Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi için kullanılacak diğer oy pusulalarının nerelerde toplanacağı ile oyların nasıl sayılacağı konusunda bilgilendirildi. Sandık görevlileri kullanılmayan oyların ne şekilde muhafaza edileceği konusunda bilgiler de aldı.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu