banner851

banner955

“SATIŞI HASATTAN SONRA YAPIN”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındığı değerinde satabilmek için üreticilere dalından değil, hasattan sonra satış yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Gündem 08.08.2022, 14:15 08.08.2022, 17:44
2529

"Üreticilerimiz dalından satış yapmamalı, onları bu şekilde satıştan ziyade hasattan sonra satış yapmaları konusunda yönlendirmek istiyoruz ki fındık gerçek fiyatını bulsun"

Keşir, 2022 fındık alım fiyatlarıyla ilgili üreticinin beklentisinin olumlu olduğunu söyledi.

Saha incelemelerinde üreticilerin, fiyatın 50 liranın altında olmasını istemediğini kendilerine söylediğini aktaran Keşir, "Açıklanan rakam 50 liranın üzerinde olduğu için şu anda daha önce yaptığımız taramaları da göz önünde bulundurarak çiftçilerimizin fiyatla ilgili beklentileri olumlu." dedi.

Fındık üreticisine de uyarılarda bulunan Keşir, "Hasadı bekliyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 22 Ağustos'ta fındık alımına başlayacak.

Randıman arttıkça bu fiyatlar artacak. Üreticilerimiz dalından satış yapmamalı, onları bu şekilde satıştan ziyade hasattan sonra satış yapmaları konusunda yönlendirmek istiyoruz ki fındık gerçek fiyatını bulsun.

Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Öncü Haber / AA

banner844
Yorumlar (8)
X 2 ay önce
Arkadaş bu siyasetçiler neden herşeye maydanoz oluyor biri çıkar 54 açıkladık der sanki hersene 3 Euro üzerinden alım yapılmıyor gibi biri çıkar söyle satın böyle alın bu ne ya
Esnaf 2 ay önce
Duzceye ne faydan oldu ay se kes ir .bi gidinde duzcenin onu acilsin
cash81 2 ay önce
cok zeki ya milletin aklına gelmezdi nasıl akıl ettin helal sana
Kadir 2 ay önce
Bak sen ya biz bunu hiç düşünmedik nasılsa bir muhteşem fikir ile geldi saygıdeğer vekilimiz.varsa bir iki dah parlak fikir bizim gibilere yol gosteriniz
gürcüü 2 ay önce
nasılda kafa buluyorlar çiftçilerle bu işi siz mi yapıyorsunuz yoksa çiftçi mi.?
dallailama 2 ay önce
heh herbokologlar sahaya inmeye başladı
Harbici 2 ay önce
SEN BİLİYOMUYDUN BUNU YILLARIN ÜRETİCİSİ
oflu özkan 2 ay önce
bunu haber olarak yaptınız ya helal olsun kaç kişi fındığını hasattan önce satıyor yandaş olacaksınız ya
20
açık