banner614

SANSASYONEL BAŞKAN!

banner619

30 Mart Yerel Seçimleriyle ikinci kez Düzce Belediye Başkanı olarak göreve gelen Başkan Mehmet Keleş, geride kalan 17 ayda şuana dek Düzce için yaptıklarından çok kamuoyunda söylemleriyle anılıyor. Yaptığı icraatlara yönelik yapılan her eleştiriye yanıt vermeyi ihmal etmeyen Başkan Keleş’in sarf ettiği hemen hemen her kelime ses getirdi.

banner846
Gündem 06.09.2015, 16:35
5898
SANSASYONEL BAŞKAN!
banner844
30 Mart’ta ‘Tecrübeli Başkan Düzce’ye iyi gelecek’ sloganıyla ikinci dönemine başlayan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in seçim sloganının yerini 30 Mart’tan sonra kendisine gelen her eleştiriye yaptığı sansasyonel yanıtlar ve söylemler aldı.Başkan Keleş’in göreve gelişinin üzerinden 17 ay geçti. Keleş’in, görev süresinde geride kalan zamanda yaptıkları icraatların yanında öne çıkan bir başka nokta ise belki de siyasilerin bile söylemeye cesaret edemeyeceği sözler oldu. Çalışmalarına ve kendisine yönelik olumlu olumsuz her eleştiriye yanıt vermeyen çalışan Keleş, zaman zaman söyledikleriyle Düzce kamuoyunda tepki gördü.

“Bunlar dar kafalı”
Başkan Keleş’in son ses getiren açıklamalarına bir yenisi dün bir tesis açılışında eklendi. Keleş, belediye tarafından yaptırılan ve maliyetleri nedeniyle eleştirilen saat kulelerine yönelik, eleştirilere karşı ilk kez bu kadar sert tepki verirken “Bunlar dar kafalı” sözlerini sarf etti.

Başkan Keleş’in daha önce yaptığı ve kendisine karşı eleştirilerde kullanılan söylemlerinden öne çıkanlar ise şöyle:

‘RAMAZAN KAFASIYLA OLDU’
-Devlet Su İşleri tarafından yıkılıp yeniden inşa edilen ve mühendislik hatasından dolayı eleştirilen Şaguç Köprüsü için belediye meclisinde ‘Ramazan Kafasıyla oldu’ yorumunda bulunmuştu.

‘DÜZCE İÇİN SEÇİM ÇOCUK OYUNCAĞI’
-Geçtiğimiz ay yapılan Ak Parti Ağustos ayı İl Danışma Meclisinde 1 Kasım seçimlerine yönelik ‘Düzce için seçim çocuk oyuncağı’ değerlendirmesinde bulunarak seçim sonucuna yönelik tahminini partililerle kürsüden paylaşmıştı.

GERİ GÖRÜŞLÜ, DAR KAFALILAR
-Düzce Belediyesi tarafından Rıhtım Caddesi ve eski Düzce Lisesi alanına yaptırılan parka olmak üzere yaptırılan iki adet saat kulesinin maliyetine yönelik MHP’li Belediye Meclis üyelerine ilk etapta meclis toplantısında yanıt vermiş ve ‘Bazı şeyler şanındandır, büyütmeye gerek’ yok demişti. Başkan Keleş, kulelerle ilgili açıklamalarına bununla da sınırlandırmayıp dün bir tesis açılışında, “Geri görüşlü, dar kafalılar saat kulelerine karşı çıkıyorlar. Eminin bunlar Beşiktaş Saat Kulesi yapılırken yaşasalardı ona da karşı çıkarlardı. Bu saat kuleleri bizim simgemiz olacak ve gelecekte de bizleri temsil edecekler” sözlerini sarf ederek sert bir çıkışta bulunmuştu.

LÜKS İÇİN DEĞİL DÜZCE’NİN İMAJI İÇİN…
-Başkan Keleş’in bir başka dikkat çeken açıklamaları ise yaygın medyanın da gündemine düşen makam aracı ve Düzce adına katıldığı yurt dışı gezileri oldu. Keleş, bu konuda “Sizler şöyle bir tablo mu istiyorsunuz: “ Tüm belediye başkanları Mercedes’le Audi ile gelsin Düzce Belediye Başkanı Passat’la gelsin. Bunu istiyorsanız Passat’a da bineriz. Benim için çok önemli değil. Ama temsil makamındaki insanlar, sizleri temsil edenler, gerekli olanları yapmalı. Bazı şeyler zorunluluktur. Bunları lüks sefahat için yapmıyoruz. Düzce’nin imajını ortaya koymak için yapıyoruz.” görüşünü savunmuştu.

‘GEZEN TİLKİ, YATAN ASLANDAN İYİDİR’
Başkan’ın yurt dışı gezileri ve ziyaretleri için hakkında yapılan eleştirilere yanıtı ise ‘Gezen tilki, yatan aslandan iyidir’ olmuştu.

‘GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ SERGİLİYOR’
Kış aylarında yaşanan yoğun kar yağışıyla ilgili ÖNCÜ TV’de katıldığı programda yaşanan olumsuz kar yorumlarına ‘Güzel bir görüntü sergiliyor’ diyerek yanıt vermişti.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (27)
Olmadı 6 yıl önce
başkan saat kulelerinin dört bir tarafına o gülen yüzlü fotolarını koydur. her gördüğümüzde canla başla, gece gündüz şehir için nasıl çalıştığı bir an olsun unutmayalım. havuzun oraya yaptırdığın barkovizyon içinde rafting görüntülerin iyi gider.
dzcli 6 yıl önce
Saat kulesinden once koprunun asfaltini ve kaldirimini bi yapsaydino kadar elestiri olmazdi cok aciz bi baskansin yazik sana be bi denk gelsem carsida soylucegim cok sey var
utanma 6 yıl önce
utanma; insan denilen canlı türünde görülen , yaşanan bir duygu türüdür. en kötüsü de bu duygudan yoksun olarak yaşamaktır.
Başkan 6 yıl önce
Sayın Başkan sana soruyorum taşeron işçilerine verdiğin sözleri tutmayıp para yok deyipte belediye iştiraki şirkete 2 tane Audi A8 long nasıl alırsın? Hadi 1 tanesine biniyorsun 2.inci Audi nerde hangi garajda?
100TL 6 yıl önce
Cebinde 100 lirasi olmayan yorum dahi yapmasin siz hak ediyonuz mistahak size.gunluk 30 lira askeri ucrete talim edin
vodofon 6 yıl önce
yahu bu kadar olmaz saat kulelrini belediye yapmış yalan onlar verici istasyonu saatse süsü çıksın vodofondan verici için aldığı paraları açıklasın nasıl bir başkanmışsın yuh artık
Tolga 6 yıl önce
Konuşmalara bak seviye yerlerde mahalle kabadayısı ahlak edep yoksunu tam seçmenine layık az bile yapıyo size bu herif
Mehmet Keleşimmmmmmm 6 yıl önce
Biz Büyük Liderimize oy verdik mehmet keleşim olsa ne olur olmasa ne olur.Kurban olayım tayyibime.isterse hizmet olmasın .biz böyle mutluyuz.Yemişim Düzceyi ve Düzceliyi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
az bulutlu